Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 16:53

Sweet Potato manžel ho teď taky kupoval, doplňuje ho podezřele často

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 16:54

Lamicka HA!

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 16:54

Kokoska děkuji :)

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 17:11
Reakce na Lamicka:

Ma nejakou vyhodu delat si predregistraci na preocko 3.davkou? 

​Já si ji udělala, abych mohla vypustit z hlavy, že se mám registrovat 16.12, kdy mi vznikne nárok.  Jinak asi ne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 18:20

Škola zajistila a nabídla očkování dětí ve škole. Třeba to někdo rád využije.

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 19:14

Dnes dceri, po 10ti dnech od kontaktu ve skole, prisla od hygieny SMS, ze vyznamny kontakt adt.... . Vedela jsem o tom a minuly tyden jsme byly na testu, je ockovana, vse OK. Ma to nejaky smysl 10 dni po...? Ze se vlastne divim

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:11

Kora diky, udelam to tak taky, at na to nemusim myslet. I kdyz ja mam jeste cas, az nekdy v lednu. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:21

No, hlavne do seba nepchat tu hnusnu vakcínu

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 20:37
Reakce na Kokoska:

Garfie taky myslím, že teď se systém vyšťaví tak, že k něčemu dojde. Buď ke zvýšení % pojistného u platících nebo k přímým platbám/ doplatkům, i když to by bylo hodně nepopulární opatření. Ale ostatně za zuby už platíme, že.

​Vidím to podobně. Doplatíme na to v každým případě. Resp. doplatíme tak na ty vykuky co si nenechaj do sebe cpát něco nevyzkoušenýho, aby pak ve špitále radostně sosali kila léků a litry roztoků, o kterejch vědí (anžto sledovali jeden každej preparát včetně jeho složení a veškerejch studií) samozřejmě úplně všecko a rádi si dopřejou týdenní dovču na jipce za půl mega, pokud se jim na to všichni složej.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:34

Neni na tyto opatreni uz trochu pozde? MOzna ne, neptam se jizleve, fakt me to zajima. 

A nikde jsem nevidela, ze by zacali neco poradne kontrolovat ohledne tech ockovacich dokladu, treba obcanku s tim a tak? 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:37

0zero7 na navýšení testování není pozdě nikdy. Elektivní péče už omezena samozřejmě je, co tam bylo dal?

Jo, protilátky. To je asi potřeba popsat a hlavně lépe řídit kapacity. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:41

continuity jo, to saouhlasim samozrejme re navyseni testovani. Rikal neco jeste nejaky system na distribuci mono latek. Spis me zajima, proc se trochu nezameri na prevenci sireni, tzn. kontrolu tech vax prukazu i s dokladem otoznosti, aby to neslo tolik obchzet. Ale mozna je to blbost vzhledem k vysoke virove nalozi a tim padem vetsimu prenosu mezi ockovanymi.

Ja to beru podle toho co funguje tady, jenze my jsme se do tak spatne situace nikdy nedostali. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:49
Reakce na 0zero7:

Neni na tyto opatreni uz trochu pozde? MOzna ne, neptam se jizleve, fakt me to zajima. 

A nikde jsem nevidela, ze by zacali neco poradne kontrolovat ohledne tech ockovacich dokladu, treba obcanku s tim a tak? 

​Kdepak občanku. Jsem byla dneska na manikuře a už jen certifikát jsem jim musela vnutit. Nikoho to nezajímá.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:52

barbucha já mám pocit, že jsem ho (Válka) slyšela Uz v minulosti mluvit ve smyslu, můžeme lidí omezit jen tolik, kolik budeme schopni kontrolovat a postihovat.  Tak uvidíme co bude až budou.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:53
Reakce na barbucha:

​Kdepak občanku. Jsem byla dneska na manikuře a už jen certifikát jsem jim musela vnutit. Nikoho to nezajímá.

to je fakt v pr.... se pak nedivim, ze to vypada jak to vypada. Hrozne me to toci i na tu dalku. Maminka otevrenej obchod, a tak vubec. 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 21:57

0zero7 tak vymáhat by to asi šlo, ale v první řadě jsou ty pravidla blbě nastavena. Očkovaní by se měli testovat taky. 

Jinak dnes kolega říkal něco o tom,že má takové nějaké info ( asi z 25. ruky), že nová vláda ty kontroly hodně zpřísní. Co je na tom pravdy, těžko říct. Ale s policí je nutné něco udělat. 

Podle ty včerejší demonstrace a reakce policie se ukazuje, že policie jde hodně na ruku antivaxerum. Když je na Letné fotbalový zápas, jsou tam těžkoodenci. Demonstrace nacistů se obejde s běžnými hlídkami a novinárku, kterou ohrožovali na blízkém testovacím místě se na lince 158 dokonce pokusili odbýt. ( Policie tam měla podle mě stát preventivně). 

Další věc,kde bych polici fakt ráda viděla konat, jsou zásahy proti výhrůžkám fyzickým násilím. Už se veřejně vyhrožuje, jak politikům, tak lékařům. Za mě je to absolutně nepřijatelné. A už mi rozum stojí nad výroky, že máme mít pro tyhle lidi pochopení, protože chudáci malí neví kudy kam. Jedná věc je odmítal vakcínu,druhá věc je hejtovat a slovně napadat například lidi s rouškami. 

A pak, pokud zbydou kapacity, můžeme řešit kontroly v hospodách. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:00

0zero7 

No mně to taky trochu vadí. Vedle mě seděla tetina - mezi zákaznicema nejsou ty plexiskla, že jo... a kdoví jestli certifikát měla. 

Chápu že chtěj vydělat a kdyby měli půlku lidí vyhnat, tak budou mít prd a ne kšefty... ale stejně. Taky jsem už viděla inzerovat hospody, že nebojte se, u nás vás nikdo kontrolovat nebude... tak tam mě teda neuviděj, i když jsem zrovna do jedný takový chtěla zajít. 

Vono to neni úplná jistota ani s certifikátem, ale tak proč mam dostat plnou nálož vod neočkovanýho, když můžu čapnout třeba jen poloviční, že jo.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:03

continuity To s testovanim jde uplne mimo moje chapani, ze testujou jen neockovany, pitomost samo.

Tak snad se trochu zdrchaj a budou duslednejsi, protoze to co pises je hrozny re policie. Tady nastesti ani nejsou potreba, hospody si to osefujou, i proto ze pokuty veliky a naval maj tak jako tak, neni problem nepustit neockovany. Oni se teda ani nevydaj nikam. Demonstrace nejaky byly, ale chodi jich cim dal min, chudicky to je hodne, nejaky vykriky o svobode tam tlaci 20 lidi ted uz. 

Krizim vsechny prsty at to dopadne dobre, par mych kamaradu lekaru uz docela pada na hubu.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:05

barbucha Ja s tebou souhlasim uplne, tvl, prej my nekontrolujem! Tady je to postihnutelny docela hodne, proste si to ale uz z principu nikdo nedovoli. 

Kamoska mela u sebe na koncerte listek a dva doklady, ale ani jeden s fotkou, tak ji pustili az nasla z fotem, bez toho ani ranu. Do fitka jsem jim dala kopie dokladu o ockovani a ID a dali mi nalepku za prukaz a jen jim to ukazu jak jdu. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:06

continuity Obavam se, ze dnes to trefil Jindrich Sidlo :" V soucasne situaci mame jen dve reseni, bud zavrit oci nebo zavrit vsechno".