Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:04

Ounz Mirka Můj manžel hraje hokej a prý to nikomu z jeho spoluhráčů divné nepřišlo. Prý co se mi na tom nezdá, že to není žádná novinka. Mimo rasistických řečí ho na tom vůbec nic nepřekvapilo. Kamarádka baletka zase říkala, že na ně se v divadle řve i hůř a je jedno jestli jim je 15 nebo 20. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:06

Kokoska ale on to po tobě snad nikdo ani nechce, ne?

Tady je to tak, jinde to mají jinak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:11
Reakce na Renusatko:

 Mimo rasistických řečí ho na tom vůbec nic nepřekvapilo. ​

ale v tom je právě jádro pudla, aspoň pro mě teda. jinak to hovadské chování počínaje naším slavným premiérem který tím je pověstný.. to je prostě standard, tomu se nedivim. blek

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 16. června 2020 08:17

Kokoska vsak ani v tom svycarsku slavnym,  vyse zminenym nikdo duchod neodmita. Jak je to v australii nevim. 

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:19

Dadoo nechce, taky jsem nepsala, že chce nebo že to někdo považuje za vhodné. To byla jen reakce na tvou větu "Z jeho pohledu by bylo brát státní důchod trochu ostuda. ". Tak jsem napsala, jak to vidím já v našich podmínkách.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 17. června 2020 13:17
Reakce na Dadoo:

Yvraine přesně tohle mi kdysi říkal známý z Austrálie. Že státní důchod je jen pro ty, kdo nebyli dostatečně schopni se na stáří zajistit sami. Z jeho pohledu by bylo brát státní důchod trochu ostuda. 

​No sami, dobrovolně, se toho důchodu ale nevzdávaj, anžto jim to určuje stát. Ale jinak jo, vypadá to že je to jen pro socky. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. června 2020 17:36

barbucha možná bude rozdíl v tom, jak to vnímají. Je to důvod k hrdost, nepotřebovat pomoc státu.

Dovedes si představit, jak by to vypadalo u nás? To by byla kouzla, aby to vypadalo, že mají nárok.

Kokoska mne to trošku připadalo, jak kdyby ses hajila. A to vůbec není potřeba.

Mne třeba teď přiznali vdovsky důchod a tak jsem spokojená a taky ráda přijímám. Sice jen na rok, Ali i tak dobrý. Pak budu rok bez a po tom roce si zase můžu požádat a budu mít nárok na obnovení. 

Tedy.. Pokud se prý znovu nevdám. A to vážně nemám už nikdy v úmyslu. Radši budu dojít stát.

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 17. června 2020 17:56

Dadoo ne, to nemela byt obhajoba , proc taky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 17. června 2020 21:25

Dadoo 

To je úplně jedno, jak to vnímají, protože rozhodnutí (přijmout-nepřijmout) není na nich. Takže prokazovat nějakou hrdost musej jinak

U nás by to samozřejmě vypadalo tak, že veškerej majetek dotyčnej převede na matku, babičku a tak podobně, jak je tady zvykem.

Taky znám rodinu, kde se nevzali, aby dvojnásobná matka dojila stát jak vzteklá - přičemž v jedný a tý samý domácnosti fungoval velmi slušně vydělávající taťka. No, když děti odrostly, pořídili každýmu byt a dva další jen tak na pronájem, a konečně se na starý kolena vzali, v novým místě bydliště kde mají vilu. Protože ten vdovskej důchod

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 18. června 2020 09:55

barbucha - když to tu tak čtu, tak docela přemýšlím jak ten stát ještě funguje, četla jsi výpověď Pelty ? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 18. června 2020 11:15

jitřenka 

Bohužel četla

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 18. června 2020 11:17

Dadoo muzu se zeptat, nemusis odpovidat, proc tam je rok pauza? To je u vsech?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. června 2020 11:48

Lamicka protože mám nárok že zákona jenom rok. Ale po dosažení určitě věkové hranice už zůstává. A té já dosáhnu až za ten rok. Kdyby se to stalo za rok, nebyla by pauza.

Vůbec jsem to netusila, řekla mi to paní na sociálce. Že to zjisti ale přesně a napíše mi. A fakt jo, vešla jsem se. 

dosažení věku o 4 roky nižšího než činí důchodový věk stanovený podle § 32 zdp (důchodový věk blíže vysvětlen u starobního důchodu) pro muže stejného data narození, pokud skutečný důchodový věk není nižší. Tato podmínka platí stejně pro ženy i muže.

Pokud jsou nezletilé děti, nebo třeba invalidita, není vdovsky důchod omezen jen na rok. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. června 2020 11:52

Lamicka bylo to pro mě naprosté překvapení. Čekala jsem jen ten rok.

Každopádně je vdovsky/vdovecky důchod dost silným argumentem pro sňatek. Protože po sambovi, ani dlouholeté, nebo registrovaném důchod není. Pouze tedy sirotčí pro děti. 

A ocitnout se bez může i bez peněz může tou pozustalou rodinou zamavat hodně. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 18. června 2020 13:02

Dadoo Diky za odpoved. To jsem nevedela. Moje tchyne ovdovela ve 45, mela dobrou praci, ale rika, ze bez vdovskeho duchodu by to zvladla jen stezi nebo by nemohla poslat deti na skoly. A to si oba vydelavali na brigadach, jak to bylo mozne. Stejne mluvila maminka moji kamaradky, taky ovdovela hodne brzy. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 22. června 2020 18:57

Nevím, co k tomu říct, než  .

článek

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 23. června 2020 10:21

Kamarad se po 2 letech od svatby rozvadi, a jeho jeste zena po nem chce penize za vsechny darky co mu kdy dala

Online Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 23. června 2020 13:41

rasaNori Tak on může chtít za od ní... ale teda, lidi jsou fakt...  

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 23. června 2020 13:42

rasaNori 

Chtít může, ne?

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 23. června 2020 14:51

Garfie :) vidis to ho nenapadlo

barbucha njn, kdyz jsme se ho ptali jestli ma predmanzelskou smlouvu, tak pry ne, ze to je naporad. Ted bude rad kdyz neprosustruje i kalhoty...