Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 11. července 2021 09:48

Zuzuli ja jsem malotridku zazila 2 mesice v ozdravovne a bylo to bozi

Offline 999
Avatar
17562 příspěvků moje polička 11. července 2021 09:55

Karja Moje dcera měla dva spolužáky, kteří absolvovali malotřídku a byli z nich nejlepší :-).

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. července 2021 10:14

Karja já si taky myslím, že malotřídka může být super. Je určitě pro učitele těžší učit smíšené třídy, tak bych čekala, že to přitahuje ty "lepší".

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 11. července 2021 10:21

999 Já jsem tam taky chodila a přijde mi to lepší. Jakoby žádnej stres jsem nezažila při přechodu na druhý stupeň , to mi třeba říkala sousedka, že její děti ano, že to byla celkem zmena. Ale žádné zvonění, rozvrh volnej, samostatná práce, kooperace se staršíma/mladsima dětma, přizpůsobení se potřebám žáků, protože sice tam máš dvě tři party, co se učí něco jiného, ale pořád je jich jen 12.....No samozrejme to má svá úskalí, furt jsou tam jen dva učitele, když jeden čas nebyli příliš kvalitní, tak většina rodicu radši posilala děti do jine skoly, a pak jsou i různé ,,povrchnější,, problémy, že třeba ti prvnacci se dostanou k věcem, které by znát/vidět úplně nemuseli jak jsou tam pokupe i s těma už téměř pubertakama.

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:00

Kokoska 

Spíš bych řekla že jsou to gymply s nějakou odborností přidanou, každej má nějakou... jako ten kam chce zřítelnice, to neni jako u nás Hollarka nebo Žižkárna například, střední umprumka nebo grafická... je to fakt gympl. Nevím o tom, že by tam měli učňáky dokonce. 

Může se ale taky stát, že někdo ten gympl nedodělá, poslední ročník už je takovej přísnější... znám jednoho co vyletěl z nějakýho technickýho a teď maká ve výrobně výtahů. Jak po nějakým učňáku... Ale neni problém si to nějak dodělat myslím, to dostane šanci každej.

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:05

barbucha To je zvlastni. Jak se vyuci takovy kuchar treba nebo svarec? Jako bokem pri gymplu? Ja si teda furt predstavuju gympl jako u nas, kde ty predmety zabraly fakt vsechny dny po sesti a nekdy i po osmi hodinach, tam by nebyl prostor na dalsi cinnosti. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:29

Kokoska 

Hele fakt nevim. Asi pak je ještě nějaká nástavba, nebo jako rekvalifikace No asi říkaj všem těm středním školám gympl, některý jsou jako klasický gymnázium a některý budou spíš prakticky zaměřený - musej mít něco taky pro míň nadaný, že jo.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:38

barbucha My měli na gymplu 3 roky povinnou latinu. Jestli se to švédské školství neřídí heslem " I skladník ve šroubárně může číst Vergilia v originále?!"

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:42

Hanka H 

Zcela určitě jo

Offline Kan
Avatar
6971 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:50

barbucha Jo řeší se to rekvalifikací, tam je to asi normální, že děcko ve třeťáku řekne, že už nechce dál studovat, na rok si dá přestávku aby zjistil, co je práce a potom je mu umožněno studovat dál, klidně i něco jiného. Maturitu má snad každej i ta kadeřnice, což u nás je zatím nemožné konkrétně v tomto oboru, přitom třeba florista je s maturitou. Já se o to zajímám z hlediska Erasmu, nechtěla bych žádnou prestiž školu, jde mi spíš o formu výuky, přístup a zajímavou lokaci a to Švédsko mi pořád vychází pro děcko nejlépe. Což je můj názor, děcko si stejně udělá podle svého a nemožnost koupi alkoholu v supermarketu a banán na pizze je fakt důvod proč ne.

Offline Kan
Avatar
6971 příspěvků moje polička 11. července 2021 15:54

Hanka H A to je špatně? Ta latina je jen pro někoho? Já bych si v květinářství a zahradnictví bez latinských názvů ani neškrtla, velkoobchod obecné názvy nevede. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 11. července 2021 16:01

Kan 

Alkohol si koupí v Systembolaget (teda plnoletej jenom)

Jen tam potomka vyštvi, nebude litovat. 

Offline Luna
Avatar
10438 příspěvků moje polička 11. července 2021 16:01

Karja Ja jsem taky chodila do jednotridky, bylo to super. A to bylo pred revoluci! Ale my jsme tam fakt byli jak v raji. Meli jsme vlastni zahonky, pak jsme si z tech vypestovanych redkvicek delali svaciny. Maria Montessori by bledla zavisti.

A meli jsme super ucitelku, pochazela ze Slovenska a krome toho, ze vypadala jak italska modelka a jezdila v nalestenym favoritovi, umela snad vsechno na svete Dokonce palickovat! Asi dobry zaklady jsme meli, pac jsme z nasi diry dosli do Brna a tam takova sidlistni ubohost!!!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. července 2021 16:10

Kan Špatného na tom není nic, vždyť je to klasika .

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2021 10:59

ja myslím, že najväčšie mínus známkovania je to, že deti venujú najviac času a energie predmetom, na ktoré nemajú nadanie (lebo nechcú zlé známky), namiesto toho, aby sa rozvíjali viac v tých predmetoch, na ktoré nadanie majú (a chcú sa na ne zamerať aj profesne)

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:07
Reakce na ice:

​s tim se rozluc kamo, stredovek trva. Moje dite proslo prvni tridou. Totozne s moji prvni tridou pred 30 lety.. Jedine anglictinarka je asi z tech trochu osvicenych a ma pomerne moderni pristup. Snad jen soukromy specialky jsou na tom jinak. Statni skolstvi je a dlouho bude porad stejny.

​Není to tak černý. Dcera chodí do normální státní školy, žádná speciálka, cca 650 žáků, a třeba zrovna to slovní hodnocení tam mají v kombinaci se známkami. Dcera je v 6.tříde, takže na každý předmět jiný vyučující. Hodnocení má od každého učitele tak na 1/4 stránky A4, píše se čtvrtletně. Známky dostávají taky, vysvědčení mají klasické se známkami. Na prvním stupni měli toto slovní hodnocení od paní učitelky měsíčně.

Hanka H Dadoo Úplně chápu, jak náročné je slovní hodnocení napsat. Ale jak vidno u nás ve škole to jde. A chápou ten obsah sdělení i děti. Dcera má na vyúce klavíru slovní hodnocení už od začátku, kdy byla ještě předškolák, včetně vysvědčení. a už tehdy jí vysvědčení, jehož obsah jsme jí přečetli, udělalo velkou radost a pochopila to. A myslím, že teda pro to dítě je větším přínosem si přečíst nebo poslechnout takovou rekapitulaci, než vidět jen jednu známku.

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 12. července 2021 21:18

Karja Do malotřídky jsem chodila celý první stupeň ZŠ a nepřijde mi na tom nic špatného. Vyrostli z nás různě vzdělaní lidé, řekla bych, že odpovídáme běžné populaci :-)  Dcera chodila do jiné, ale taky do malotřídky v 1. a 2. třídě. Od třetí děti přešly do běžné ZŠ ve městě a s přechodem nemělo problém ani jedno dítě. 

Naopak z mé zkušenosti učitelé z malotřídek umí víc pracovat s individuální výukou, když někdo potřebuje. Ať více nadaným dětem nebo těm méně. Mi přijde, že jsou asi zvyklí tu vyúku nebrat tak dogmaticky podle tříd. nebo nevím, čí to je. 

Offline Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 13. července 2021 07:43

chia Souhlasím s tebou, jsem sice zastánkyně obecného vzdělání, aspoň do nějakého věku, ale myslím, že ten tlak na předměty, které dětem "nejdou" jsou zbytečně velké. A opravdu pak spousta dětí svůj talent nerozvine a je pak v těch předmětech, ve kterých by mohly excelovat, jen průměrná. 

Jinak já do malotřídny nechodila, ale dost známých ano a moje maminka v malotřídce učila a všichni si to moc pochvalovali! Děti se naučí samostatné práci, přitom je tam při tom počtu dětí pořád dost času na nějaký individuální přístup. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2021 08:07

Garfie neučí se podobným stylem v Scio školách? Mám pocit, že tam se taky vyučující různě staré děti dohromadymě se to zdá skvělé, stejně jako věkově smíšené školky. Bohužel v okolí moc nejsou - vím jen o jedné státní.

Offline Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 13. července 2021 08:58

Evaeva Myslím, že ano. U nás jsou třeba v družině děti z různých tříd, bylo to tak už za mě a více-méně pokračuje pořád. Myslela jsem, že je to normální a byla dost zaskočená, když jsem zjistila, že děti kamarádek jsou v družině se svou třídou.