Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 02. října 2020 08:42

Liesel S tím samozřejmě bojují i v Německu, ale i tak to myslím má smysl. Fungujeto leckde. Jenže na pokraji voleb i pouhé pomyšlení na to bureš prostě musel zathnout. 
To bude divení, až zavřou hospody úplně.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 02. října 2020 09:07
Reakce na Sweet Potato:

Liesel S tím samozřejmě bojují i v Německu, ale i tak to myslím má smysl. Fungujeto leckde. Jenže na pokraji voleb i pouhé pomyšlení na to bureš prostě musel zathnout. 
To bude divení, až zavřou hospody úplně.

​Jen k tomu, jak to funguje v německu - tady v Sasku ta nutnost enchávat na sebe kontakt nebyla, v Berlíně nám jen přinesli letáček s QR kódem ale rozhodně jsi to použít nemusela (ale seděli jsme teda venku)........ Bude se to hodně lišit

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 02. října 2020 09:12

A666 Díky, vím, že v různých zemích je to různé (někde vůbec, někde s drsnými pokutami), detaily nevím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. října 2020 09:44

Pohled krizovýho odborníka.

Velmi smutný čtení. Jinými slovy, Bureš pro svoje zviditelnění (potažmo neschopnost) dal/dává v sázku zdraví celýho národa... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 02. října 2020 10:08

barbucha myslim ze o tomto jsme se zde bavily uz v breznu, nechapu to od sameho zacatku, ten postup mel byt jasny. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 02. října 2020 10:20

viktorka_od splavu 

No jo, dyk je to furt dokola, a furt vode zdi ke zdi!

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:00
Reakce na barbucha:

Pohled krizovýho odborníka.

Velmi smutný čtení. Jinými slovy, Bureš pro svoje zviditelnění (potažmo neschopnost) dal/dává v sázku zdraví celýho národa... 

​Pan je vostrej a má pravdu. Já už četla podobný rozhovor  ještě na jaře, to byl zas nějakej vojak, který je teď někde v Brdech a krizové řízení přednáší. Říkal to samé a ještě to zaklincoval prohlášením, že naše řešení této situace jednou bude v učebnicich krizového rizeni jako ukázkový příklad jak to NEdelat. Když to rozebral krok po kroku, tak výsledek byl Celé zle. 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:10

Liesel to mě taky napadlo, chtít občanku hospodský nemůže. Němci a Britové jsou asi disciplinovanější.

Offline Liesel
Avatar
1456 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:24

Kokoska Nedělám si iluze, že Brit, Němec, Belgičan, ... jsou jiní, všude se najde někdo, kdo bude ctít pravidla a kdo je porušovat. Možná u nás v Čechách je to povýšené o ten zmatek, neschopnost vlády a dalších institucí vysvětlovat, nařizovat a hlavně řídit. Přesně jak je v článku od barbucha , měli by skončit s PR a začít postupovat podle jasně daných pravidel a plánu, pak bude každému jasné, že teď bude to a pak zase to. 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:32

Liesel mam obavy, a v tom clanku to je taky, ze uz je trochu pozde. Ze lidi ted uz jakykoli plan budou brat skepticky.

Offline Liesel
Avatar
1456 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:34

Kokoska bohužel to tak je, snad by pomohla nová vláda, ale to bych chtělo nové volby...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:37

Liesel na to byl cas pres leto, ovsem vyuzili ho na zarizovani (a cerpani) dovolenych. ty jarni zmatky by se byvaly daly jeste odpustit, ale toto tedy ne.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:38

Liesel no nevim, nove vlady maji obcas tendenci rusit i to, co fungovalo, protoze "my to udelame lip". A tady neni moc casu na experimenty. Na druhe strane ani moc toho, co funguje.

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:40

Kokoska V hotelu se taky zapisuješ. A třeba ve Švýcarsku jedou přes qr kódy. Mohlo by to fungovat. Kdyby.  Asi jako ta erouška. V Německu, Británii si ji během pár dní nastavilo 20% lidí. U nás 5. 
Ještě včera odpoledne jsem si myslela, že Prymule ten bordel může dát do latě, jak psala třeba

razorblade . Po tom večerním veletoči nemůže už věřit nikdo ničemu.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:41

Sweet Potato v hotelu das pas ani nemrknes, ale kdo ukaze v hospode obcanku?

Offline Liesel
Avatar
1456 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:47

viktorka_od splavu Kokoska měla jsem na mysli, že když něco řídí debil, tak se prostě časem utluče sám a logicky se na ten post dostane někdo schopnější... jo, jsem pořád naivní a věřím, že jsou pořád lidi, kteří nemyslí jen na sebe. V našem případě je smutný to, že jde o životy (ať už opravdu o život jako takový, nebo životní úroveň, vzdělanost, ekonomiku...)

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:47

Kokoska Ten, kdo chce nalejt

Ne, vážně. Jasně, že se nikomu nebude chtít. Ale kdyby to někdo důvěryhodný vysvětlil, lidi by se s tím postupně sžili. Však lepší, než zavřená hospoda, ne. Jenže to je to kdyby, no.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 02. října 2020 11:55

Sweet Potato

Jenze kdo duveryhodnej... no uvidime po volbach, jestli se sroubecky jeste utahnou. 

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 02. října 2020 12:08

Kokoska no to se uvidí podle vyvoje počtu hospitalizovaných, jestli to bude naskakovat o 100-150 lidí denně jak poslední dny, tak si myslím, že na to dojde.