Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:34

Nesnasim, jak se na me lepej lidi ve fronte, korona nekorona!!! Nedavno uz jsem se musela jedny pani slusne zeptat, jestli by nemohla dodrzovat trochu rozestupy (dychala mi doslova za krk). Rousku mela mimochodem samozrejme stazenou pod nosem a jeste zavazanou jen dve snurky, takze uplne k nicemu (ale o to mi fakt neslo). Tak zacala brblat neco ve smyslu o co mi jde apod. ... Tak ji rikam: "Vite, ja jsem nemocna a nerada bych vas nakazila." Tak okamzite udelala dva kroky vzad, div se nepokrizovala, jeste pistela, ze s koronou musim bejt doma, tak jsem ji ujistila, ze koronu nemam, jen jsem prave vylezela normalni nachlazeni (uz to bylo opravdu posledni den po nemoci). Dneska zas nejaky dva chrchalove, jeden pred, druhej za, nalepeny na mne. Jako ja netrvam na dvou metrech, ale sakra aspon ten symbolickej metr by mohl bejt (uz nafurt)! No nic, to jen takovej vykrik. 

Online razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:46

MP Meri Oblibena cinnost nekterejch duchodcu, maj asi pocit, ze by se mezi ne a stojiciho pred nima, jeste nekdo nacpal ja to nesnasim i proto, ze vetsinou nosim batoh a neni mi prijemnej pocit, ze by se mi v nem nekdo mohl hrabat. Jo a samostatna kapitola jsou duchodkyne, ktery do me ve fronte strkaj vozejkem, to se kolikrat muzu zmrcnout!

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:49

razorblade Jo a nejlíp, když chci zadat pin ke kartě. To bývám i hubatá.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:50

MP Meri Taky to nesnáším a nechápu, proč lidi nedokážou dodržovat takový maličkosti. Přece je v tý frontě nikdo nepředběhne. Já jsem nedávno ten rozestup dodržela a chlap za mnou mi dvakrát řekl, ať se posunu, tak jsem mu ukázala na značky na zemi a zdálo se mi, že vůbec neví, proč tam jsou.

Dnes zase plná čekárna lidí, sedí, povídají si, pomalu kávička, zákusek. Neslyším v ambulanci ani slovo s rouškou a těma starýma lidma. Tak jsem vyšla na chodbu a řekl, že kdo je doprovod, tak tam nemá co dělat. No nezvedl se ani jeden. Musela jsem jak pitomec se seznamem obejít lidi a ty doprovody vyloženě vyházet. A těch rypáků a řečí. Je mi to jedno, ale čekárna je potom narvaná a někteří se bojí a nemají ani jak ten odstup dodržet. 

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:52

razorblade u nás jeden starý nervní pán používá hůl jako prodloužení ruky a různě s ní strká do lidí, u kterejch má pocit, že ohrožují jeho nebo jeho místo ve frontě či nárok na nejhezčí rajče

Offline Pinot Noir
Avatar
24485 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:53

razorblade no asi klasické "podle sebe soudím tebe", protože mě už se taková zádová nálepka několikrát ptala, jestli jako stojím frontu nebo má jít přede mě, a to proto, že mám před sebou kočárek. A ten jaksi není nákupní vozík, ale je v něm živý člověk, kterému se snažím taky zajistit aspoň trochu odstup od chrchláka před ním. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 17:58

Garfie ten odznak mám taky. No jsme v háji! Jdu si pomalu připravit Františčin doktorský kufřík.. 

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:01

bram Neteř má tenhle, tak to půjdem vytrhnout za ty doktory, no

Online razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:07

žluťásek Aaaaaa, ten do me strcit holi v nejakej den, kdy mam fakt blbou naladu, tak z ni ma dve hulky na sushi

Pinot Noir Zadova nalepka je skvelej vyraz to zaclenim do sve slovni zasoby

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:07

Jen si dělejte legraci, děvčata, ani nevíte, že už jste na seznamu. Jo, první linie čeká... a na sociálních sítích se najde tolik informací...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:13
Reakce na Pinot Noir:

Lenka7717 řekla bych, že konečně někdo dostává rozum. Zavírání celých škol, podniků a států kvůli kašli (nebo jen výsledku testu) jednoho, dvou lidí je padlé na hlavu. Vím, že se mnou teda asi nikdo nesouhlasí.

​ja s tebou souhlasim. ovsem pripada mi naprosto na hlavu postavene, ze se takto postupuje mezi opravdu ohrozenymi vazne nemocnymi a/nebo starymi lidmi, a namisto aby se tedy chranili tito ohrozeni, omezuji a zaviraji se skolni tridy, skoly, restaurace, kluby, sportovni utkani.. tedy mista kde se pohybuje nizkorizikova mladez. nicime zivoty deckam ve prospech.. koho vlastne???

Offline Pinot Noir
Avatar
24485 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:16
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:17

MP Meri jako nenapravitelny optimista jsem cekala s podzimem peclive pripravenou masivni kampan, jak medialni tak i nejakymi predpisy a narizenimi podporenou, ze se maji izolovat a kdyz uz nelze tak peclive zarouskovat a oddelit od ostatnich nemocni lide. s rymou, kaslem... 

no tak namisto toho jsou povinni rousku nosit zdravi lide a vyhazuji se miliardy za zbytecny nosni vytery

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:25

viktorka_od splavu to není nenapravitelný optimismus, tohle je už spíš scifi.. :) 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:30

MP Meri já jsem lepení se ve frontě taky nesnášela už před covidem... snažím se dodržovat rozestupy a zpravidla jsem terčem různých invektiv, naposled  v Penny (kam jsem šla pro víno, mmch byla tak ještě ta akce nezávislých vinařů...) od jedné mladší paní s malou dcerou 

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:44
Reakce na žluťásek:

jeden starý nervní pán používá hůl jako prodloužení ruky

​Já potkala v metru paní, která pochodovala s rukou napřaženou před sebe - nevím ale teda přesně, čeho tím chtěla docílit

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 18:48

baltik Hele, já to v mladých zdravotnících dotáhla až do státního kola. Tehdy bylo v Pardubicích na dostihové dráze. A pak jsem dělala figuranta a po Opavě se promenádovala s otevřenou zlomeninou. To promenádování by mi možná ještě šlo, ta první pomoc už hůř.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 19:19

Já se přiznám, že jsem často nosila v MHD roušky i když se nemuselo. Přišlo mi totiž, že se mě ty lidi pak trochu štítí a tolik se na mě nelepili a to mi vyhovovalo

A vůbec, vidím, že nejsem jediná, komu ti lepiči vadí, takže jsem se rozhodla, že budu prostě asertivním způsobem dělat osvětu! Kašlu na to, abych v duchu soptila a furt se posouvala, očividně je to těm lidem prostě potřeba říkat na plná ústa!

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 19:30

brrr ty jo, zavidim

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 19:38

brrr ja delala mrtvolu v aute, v noci. Bylo to docela husty.

A nikoho nerodim!