Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. června 2021 13:26

Lamicka já jsem četla, že ta brazilská mutace na děti útočí mnohem víc, víc jich na tom jipu opravdu končí, dokonce i na těhotné. Ono i ten postcovidový syndrom není sranda.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 13. června 2021 13:31

Tak napríklad ja som presvedčená, že čím väčšia herd imunity, tým lepšie pre všetkých a to sa rozhodne týka aj tých detí. Jednak spomalenie šírenia, jednak z toho vyplývajúce oveľa lepšie možnosti zvládania lokálnych outbreakov a zároveň z toho vyplývajúca menšia/pomalšia šanca na tvorbu mutácií.

Takže áno, ideme do toho. Dcéra ide na očkovanie tento týždeň a so synom zatiaľ čakáme, lebo sme nepredpokladali, že deti prídu na rad tak skoro a rýchlo sme ho "rozočkovali" HPV vakcínou, aby to mal za sebou, kým bude možnosť očkovať proti Covidu a nemiešali to zbytočne.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 13. června 2021 13:51
Reakce na wendulka:

​A kde jsi přišla na to, že když se ti protilátky nevytvoří po nemoci, že se ti nevytvoří ani po očkování?

​Tak manželovi jedné naší kolegyně ani po nemoci a ani po očkování. Vědět to chtěl kvůli svým rodičům, ale u nás si všeobecně brali všichni, kdo se nechal očkovat, protilátky po očkování. Jsou tam neskutečné rozdíly. 

Jinak do statistiky. Bratr s protilátkama přes 4200 se nechal naočkovat a  žádnou reakci neměl. Zatím první dávka. Důvod je cestování a výhody s očkováním spojené, protože protilátky nikdo nebere.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2021 14:10

Renusatko 

Však přesně to jsem tím chtěla říct, že ani tohle není pravidlo. Já totiž zase můžu přidat do statistiky tři lidi ze svého blízkého okolí, co po covidu s průběhem podobným, jako měla Paris, protilátky žádné, ale po očkování ano. 

Edit: ty neuznávané protilátky mi hrozně vadí. Ve čtvrtek jsem mluvila s jedním seniorským manželským párem. Momentálně jsou teda ještě oba v té půlroční lhůtě po potvrzeném covidu se středním průběhem. Ale pán protilátky 180, paní přes 8000!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2021 14:18

mirajo 

Ano, není to vůbec jednoduché rozhodování. Je škoda, že ta osobní zkušenost je jak v případě imunokompromitovaného blízkého, pokud jím člověk není přímo sám coby důvodu k očkování, tak i u případných vzácných nežádoucích účinků očkování coby důvodu k případnému neočkování je nepřenositelná. Nicméně mi přijde, že to procento, které se pro očkování nebo neočkování rozhodují jen na základě domněnek a neznalosti, je stále vysoké a mrzí mě to.

Takhle jsem až do letošního jara poslouchala souseda 70+, jak je covid jen chřipka, většina ho má bezpříznakový, on je přece zdravý, nebude čekat na termín očkování měsíc a to i po tom, co jeho syn zdravý policista covid dostal s náběhem na zápal plic, ale dal to doma. Pak se tedy nechal před měsícem a půl přesvědčit od svojí paní a vyrazili do Slaného na první dávku, jenže současně s tím koronu chytil a zatímco ona zůstala negativní bez příznaků, on skončil s oboustranným covidovým zápalem plic na měsíc v nemocnici. Teď už je díkybohu doma, ale ta rekonvalescence bude dlouhá a najednou je ze zdravého sedmdesátníka pacient místní plicní ambulance. A to si myslím, že měl ještě i možná trochu štěstí, že ho to postihlo až teď, kdy už ta zátěž v nemocnicích nebyla taková.

A naprosto souhlasím, že u dětí je to rozhodování ještě těžší. Za žádnou cenu bych nechtěla být rodičem ani jednoho z šesti dětí, kteří u nás na covid zemřeli, ale ani rodičem jediného dítěte, postiženého vzácným, zato vážným nežádoucím účinkem očkování.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. června 2021 14:37

wendulka Člověk, pokud tu osobní zkušenost má, tak ji zase statisticky nadhodnocuje, to je přirozené, jak píšeš, ať už ve smyslu pro nebo proti. Mě jen překvapil ten postoj německé očkovací komise, čekala jsem, že se spíš za plošné očko dětí 12+ postaví a ono ne, ale třeba jen reflektují to, že prostě není dostatek informací a ani nemůže být. 

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 13. června 2021 14:38

wendulka Však jo, pravidlo to není, ale já bych to taky chtěla vědět, jestli po očkování něco mám. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 13. června 2021 15:03

Renusatko

(obecně mám radši jasno ať už je to jakkoliv, než nevědět a "doufat", asi proto, že jsem pesimista, takže když nevím, myslela bych si furt to nejhorší, žádnou "sladkou nevědomost" vůbec nemám v repertoáru:-P

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 13. června 2021 15:51

Tak vás jdu poučit, že to všechno děláme špatně.

Žádné magnety ani smrkové větvičky. To, co nám píchli, je toxické placebo (tady mi byl predestřen plán na ovládnutí lidstva, moc jsem neposlouchala, vím, že iluminati to už vyřešili). 

Musíte pít čaj z  třezalky, meduňky a dobromysli, celkem 14 dní, třikrát denně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. června 2021 16:33

mirajo 

No jo, já si hned po odeslání příspěvku uvědomila, že to je blbost, co jsem napsala. Pravdou je, že někdo si umí sehnat potřebné informace a správně je vyhodnotit i bez ní a někomu bohužel nepomůže ani ta osobní zkušenost.

Renusatko 

Tak to já bych to taky chtěla vědět. Ale v tomhle případě zrovna chápu i ty, co to vědět nepotřebují.

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 14. června 2021 14:14

Ona je to zatim sranda, ale antivax se bohužel hodně prolíná s antibabiš. Úplně se na podzimní volby netěším.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. června 2021 14:22

Sweet Potato 

Jsem přesvědčená, že podzimní volby dopadnou hrozně. Otázka jenom je, jak moc hrozný to bude. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 14. června 2021 14:25

Mha toxické placebo bože kam na to ti lidi chodí? :))))

Offline Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 14. června 2021 14:37
Reakce na Mha:

Žádné magnety ani smrkové větvičky. To, co nám píchli, je toxické placebo (tady mi byl predestřen plán na ovládnutí lidstva, moc jsem neposlouchala, vím, že iluminati to už vyřešili). 


​Moc se mi libi jak to umis vtipne podat, mne potom co mi kolegyne rikala, ze ji ty zabery z O2 areny pripadaji jako kdyz sli Zidi do transportu akorat zaskocil caj do krku. A to mam s touto kolegyni hodne  prihod ohledne ruznych teorii, takze sem mela byt teoreticky pripravena.

  

Offline Zuzuli
Avatar
2142 příspěvků moje polička 14. června 2021 16:52

Černá kočka ja jsem ten den dopoledne videla na HBO novy dil Pribehu sluzebnice, tak mi ten pruchod podzemim od vojaka k vojaku pripominal spis ten ale to srovnani se Zidy, vcetne toho, ze nemit ockovani je jako mit na sobe davidovu hvezdu za valky, mi prijde dost pres caru. 

Offline Černá kočka
Avatar
1314 příspěvků moje polička 14. června 2021 17:11

Zuzuli To byl takový bizár, že nevím jestli mi to  vůbec někdo uvěří. Jací jsme chudáčči, že jsme se nechali zmanipulovat, v dalším kole prý budeme dobrovolně odevzdávat majetek a potom nám nabídla nějaké kapky,  které se užívají třikrát denně, vždycky se s nima před použitím musí 21 x zatřepat, aby se aktivovala v nich obsažená bioenergie a kapky by měly harmonizovat vnitřní sílu nebo co a deaktivovavat škodlivé působení očkování.  Jdu to rozchodit, doufám, že bude stačit pět kilometrů.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 14. června 2021 17:19

Zuzuli mně taky. Ti Židi si totiž fakt nemohli vybrat. Jsem na tohle srovnání přímo alergická.

Offline Kan
Avatar
6919 příspěvků moje polička 14. června 2021 17:23

Můj mladší kolega mi řekl, že se jeho slovy: nachá vopichat, aby mohl v pátek do hospody.  Jinak se k tomu většina kolegů vyjadřuje dost odmítavě.

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 14. června 2021 17:27

U nas jeden kolega 45 se nesel naockovat, protoze mu pry vadi, jak se tim vsechno podminuje, ze se jako citi do toho tlaceny...

A druhy 30 ze prece staci 60-70 % lidi, tak at se naockuji ostatni, ze jemu ta vakcina prijde moc rychle vyvinuta...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 14. června 2021 19:09

Černá kočka

Aoprle (slova klasika)

Takové přirovnání by mě teda zvedlo že židle.

Já to o těch bylinkách a pročištění vůbec nečekala, paní je racionální osoba, která pracuje v administrativě, vyjadřuje se kultivovaně, oblečená chodí střízlivě, v práci je puntickarka, taková spíš malinko nudná osoba a LUP. Náhle z nitra vyběhne rozevlata ezo žena v batikovaném habitu a vyplachnutymi strivky.