Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:09

Kora Já na ně vzala rodiče, hlavně kvůli mámě, která si myslela, že dvě dávky budou stačit. Měli 34 a 36.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:13

rasaNori Všechny malé děti mých přátel teď běžné marodí s rýmou a kašlem dva až tři týdny. Bez souvislosti s covidem teda. Všichni si stěžují, že je letos to marození nejake dlouhé. Tak bych spíš volala a rádila se. Já jakmile zavolám doktorce kvůli holkám, tak je jim hned druhý den lip, tak at to tak platí i u vás;-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:21

Kora pochybuju. Já měla reakci nula nula nic, ale protilátek přes 400. Je pravda, že to bylo brzy po druhé (?) dávce a vzhledem k tomu, že teď jsem nakažená, je možné, že mi rychle klesly.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:24

JankaM a žádné pokyny ze školky nemáte? U nás ředitelka naší třídu zavřela na dobu karantény a pro návrat po tom týdnu vyžadovala test, což asi osmý den od kontaktu potvrdila i hygiena. Nejlepší by asi bylo, kdyby zůstal doma, správně by měl být v karanténě. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:30

Ta unas ve škole se testuje antigenem tak, že kdo má dvě čárky ud la si test ještě jednou.

Kdyby testy rovnou hazely do koše, vyšlo by to na stejno. Já už nemuzu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:32

continuity

Edit: já si domácí antigen teď dělala dvakrát, protože mi muž nevěřil, druhá čárka mu přišla málo výrazná. Pozitivní byly oba.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:36
Reakce na Kora:

Prokázala se nějaká souvislost mezi reakcí na očkování a tvorbou protilátek? Ve smyslu žádná reakce, žádné protilátky? Máma je po třetí dávce Moderny a je naprosto v pohodě.  Trochu bolí místo vpichu. Stejně tak u předchozích dvou.

​Neprokázala. IT (50) v centru po obou dávkách bez jakékoliv reakce a vyšlo mu, že má 253.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 20:53

Sweet Potato Já očkovaná nejsem. Nikdo mi nedokáže u mé nemoci jasně říct jestli ano nebo ne. A já to ani moc v plánu neměla. Po prvním prodělání jsem měla nějakých 0,80, což bylo pozitivní a k přeměření. Potom už postupně nic. Teď po druhém prodělání mám přes 1600 a hranice je pořád těch 1,1.  Jestli jsem ještě někoho potkala mezitím, to nevím. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:26
Reakce na Kora:

Prokázala se nějaká souvislost mezi reakcí na očkování a tvorbou protilátek? Ve smyslu žádná reakce, žádné protilátky? Máma je po třetí dávce Moderny a je naprosto v pohodě.  Trochu bolí místo vpichu. Stejně tak u předchozích dvou.

​Já myslím, že ne. Manžel od kolegyně měl chřipkové příznaky po obou dávkách. Nic hrozného, ale necítil se dobře. Protilátky po dvou očkováních vůbec žádné. 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:26

Sambo má protilátek 2900. Takže se rozhodl zůstat po jedné dávce (kterou měl v srpnu) vyloučenej ze společnosti. Ono to nad ním stejně viselo, ten společenskej rozsudek, že nezapadá, tak to má oficiálně. Je nadšenej, on ted nikam nechodí, hospody ho nelakaj a kolikrát neví na co se má kamarádům vymluvit (nabadám ho, že na mě, že ho nepustím, abych měla nějakou image) a teď má ještě potvrzený že nemusí na rodinné výlety, žádné zoo, bruslení, bazény. Šťastný to muž! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:30
Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:31
Reakce na continuity:

Jak probíhá infekce COVID. Je to dlouhé, ale myslím srozumitelné. 

​Perfektní, díky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:39

Karja no pěkně se z toho vyvlíknul

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:40

Karja Tak neoficialne je covid neporazitelny asi . Ale jinak je to dost naprd. Zrovna jsem na idnes cetla clanek, kde byl zminen chlapek, co az dosud ockovani nechtel. Manzelka zdravotnice, ockovana. Tak pry byli v Nemecku a zastavili na benzince. Ona si koupila kafe a jak je zkontrolovali a zjistili, ze on neni ockovany, tak ji kafe sebrali a vyhodili je oba. Ja bych ho normalne na miste necim umlatila za tu ostudu . No uvidis, jak ten tlak ustoji nebo treba uznaji protilatky....

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:42

Evaeva Jojo, ani by na to sám nepřišel, to jsem mu říkala někdy před čtrnácti dny, že s náma nemůže ani do ZOO a on říkal ,,Jeee tak to mě fakt mrzí,,:-D. Já mu asi řeknu, že můžeme jet do Švýcarska nebo do Rakouska, aby ho úsměv přešel:-D. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:45

Jos jo to jsem taky četla, no měl pěkně čekat venku než si manželka vypije kávu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:46

Karja Rakouskem bych se teď moc neodháněla, tam nepustí nikoho

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:49

Jos Jemu je to fakt jedno, on chodíval pravidelně jen do bazénu a do sauny, ale v bazénu nebyl podle mého celý podzim kvůli běžným virózám, covidu a svým zdravotním problémům, že mu to bazén zhoršoval. Saunu má jeho kamarád, tak bude chodit k nemu. Obedy si vyzvedává a ji v kacelari. Teď jsme jednou chtěli jit do restaurace, ale to byla fakt výjimka, že jsme měli hlídání, ale ty dvě restaurace, kde se dá tady chodit jsou v pěkné přírodě a jedna má dokonce i celorocni zahradku, tak budeme jíst venku přinejhorším jednou za rok venku no:-D. U kadeřnice byl teď v srpnu asi po 5 letech. Jak říkám, on žije mimo konvenční společnost již dlouho;-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:52

Karja se priznam,ze by asi u nas zaclo byt dusno,pokud by muz odmital ockovani a ja kvuli tomu musela sedet doma nebo chodit sama.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 21:54

Zarinya Hahahaha, myslím, že popisujes přesne me poslední tři roky:-D:-D

Nehledě, že i tak by na to asi nemohl jít, když měl po prvním blbou a dlouhou reakci a teď mu vyšla taková hodnota.