Podpora za časů korony

12. března 2020 15:34
Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 10:55

Dadoo krasna kytka a tobe to moc slusi :)

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 04. dubna 2020 22:09

Dadoo  

Offline Tak Betty
Avatar
4976 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 09:51

Dadoo na tebe je radost se podívat,přeji všechno dobré.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:11

černá káva  Chceš nějaké poslat, nebo už jsi sehnala?

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 14:18

rozarka budu moc ráda

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 15:55

černá káva A jsou to pořád Pardubice?

Online 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 18:47

Moc děkuju moora , které se mě zželelo a ušila mi černý roušky .

Offline moora
Avatar
7509 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 18:48

999 není zač, ať slouží

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 11:54

Dadoo Nádhera, mám radost.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 11:55

bram Skvělý nápad.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 12:07

MP Meri Tady nejste?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 18:55

dekuji MPLee za dve cerne rousky

Online MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 20:39

OliveOyl Neznám, díky za tip, prostuduju.

Offline andulka01
Avatar
10650 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:34

MP Meri Prosím prostuduj :-) chci si vás předplatit :-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:30

Ten první odstavecek patří mne, ale já ho tam nechala, hodí se.. Boží je to!

Po pisateli pátrám, připutovalo povelikonoční počítačovou poštou podpisu prosto!  Patrně příliš plachý. 

Pozor! Posílám poštou poetický příběh. Poněkud mi připomíná přisprostlou povídku také na pé. .

PRÁSK!

Příroda poslala populaci pořádný políček: Pandemii!

Prťavá praštěná potvůrka poletuje prostředím, plíživě plošně postupuje po povrchu planety…

Pichlavá potvora pekelně prudí populaci, proniká přes pusu, pak průduškami, plícemi… přeskakuje přes pána, paní, politika, pekaře, popeláře.

Pokašláváme, posmrkáváme, prskáme, poleháváme. Při procházkách potkáváme plátnem překryté pusy přátel… poznáváme se?

Prázdné putyky, pohostinství, posmutnělé plovárny, propocenců prosté posilovny; policajti pozorují postavy plížící se po parcích, pakliže poruší pravidlo, policista píská.

Politici pořád přiblble plácají přes pokrývky pusy…

Přeplněné postele, přidušení pacienti, připojené plicní podpory, přetažený personál prvního palebného pole, přepracované pečovatelky, pozůstalí…

Ptáme se: PROČ?

Poněvadž pěstujeme pokrytectví, pohrdáme právem, pravidly, pochlebujeme přemocným, pochybně podnikáme, pokoutně podvádíme, propadáme pokušení, podlézáme, politikaříme, pletichaříme, promíjíme podrazy…?

Poněvadž přehlížíme potřebné, pošlapáváme přátelství, podrážíme přátele, ponižujeme partnery, popichujeme plaché, přestáváme promíjet, plácáme plané pomluvy …?

Poněvadž pošlapáváme přírodu, plýtváme penězi, potravinami, přejídáme se?

Poněvadž pokrok postupuje příliš překotně, příliš pracujeme, pořád pospícháme...?

Ptáme se: PROČ? Prostě PROTOŽE!!!…

Pocity padají podél pochmurné propasti…

Převálcuje prťavá potvora populaci? Prdlajs! Prohrajeme, padneme? Prdlajs! Přestaňme plakat!

Potvoru přibrzdíme, přiškrtíme, porazíme, poničíme připravenými protilátkami; pandemii přečkáme, pohromy překonáme, pakliže pokorně poklekneme před pomocníky prvního „palebného pole“, poděkujeme…

Přestaňme plakat, pochlapme se! Popřejme si pohodu, posilněme psychiku, pěstujme pokoru, přestaňme pomlouvat, podvádět, podpořme se, pomáhejme si, povzbuďme se, poplácejme se po prsou, posilujme přátelství.

Položme počítače, pojďme si povídat, pohrát si, prozpěvovat, pocvičit, provětrat pejska, pokochejme se přírodou, přivoňme podbělu…

Pohlaďme partnera po pleši, partnerce polibme pusu, přítelkyni poplácejme po prdelce, popijme pivko, panáka, poděkujme pohostinným…

Pozastavme překotné plahočení, pracujme pomaleji, prodýchejme paniku…

Projděme si pokoje, přemístěme poličky, posuňme postele, porovnejme polštáře, přerovnejme prádlo, přeleštěme podlahu: práce, pořádek, pomohou překonat paniku. Plicní potvůrka prvně potrápí; Pakliže přeskládáme priority, pandemie pomine, přijde proměna, procitnutí, poučení, paprsky prozáří posmutnělý prostor.

Přeji poklidné přežívání, pocit pohody, později pak potkávání, podávání pravice, polibky přátel. Připijme pohárkem perlivé Pálavy, pošleme polibek přes plátno…

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:34

Paneboze, poradna pi.....a, pardon. Plna prisernych klise (plise?)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:35

Dadoo 

...je to krásné a moc pravdivé!..

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:36

jinx  Mne neco podobnyho poslal pred tydnem otec a zhadali jsme se kvuli tomu, kdyz jsem mela podobny nazor jako ty. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:37

jinx me fascinuje, že to někdo dokáže vymyslet, poskládat. Hloubku od toho asi těžko čekat. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. dubna 2020 18:38

Dadoo me ani to ne :-)