Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Ounz
Avatar
19829 příspěvků moje polička 15. června 2020 14:32

Garfie Jj. Ale já bych teda pomohla i těm matkám, kdo já sem abych je soudila? Vůbec není lehký se sama postarat a teď to může bejt jestě o něco větší problém..

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:39

Ounz  Já taky. Jen mě fascinuje, že na ty děti nepomyslí takoví ti diskutující typu "matka si měla najít lepšího otce pro své děti". 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:42

Lamicka Ounz Garfie 

Matkám samoživitelkám, přesněji radičům samoživitelům, má být pomoženo, pokud to potřebují, ať už jsou nebo nejsou samoživiteli z vlastního rozhodnutí. Není vůbec jednoduché být na dítě/děti sám/sama. Ale s čím mám poněkud problém, jsou matky "samoživitelky", které jsou samy jen tak na oko před úřady, aby měly nárok na větší výhody, ale ve skutečnosti normálně s otcem dětí žijí a na výchovu a zajištění potřeb rodiny jsou ve skutečnosti dva. Objem financí na sociální věci je limitovaný a tyto "samoživitelky" de facto odčerpávají neoprávněně prostředky, které mají být určeny pro ty skutečné samoživitele/samoživitelky. Tento případ máme v širší rodině, rodiče se nevzali, protože "se to přece nevyplatí", matka a dítě mají jiné trvalé bydliště než otec, ten je v podstatě jen uvedený v rodném listě, ale ve skutečnosti spolu normálně žijí a na všechno jsou dva.

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:57

Yvraine Ano, tohle taky znám. Obě děti jsem měla za svobodna a v partě kamarádek, které to měly stejně, jsem byla jediná, kdo žádné přídavky nebral. Já byla v šoku, že ony ano a ony naopak nevěřily, že já ne. Myslím, že to je hodně rozšířené...:-/

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:58

Ounz jj, urcite, v tom jsme zajedno.

Offline Ounz
Avatar
19829 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:19

Yvraine Hele tohle je ale nějaká zvláštní povaha a nevztahuje se to jen na tohle. Mě by to ani nenapadlo, ale co některý lidi předvedou, aby získali něco 'zadarmo' 

od toho je ale stát, aby si to komtroloval. V tom článku teda bylo hlavně o pomoci jejich dětem, jak poznamenala už výše Garfie 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:29

Ounz 

Na tom něco bude. Přijde mi to v některých věcech hrozně krátkozraké... kvůli pár stovkám měsíčně a nějakým dalším výhodám si komplikují život jinde. Například malý má pediatra pomalu na druhém konci republiky, protože musí k lékaři v místě bydliště. 

Garfie 

Pamatuji si, že kdysi mi někdo říkal, že ve Švýcarsku je zvykem, že když je někdo zajištěný, odmítne státní důchod, protože ho prostě nepotřebuje. Taková moje malá utopie - že třeba jednou stát nebude muset všechny tolik kontrolovat, všechno ověřovat, protože lidé se nebudou snažit ze všeho vytřískat co nejvíc a to i neoprávněně. 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:49

Yvraine To by bylo hezké, ale dokud nezačnou lidé vnímat stát jako něco "svého", tak k tomu bohužel nemůže dojít :-( 

A mimochodem, dítě nemusí mít lékaře v místě bydliště, to si ta tvá příbuzná nějak zbytečně komplikuje. 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:51

Garfie 

Nemusí, ale pediatr v místě, kde žijí, má plno... a pokud tam ani jeden z nich nemá trvalé bydliště, nemá povinnost malého přijmout, tu má jen spádový pediatr - podobné to budou mít za chvíli se školkou, pak se školou... 

Offline Garfie
Avatar
23924 příspěvků moje polička 15. června 2020 17:58

Yvraine Aha, tak to jo, to je potom komplikace...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. června 2020 18:06

Yvraine přesně tohle mi kdysi říkal známý z Austrálie. Že státní důchod je jen pro ty, kdo nebyli dostatečně schopni se na stáří zajistit sami. Z jeho pohledu by bylo brát státní důchod trochu ostuda. 

Online 711990
Avatar
17126 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:02

Yvraine zadnej spadovej pediatr neexistuje.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:06

711990 

Aha, já nevím, mně to bylo takhle prezentováno, když jsem se podivila, proč kvůli nějakému očkování jedou až kdo ví kam... 

Online 711990
Avatar
17126 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:07

Yvraine jasny, to at si kazdej udela dle sebe, ale ani v miste trvaleho pobytu te nemusi nikdo prijmout.

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:09

To mame v rodine presne, prispevek na bydleni v byte, ktery pobira svagrova, byt je napsany na ni jako pronajem a maji na ten byt slevu u pronajimatele protoze svara pracuje pro jistou firmu. Trvale bydliste ma samozřejmě u rodicu, aby ten narok svagrova mela... 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:10

711990 

Já žila v domění, že praktického lékaře a pediatra mít musíš a pokud nemáš, pojišťovna ti nějakého v místě trvalého bydliště přidělí. Něco jako s tou základní školou, někde tě prostě vzít musí.

Online 711990
Avatar
17126 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:13

Yvraine no je fakt, ze tak daleko jsem se nastesti nedostala, pojistovna urcite prideli, ale rekla bych ze podle kapacit nez podle trvaleho pobytu. Ale nevim, vim jen o tom, ze zadni spadovi lekari nejsou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:13

Yvraine jelikož nikdo už dnes nemá povinnost zdržovat se výhradně v místě svého trvalého bydliště, tak je to blbost. to, že ti pojišťovna lékaře přidělí, když neseženeš, to by měla být pravda, vyzkoušeno naštěstí nemám. tipla bych si, že ti kecají (stejně jako úřadům)

Dadoo jo, já mám stejný názor a to teda jak na důchody tak na sociální dávky - měly by být určené fakt těm potřebným, neže na to má nárok skoro každý a tím pádem na ty opravdu potřebné vyjde prd nic:-(( (ohledně těch důchodů samozřejmě nemyslím současné důchodce, ale jen ideu jak by to v ideálním případě mělo být od začátku)

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:17

viktorka_od splavu 

Tak kecají nám určitě v jiných věcech... jen mě jaksi nenapadlo, že i v tomhle

Offline Kokoska
Avatar
28277 příspěvků moje polička 15. června 2020 20:58

Dadoo nevim teda, jak funguje v Australii duchodove pojisteni, jak to maji s danema, jestli na duchod treba prispiva neco zamestnavatel, jak vysoke duchody jsou atd. Ale z meho pohledu a ve zdejsich podminkach nevim, proc bych mela duchod odmitat. Poctive vsechno platim, statu jsem vychovala dalsi dva danove poplatniky, zadne davky jsem nepobirala, dokonce kdyz jsem se podruhe vdala, uz jsem nezadala ani o pridavky na deti. Nevim, proc bych se te "zavratne" sumy mela vzdavat treba kvuli nekomu, kdo mohl pracovat a nepracoval a na duchod ani nepomyslel.