Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 08:14

Tabea barbucha tak to může být i davová psychóza, ne? To moc neovlivníš. Pamatuju se, jak na lyžáku jedna holka začala bulet, že se s ní rozešel kluk a jak je svět strašnej, nakonec jsme tam bulely hystericky všechny, musely nás rozehnat profesoři a kuchařka nám vařila meduňku. Doteď nechápu, co se to se mnou stalo, byla jsem totální flegmatik, co nikdy kvůli klukovi nebulel. 

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 08:26

Lamicka tak tenhle jeden je zrovna v týmu, kde i 3 další nejsou očkovaní. Sedí sami v suterénu. Takže to bylo docela statečný, že se nakonec nechal a musí poslouchat ty kecy. 

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 08:28

Lamicka a ty tři omdlelí, buď kecala, nebo se fakt všichni lekli.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 08:50

Tabea tak oni se rok antivax živí blbostma, co to způsobuje, čtou si o čipech a ani nevím o čem dalším... to se ti udělá blbě raz dva. Říct mi, že mi píchnou sputnik, tak to se mnou taky sekne

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 08:58

Tabea Jen tak pro poradek - davovou psychozou je i umirani na covid a long covid. Jinymi slovy, kazdej kdo je pozitivni, ma hysterii, ze umre a kdyz nahodou neumre a neskonci na jipu, tak je presvedcenej, ze bez ockovani by to nezvladl. Pokud se vam neco stane den az pul roku po ockovani, tak to neni z ockovani, jak jste se tady usnesly :-) ale kdyz se stane neco den az pul roku po prodelani covidu, tak je to od covidu a je to long covid :-)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 09:13

Samara jojo, cetla jsem a nijak me to neznepokojuje (a Matrix jsem videla). 

Offline SunEclipse
Avatar
3109 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 09:37

Samara jasně, má hysterii že umře na covid, a proto se nedá očkovat, to dává smysl. A všichni ti zemřelí si to vsugerovali, plíce měli úplně v pořádku. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:00

Lamicka to je boží historka! Vybavila se mi naše střední škola, byla jsem na intru a tyhle davový tryzny se tam občas objevovaly. Některý holky se pak už uměly rozbrečet na povel. A to jsme byli výběrová střední škola :))

Ovšem paní kuchařka se u vás zachovala velmi prakticky a duchapřítomně :)

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:06

Jinak do statistiky hlásím, že po velmi těsném kontaktu s nakaženou spolužačkou jsem nic nechytla, v pátek jsem se nechala naočkovat třetí dávkou a až na mírnou bolest ramene a únavu mi nic nebylo. (A to jsem tam šla trochu vyplašená tady z těch vašich průběhů.)

Ovšem ode dneška mám dítě v karanténě, má nakaženého spolužáka. Včera se jí spustila rýma, tak uvidíme, co se z toho vyloupne. Mimochodem spolužák měl ve čtvrtek na antigenu slabou druhou čárku, tak ho nechali normálně zbytek dne ve škole, v pátek přišel taky a až v sobotu šel na test. A překvapení - tadá - měl ho tam.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:09

SunEclipse Tak nějaké promile takových tam asi bude. Stejně jako mezi těmi očkovanými.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:11

bram jj, ona byla vyborna a prakticka: neblbnete, rum vam neprodam, jedine vino a max 1 lahev na 3 osoby a vzhledem k tomu, ze siroko daleko nebylo nic, tak jsme museli akceptovat jeji podminky. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:22

Samara jj a rakovina a HIV jsou taky masovy hysterie. Kdyz nahodou neumres tak slepe veris, ze te vylecili

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:35

Takže malej má covid. V práci jsem byla dva týdny, se picnu, fakt  mám dotaz, je pro mě teď lepší jit na pcr, když mi vůbec nic není a ve ctvrtek mám bodnutou 3.dávku nebo je mi to k ničemu? Už se v těch změnách nestíhám orientovat.

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:15

Do statistiky: po 14 dnech se do práce vrátila kolegyně po prodělaném covidu, byla testována antigenem - výsledek byl pozitivní. Fakt netuším, proč pro lidi po čerstvě prodělaném covidu není vyjímka, vždyť pozitivní může být ještě dlouho...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:33

Liesel no a jak vis, ze neni infekcni? proc by mela mit vyjimku?

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:45

viktorka_od splavu infekcni na PCR může být dlouhé týdny,klidně dva mesice ( nevím jak antigen), každopádně konfirmační test u nich nefunguje spolehlivě. Ví se o tom od jara 2019. Takto se ti lidi, kteří jsou teď čerstvě po COVIDu, z těch karantén nevymotaji nikdy. To nevím jestli je cesta k cemukoliv (dobrému). 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 11:49

continuity no, prave. imho infekcni je infekcni. jako.. muj nazor je znamy, ale kdyz uz se porad hraje tahle hra, tak ted je skutecne podle pravidel:-P (jinak ta teze o "vylucovani mrtveho viru" existuje i u jinych nemoci, treba bakterialnich, a ja si o tom nic dobreho nemyslim, je to ucelove)

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 12:10

viktorka_od splavu no já jsem měla napsat pozitivní ne infekční, za to se omlouvám. Funguje to bez výstupného testu z izolace už dlouho a nezpůsobuje to žádné problémy s šířením viru.

Pravidla doteď byly, že vyléčený bez příznaků je v ochranné lhůtě. Změnili to až teď kvůli omikronu a tomu, že antigeny se nebudou potvrzovat PCR. 

Prostě to zas nedomysleli, jako vždy. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 17. ledna 2022 12:23

Liesel ale u antigennich testu je prej ta hranice docela nizka, do kdy ses na nich pozitivni, pry ne vic nez 7 dni. Tak treba mela deltu a ted omikron?