Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 14. června 2021 19:41

Mha Ty mas stejnou znamou. Ja se vzdycky tesim na poklidne rano s hrnkem caje a nekdy ve firemni kuchynce dostanu i neco navic. Ta "moje"  neni zly clovek, jenom ten jeji pohled na svet jde takovym pro me nepochopitelnym smerem. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:03

Mha z mých známých dává na fcb nejšílenější názory kamarád, který je vysokoškolák, vždy byl chytrý, podnikal, schopný... Je ale také hodně zamereny na zdravý životní styl, až extrémně, takový už trošku Dusek styl. Takoví lidé asi casteji odmítají očkování, protože považuji za škodlivé cokoliv, co neni čiste přírodní. A k tomuto přesvědčení nabali i ty další šílenosti jako jsou cipy, magnety a čistící čaje. Aspoň tak si to představuji a vysvětluji.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:08

nonemy já mám jednoho takového kamaráda, pracuje ve vědě v technickém oboru. a stejně jako můj muž, který teda není vědec, ale technik ano, má prostě problém s tím, uchopit nějak tu nejednoznačnost biologie a medicíny.. je to pro ně prostě magie, nerozumí tomu, a tím snadněji asi jsou ochotní uvěřit vlastně čemukoliv, co se jim líp hodí do světonázoru nebo tak. muž je fakt racionální a raděj prostě "nevěří", že jedna nemoc může mít x projevů nebo že očkování nemá u každého člověka stejný výsledek (v technice nemyslitelné), kdežto ten kamarád s velkým nadšením věří že to je "spiknutí" a podobně.. protože jinak by to přece vše fungovalo naprosto řádně logicky spočitatelně

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:09

nonemy Tak o škodlivosti očkování jsem také přesvědčená. Čipy, magnety a čaje ale nenabaluju. 

MMC- doufám, že je v pořádku Sedmá z devíti. Nebo mi uniklo, že psala, že je OK?

Online Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:24

Lidi, které znám a kteří zásadně odmítají očkování, to mají obvykle nabalené na nějaké svoje osobní téma. Jednomu to připomíná totalitu, nesvobodu, odmítá být jakkoli evidován, prověřován. Druhá je po špatné zkušenosti se zdravotníky extrémně zarytá v postoji "o svém těle rozhoduju jenom já, nikdo do mě nebude šťourat". Jeden se ještě nerozhodl, protože vždycky potřebuje znát všechna data, všechna pro a proti, a ještě to zkrátka nezprocesoval. Další je zaměřený alternativně a cokoli "umělého" nemá šanci. Hodně blbý to má holka, co se rok a půl celkem výrazně bála covidu, bála se na společné chodbě, že si nějaký soused neumyl ruce, bála se o své blízké, že to chytnou - a teď se o ně bojí, protože se nechali naočkovat, a bojí se očkování.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:56

Upřesňuji po druhé dávce. V sobotu v poledne proběhla akce, kvečeru mi začala znatelně bolet ruka  kolem místa vpichu, objevila se tam malá boule, ale nic extra dramatického. Během druhého dne to odeznělo. Ozdravný proces jsem podpořila vaničkou výborné ruské zmrzliny z Lidlu - vřele doporučuji!

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:58

ionicera já tvůj názor na očkování absolutně respektuji a taky hledám různé informace a snažím se "nevěřit slepě", nebo jak to říct. O Astre se taky na začátku psalo jak je neoprávněně hanena a ejhle už to nejsou jen pomluvy. Takže to nechci dávat jako automatické rovnítko, nechce očkování veri nesmyslům, ale u toho známého to jde ruku v ruce a u spousty dalších taky. Jak píše i viktorka_od splavu někteří věří čemukoliv, co se jim do celkového přesvědčení hodí.

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 14. června 2021 22:59
Reakce na ionicera:

MMC- doufám, že je v pořádku Sedmá z devíti. Nebo mi uniklo, že psala, že je OK?

dneska byla Sedmá z devíti online, tak snad už je jí líp.

Online Gatita
Avatar
7153 příspěvků moje polička 14. června 2021 23:25

ionicera mam to podobne, a to ani nemam tak blbou osobni zkusenost jako ty. Taky mam dojem, ze to neni pro telo zadarmo, a i kdyz je to jen pocit, za blaznivku se nepovazuju. A ten pocit mam i u mnohem konvencnejsich vakcin, tady je tech otazniku jeste vic. Myslim, ze to je dost bezny pristup, i kdyz nejedes ezo. 

Online dynda
Avatar
7265 příspěvků moje polička 15. června 2021 00:35

Gatita 

Zase jako asi není potřeba se tvářit, že vakcína je jenom super a skvělá. Má svoje nežádoucí účinky a rizika. Stejné je to i s jinými vakcínami i s léky na cokoliv. Já to beru tak, že když je ouvej, tak do toho rizika radši jdu. Pořád jsem přesvědčená, že většina lidí do sebe dobrovolně dostává horší sajrajty, než je tohle. 

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 15. června 2021 07:44

dynda , líp bych to nenapsala. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 15. června 2021 08:09
Reakce na dynda:

Gatita 

Zase jako asi není potřeba se tvářit, že vakcína je jenom super a skvělá. Má svoje nežádoucí účinky a rizika. Stejné je to i s jinými vakcínami i s léky na cokoliv. Já to beru tak, že když je ouvej, tak do toho rizika radši jdu. Pořád jsem přesvědčená, že většina lidí do sebe dobrovolně dostává horší sajrajty, než je tohle. 

ja jsem se pred ockovanim snazila nacist o rizikach a benefitech. Vyslo z toho, ze i kdyz ockovani neni bez rizika, porad to riziko je radove tisicinasobne mensi, nez rizika spojena s onemocnenim.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 15. června 2021 09:09
Reakce na dynda:

Sweet Potato 

Jsem přesvědčená, že podzimní volby dopadnou hrozně. Otázka jenom je, jak moc hrozný to bude. 

​Taky se kapku bojim

Otázka spíš je, kolik voličů je totálně vypatlanejch, resp. jestli se ten poměr nějak výrazně nezměnil, a pokud ano, tak jakým směrem. 

" Má svoje nežádoucí účinky a rizika. Stejné je to i s jinými vakcínami i s léky na cokoliv." Přesně tak

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 15. června 2021 09:36

dynda

Léky na cokoliv - stačí si přečíst příbalový leták, a rázem člověk přemýšlí, jestli mu to za ty možné desítky nežádoucích účinků stojí!

Offline Sedmá z devíti
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2021 10:50

SunEclipse Už je to dobrý, ale tři dny mi bylo fakt zle, ani to nebudu popisovat, vypadala bych jak blázen. 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 15. června 2021 10:54

Lilly_Ku

Na TBC taky každej neumře, žejo... ani na ty černý neštovice každej neumřel... na dětskou obrnu... Jedině snad ten tetanus (nebo musej člověka hodně pracně seškrabovat hrobníkovi z tý lopaty). Ale chceme to riskovat? 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 15. června 2021 10:55

barbucha K těm volbám. Opravdu mám obavy. Co mluvím s lidmi, často to mají postavené- Piráti nabo Babiš. A někdo se těch Pirátů bojí tak, že bude volit gaunera. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. června 2021 11:27

Muže snad zapomněli bodnout nebo conebolela ho ani ruka ani prý necítil tu injekci. Přitom po očkování na chřipku mu bývá dva dny celkem blbě. Začínám věřit na spiknutí

Offline Sweet Potato
Avatar
34832 příspěvků moje polička 15. června 2021 11:34

ionicera Umí to.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 15. června 2021 11:42

Sedmá z devíti Můžu se zeptat - čím jsi byla naočkovaná a v jakém odstupu? Kamarád dostal pfizera s odstupem tří týdnů mezi dávkami (protekčně!) a tři dny měl horečky, bolesti .... prý očistec!