Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:12

0zero7 continuity Nově by se měli testovat i očkovaní po kontaktu, bez karantény teda. Já jsem teď byla ve dvou kavárnách v nákupáku a pokaždé mně kontrolovali. Mamka říkala, že její kadeřnice taky kontroluje, že na ní jsou někteří zákazníci sprostí. A to je normální kadeřnice na sídlišti v kočárkárně, tam bych třeba pominutí kontroly spíš čekala. To jen tak pro vyvážení statistiky.

Online barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:17
Reakce na continuity:

Další věc,kde bych polici fakt ráda viděla konat, jsou zásahy proti výhrůžkám fyzickým násilím. Už se veřejně vyhrožuje, jak politikům, tak lékařům. Za mě je to absolutně nepřijatelné. A už mi rozum stojí nad výroky, že máme mít pro tyhle lidi pochopení, protože chudáci malí neví kudy kam. Jedná věc je odmítal vakcínu,druhá věc je hejtovat a slovně napadat například lidi s rouškami. 

​Viděla jsem dneska někde stížnosti zdravotníků, že jsou lidi co přijdou na očkování drzý a sprostý... tvl na zdravotníky!! Se to za chvíli budou bát dělat... 

Loni se tleskalo, a dneska aby se báli že dostanou přes držku. Od nějakýho hovada zakomplexovanýho, co má vztek že ho "donutili". 

Nechápu. Kdyby se takhle chovali k prodavačce, tak je neobslouží a nechá je vykopnout ochrankou... nevim kde získali dojem že si můžou votvírat hubu ausgerechnet na doktory a sestry.

Online andulka01
Avatar
10664 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:31

Jsem očkovaná i po prodělání, ale po info o rizikovém kontaktu ve čtvrtek (dozvěděla jsem se v neděli v noci) jsem dneska v práci nahlásila HO a šla se otestovat. Myslela jsem, že to je normální, nicméně šéf se nějak divil, že když jsem očkovaná, tak snad ok, ne? No tak jasně, kolega v kanclu má rizikové těhotnou ženu, to tam nesmím přitáhnout ani omylem, ani trochu.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:33

Tak my tu třetí dávku asi nestihnem. Dneska šel manžel na PCR test, sám od sebe, měl pocit, že na něj něco leze. Tak to na něj vlezl Covid, už má výsledek. Pozitivní. Já si zatím udělala antigen, zatím negativní. Tak budu vidět, jak se to bude dál vyvíje.

A to nám pípla dneska zpráva, že se můžem objednat na třetí dávku.

Zítra musím pořešit s obvodní, co s tím. Jestli si mám dojít taky na PCR a pokud bude OK, jestli mi tu třetí lupne, nebo radši počkat, až se to doma přežene a teprv potom jít na PCR a pak na třetí dávku? Nebo to mezitím chytím... No nic moc. A to jsme se fakt snažili, do práce, max nakoupit a domů. Já na HO.

Přitáhl to manželův kolega do práce...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:42

barbucha To mi hlava taky nebere. Když už to rozhodnutí udělají, neočkují se a potom je to na nemocnici, tak by měli být rádi a ne se chovat jak idioti. Nebo si teda neměli tu sanitu volat a měli to doma vyležet.

Offline Makara
Avatar
2226 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:44

andulka01 jsi spravne odpovedna. Nechapu udiv tveho sefa, když se prace z HO da dělat. Muj sef se vubec nedivil, že jsem poslala na HO podřizenou, když ji vratili dite ze skolky, ze kontakt. V praci jsme par tydnu pred vladnimi opatrenimi. Uz skoro měsic se testujeme jednou tydne i očkovani, neočkovani snad od zari 2x tydně. Na rozdil od jara a lonska je ted zachyt skoro pri kazdem testovani.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 22:53

andulka01 když můžeš zůstat doma, je to určitě správné. U muže v práci mají dokonce ve firemních pravidlech, že po kontaktu má každý včetně očkovaných 14 dní HO. Teď se u nich začalo testovat (jako všude), tak testují 2x týdně kompletně všechny.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 23:30

Kulveit - zajímavej nápad s opt-out očkováním (až uplně na konci příspěvku)

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 23:36

RoSa akorát to sem nesu, celé je to dobré. 

Já toho chlapa žeru. 

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 29. listopadu 2021 23:37

continuity a přitom taková blbost...

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 07:03

continuity RoSa  Fakt dobrý, hned to přeposílám dál, zrovna včera jsme o tom debatovaly s kamarádkama. 

Online MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 07:44

continuity jenom taková poznámka k té přítomnosti policie, ne že bych s tím souhlasila , ale ten fotbalový klub si to platí,  takže když radši zaplatí těžkooděnce než pokutu od UEFA apod za bordel fanoušků , tak mu je policie pošle. Jestli policii na demonstraci platí ze svého policie nebo Praha nevím. Ale to vysvětluje tu přítomnost 

Online Zuzuli
Avatar
2148 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 07:51

Torrah sla bych na PCR. Antigenum od chvile, co je muj tata mel stale negativni a skoncil v nemocnici s covidovym zapalem plic, neverim. Pokud jsi pozitivni, tak tim ztracis cas, kdy by treba bylo mozne podat protilatky.

andulka01 u meho muze v praci je HO po kontaktu spis zakazano. Vedeni jsou antivaxeri, jen mu sdeli, ze kdyz je ockovanej, tak co resi. Ze je jim lito, ze je chudak porad tak posranej strachy. Dokonce zakazali komukoliv rikat v praci, ze je pozitivni, aby si neposlali lidi do karanteny. Ti zodpovednejsi si to mezi sebou reknou sami bez asistence HR, ale pokud to lapne nekdo z antivax skupiny, tak se to dozvidaji az se zpozdenim. Obvykle ve chvili, kdy se dotycny vrati po "rymicce" do prace a pochlubi se tim. Jo a vanocni vecirek bude i letos. 

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:38

Zuzuli skoro bych řekla, že musime pracovat ve stejném zaměstnání. Popis přesně odpovídá

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:38

RoSa Dost dobrý, teoreticky, jsou tam ale ale. 

Antivaxeři se na nějaké rušení termínu vybodnou, bude spousta obsazených termínů, na které nikdo nepřijde.
Musí být po všech stránkách velmi dobře a neprůstřelně nastaveny ty postihy.

Musí být dostatečná kapacita očkování. 

A ty protilátky - já bych je za nějakých přísných podmínek uznala - podrobný (tedy ne zrovna levný) test, platnost nějakou dobu. Jako v tom Švýcarsku. 
Ať aspoň část odpůrců přijde o argument.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:43

tak v tohle jsem tak trochu doufala.... snad se domutoval k neškodné viróze...

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:46

RoSa Kéž je to pravda! 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:48

RoSa  Konečně nějaká pozitivní zpráva! (raduju se jen velmi umírněně v koutku, ale stejně!)

Online andulka01
Avatar
10664 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 08:58

Zuzuli U nás vedení určitě antiwax není, ale jede v módu - co řešíš, když jsi očkovaný? No tak pokud to bude šéf nějak rozmazávat, zkusím naznačit, že na minulý kovid jsem měla dovolenou, zatímco antiwax kolegyně je na nemocenské, HO a OČR prakticky celý podzim. A když se konečně nechala píchnout, tak jí bylo dva dny straaašně špatýnka. Já jezdila na očkování místo oběda :-) 
Jinak je vedení fajn, já je dost chápu, v našem oboru to teď bude strašnej mazec.

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 30. listopadu 2021 09:23

Tak Ostravske ockovaci centrum praska ve svech, kdyz uz jsem tu vezla babicku, tak jsem se zkusila zeptat na treti i pro sebe, tak pry bohuzel. A babi jsem jako treti zaridila Modernu, po 2 Pfizerech, tak snad jsem udelala dobre.