Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. června 2021 11:16

olte Ano, nebo maji nekoho rizikoveho v rodine. U starych nebo imunokompromitovanych pacientu nemusi byt ucinek jejich ockovani uplne dostacujici. Ja taky nedelam spoustu veci pro jen sebe. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. června 2021 11:17
Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 13. června 2021 11:37

Jos 

Asi tak. Většina těch "hodně mladejch" asi nejsou úplný sirotci, že jo.

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 13. června 2021 11:40

olte Evaeva @Jos

Kolektivni imunitu bych si strasne moc prala, ale u tech deti je to pro me hodne citliva otazka. Jako samozrejme chapu, ze epidemiologove by nejradsi naockovali uplne kazdeho, ale je to jen jedno hledisko a odvazny mi to prijde brutalne. Trochu jsem se upnula na to, ze ockovani (nas dospelych) nejak zafunguje, na podzim se to diky tomu uz lip ukociruje a ten virus pomalu pujde do riti, vsak uz tu strasi druhym rokem. Nebo ne upnula, spis jsem se rozhodla tomu verit, abych se z toho nezcvokla:)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:03

Gatita Mám to podobně jako ty To německé vyjádření je takové, dělejte, jak myslíte, ale žádná instituce nenese za případné nežádoucí účinky zodpovědnost. Žádná možnost dlouhodobějších nežádoucích účinků nás nenapadá, ale data pro to nejsou /a nemyslím přeměnu v pomeranč ani magnetismus/. To je taky trochu víc víra než věda. Naočkovat celej svět by bylo ideální, o kontraindikacích se mluví, ale ve skutečnosti skoro žádný nejsou, ale to je utopie. 

Tak ať nám ta naděje v už lepší podzim vyjde!

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:08

Gatita vyslechla jsem ted rozhovor skupinky 16-18ti letych a jeden rikal: vy volove, vy uz jste vsichni navockovany, ze do toho chci jit taky a dalsi mu odpovedel: ty vole, bez vockovani se z tech sracek nevyhrabeme a budeme zase rok sedet doma na prd..

Tak asi pro ne ta kolektivni imunita dulezita je. Vzdyt i tady byla nedavno debata, ze tu izolaci tahle vekova skupina odnesla hodne. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:12

mirajo tak vzhledem k tomu že i očkovaný může onemocnět a stejně tak může nemoc přenášet tak bych to na kolektivní imunitu moc neviděla

Neočkovat celý svět je utopie a udržet evropu "čistou" je utopie na druhou

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:17

mirajo musi

To me na tom celem drazdi nejvic, ze proste nic moc nevime (za to nikdo nemuze, to neni mozne mit za rok a pul dostatek poznatku), ale soucasne aby si clovek pripadal jako sobec, ze neni do nejakeho reseni nadseny. Vsak nedavno na seznamu hlavni zprava dne o nenaockovane sestre. Zpravu jsem teda necetla, ale titulek byl drsnej, ve smyslu, ze nebyla naockovana a zavinila smrt seniora. Ale jak jsem psala - proste verim, ze to bude fungovat. A kdyz ne, tak ze nam to aspon zdravotne neuskodi

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:19

Gatita samozrejme kdyby byly jipy plne detskych pacientu, nazor zmenim. 

​A mě v podobných situacích vždycky napadne co kdyby na tom jipu byly tvoje děti..?

Čekáš, až onemocní druzí a přitom mohou tvoje děti být první..

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:21

Gatita Jo! Spojíme myšlenku a ta zachrání celej světJestli nám do toho Číňan nehodí vidle nebo netopýra nebo kožešinový zvíře mývala nebo co jsem to četla naposled:)

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:22

Lamicka jo jo, fakt spousta mladych, rikala jsem si, ze jsou dobri, nebo spis srdnati, ze to nedelaji jenom proto, ze se boji zapalu plic. 

Offline Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:23

Dadoo nevim, co ti na to mam napsat. Asi ze doufam, ze na to nedojde. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:26

Dadoo A co kdyby tvoje dítě byla 18-letá Italka, co zemřela na trombozu splavů po Astře? Taky bys ten postoj asi trochu pozměnila...Není to jednoduchýa nic bych nepřivolávala.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:29

Ty mladé můžu potvrdit. Ptala jsem se ve třídách a většina chce na očkování jít.

Nechtějí být nemocní ani zavření, nechtějí nakazit příbuzné, chtějí cestovat.

Samé dobré důvody.

Gatita já vím. Těžké rozhodování. 

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 13. června 2021 12:52
Reakce na Lamicka:

Gatita vyslechla jsem ted rozhovor skupinky 16-18ti letych a jeden rikal: vy volove, vy uz jste vsichni navockovany, ze do toho chci jit taky a dalsi mu odpovedel: ty vole, bez vockovani se z tech sracek nevyhrabeme a budeme zase rok sedet doma na prd..

Tak asi pro ne ta kolektivni imunita dulezita je. Vzdyt i tady byla nedavno debata, ze tu izolaci tahle vekova skupina odnesla hodne. 

Gatita a tohle je presne duvod, proc se nechal ockovat muj bracha, kteremu je 22 i vsichni jeho i mladsi kamaradi. Nechteji dalsi semestry online, nekteri se ani na vysokou nikdy nepodivali. Chtej poznavat vrstevníky, ja v jeho veku bydlela na koleji a vecery travila s lidmi na studovne nebo v hospode, oni sedi doma v pokojicku u rodicu a koukaj na online prednasky. Deti chtej chodit do skoly, na krouzky. Ona ta optika matky na materske s muzem na HO je celkem zuzena, vim to sama ze sve zkusenosti, nas se lockdown temer nedotknul, ale oni jsou z toho fakt nestastni a jine reseni, nez se naockovat, asi neni. A dcerku naockovat necham, az to bude mozne. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. června 2021 13:05

mirajo ne, není to jednoduché.

Přesto, a to rikam jako trombofilik a dcera taktéž, po tom očkování je to velmi nešťastný vedlejší účinek.

A i kdyby byla jediná , kdo na to zemřel, pro její rodinu je to stejně bolestne, jako kdyby zemřela na covid, vlastně možná i víc.

Taky jsem se o dceru bála. 

Ale stejně jsem pro očkování, protože riziko nemoci je mnohem větší. 

Neví každý o tom, že může mít komplikace z očkování, neví každý, že je třeba trombofilik. Já to zjistila až po druhé dceři, když jsem málem nepřežila poporodní komplikace. 

Presto bych do těhotenství šla, i kdybych to věděla. 

Čili problém vidím i v tom, že lidé neznají svůj zdravotní stav. 

Trombofilie je dědičná, ale v podstatě se nemusí ani nijak významné projevit, natož v dětství nebo u teens. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. června 2021 13:08

Tím jsem chtěla říci jen to, že si často říkáme, když se nám do něčeho nepříjemného nechce až..až..až bude zle, tak to udělám. Jenže To zle může začít právě námi.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 13. června 2021 13:11

Zuzuli Ja bych deti taky naockovat nechala a necham je hned, jak to pujde. 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 13. června 2021 13:14

Dadoo souhlasim s tebou a presne stejna myslenka me napadla, ze nechci cekat, az na jip budou s covidem deti. Ockovani obecne beru jako prevenci. Rizika ocko/neocko kazdy rodic musi zvazit sam. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. června 2021 13:24

Lamicka já bych děti taky naočkovala, kdyby tu byla ta možnost. U mě je to teda teoretická debata, mladší než šestiletí se, myslím, neočkují ani v rámci studií.