Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. června 2021 17:38

baltik hele, možná by to nebylo špatný, vlastně by si očkovala okolní lidi, ne?

Offline moora
Avatar
7574 příspěvků moje polička 17. června 2021 17:45
Reakce na Evaeva:

baltik hele, možná by to nebylo špatný, vlastně by si očkovala okolní lidi, ne?

​@baltik: to prodej jako podnikatelskej napad!

Offline Sweet Potato
Avatar
34894 příspěvků moje polička 17. června 2021 17:47

baltik Co nevylučuješ, vystřeluješ ho jak dikobraz ostny, proč jinak by se jmenoval spike!

Offline baltik
Avatar
4462 příspěvků moje polička 17. června 2021 17:50

Evaeva moora Sweet Potato legraci ci tady ze me delat, toto!

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 17. června 2021 18:42
Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 17. června 2021 21:45

Prosím, nevíte někdo, jestli můžu syna nahlásit na ten bezplatný PCR test, i když ve škole už podstoupil tento měsíc 2 PCR testy? Nebo ho budu muset platit? Odjíždí na tábor, na test jsem ho přihlásila na 1.7., což by bylo cajk, ale dnes přišel s tím, že už by s některými odjížděl dřív, tudíž test už by se přesunul do června...

Offline barbucha blogger
Avatar
30716 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:01
Reakce na Akras:

Zarinya nojo, nemocnice taky :(

Zarinya 

U nás od pondělka ti v uzavřenejch prostorách (bez přístupu pacientů, laborka typicky a určitě i taková patologie kancly incl.) oficielně nosit roušky nemusej i když jich je víc v jedný místnosti. Do tý doby museli všichni. 

Do obchodu si roušku (vlastně respirátor) beru, i když dneska například v klínovejch řemenech ji dotyčnej neměl... jakož ani prodavačka v petshopu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30716 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:03

Lav 

Mně tvrdili že jde o kalendářní měsíc, takže ho budeš muset zaplatit. Kdyby šel až 1.7., tak ho má zadarmo...

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:07
Reakce na barbucha:

Lav 

Mně tvrdili že jde o kalendářní měsíc, takže ho budeš muset zaplatit. Kdyby šel až 1.7., tak ho má zadarmo...

​To jo, s tím měsícem je mi to jasný, jen nevím, jestli se testy ve školách do toho započítávají...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:10

barbucha ja v uzavrenych prostorach nejsem + nemci rousky nezrusili ani lonske leto,tady to v uzavrenych prostorech jede vlastne uplne od zacatku.Jen rousky nahradil respirator.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. června 2021 22:13

Lav někdo psal, že podle toho, jestli to zavedou do systému. Zkus se kouknout na to ocko.uzis.cz jestli tam ten poslední test má.

Offline barbucha blogger
Avatar
30716 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:15

Lav

To nevím, školáka nemám... ale proč by se nezapočítávaly? Ta škola je taky asi neplatila, řekla bych že využili právě tu bezplatnost. Zeptala bych se tam...

Offline barbucha blogger
Avatar
30716 příspěvků moje polička 17. června 2021 22:19

Zarinya 

My je dostali befelem hned, neměli jsme je taky zrušený ani v žádným "uvolnění", to až teď se to vlastně po víc jak roce zmírnilo.

Offline itinka
Avatar
81 příspěvků moje polička 18. června 2021 06:26
Reakce na barbucha:

To nevím, školáka nemám... ale proč by se nezapočítávaly? Ta škola je taky asi neplatila, řekla bych že využili právě tu bezplatnost. Zeptala bych se tam...

​PCR platí laboratoři škola. Po skončení testování by měla dostat peníze z MŠMT. Odkud je má MŠMT, netuším, ale uvolňuje je min. financí. Jestli to má nějak souvislost se zdrav. pojištěním, netuším. Na "ocku" se výsledky objevují.

Online continuity
Avatar
33869 příspěvků moje polička 18. června 2021 07:00

itinka me to teď vůbec zajímá. Mám třeba já, jako očkovaná nárok na ten test zdarma nebo ne? S testovanym dítětem mám ten samý problem jako Lav. A kde se to dá zjistit?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. června 2021 08:05

continuity podle mě máš nárok na test i jako očkovaná. Když jdu na test, ptají se na datum posledního, na očkování ne.

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 18. června 2021 08:27

continuity Ja mam opacnou zkusenost, videla jsem ted osobne, ze lidem, kteri meli 14 dni po druhe davce test zadarmo odmitli udelat. Tak si vyber.

Offline barbucha blogger
Avatar
30716 příspěvků moje polička 18. června 2021 09:00

continuity

Od 1. 6. 2021 má každá osoba, která je účastna veřejného zdravotního pojištění v ČR, nárok na 2 PCR testy za měsíc. Tyto odběry je možné zajistit pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky (max 5 osob) od pondělí do pátku vždy od ...

Toto visí u nás na intranetu, oficiální sdělení týmu pro kontrolu infekcí - tudíž vycházím z toho, že každá osoba (zdravotně pojištěná) jsem i já... na očkování se nikdo neptá, a to máme už proočkovanost 90%!

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 18. června 2021 09:16

continuity Po 20 minutach vyckavani na spojeni s operatorem se mi podarilo dovolat na koronavitovou linku, ale pani teda odpoved nevedela a pry mi zavola, tak jsem zvedava.

Ty PCR testy u syna ve skole jsou poolovací, tudiz podstatne levnejsi, tak trochu doufam, ze by se do toho pocitat nemusely. Ne ze bych nebyla schopna ten test zaplatit, ale uz jsme za letosni prazdniny deti dali tolik penez, ze by me tato platba navic, zvlast kdyz by byla kvuli jednomu kalendarnimu dni, uz trochu stvala.

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 18. června 2021 09:20

barbucha To by bylo dobre i vzhledem k tomu, ze i u ockovanych je jiste riziko nakazy atd, ale jak jsem psala, min. tyden jsem zazila, ze se na to ptali a dva ockovane chteli vzit kvuli tomu ockovani jenom jako samoplatce, mozna nepostupovali spravne.