Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 22. července 2021 13:31

Garfie podmínit účast očkováním nelze, ale můžou se tak domluvit

Muž na to řekl, že teď, zcela v souladu s olympijskou chartou, prijdou nakažení o závody.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 22. července 2021 13:38

Garfie To mne taky nepadlo, je to lynč a jasná odpověď asi nikdy nebude.

Offline Kan
Avatar
7095 příspěvků moje polička 22. července 2021 13:55

Sweet Potato A hlavně se k tomu všichni a všude vyjadřují. Samej znalec situace.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:10

Garfie 

Kdyby to roznesl-neroznesl jako očkovanej, spíš by ho litovali, takhle se to po něm asi dost sveze.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:14

A me napadlo, oni nemusi do karanteny? Ani bez ockovani? Aktualni situace v JP je takova, ze po priletu (bez viza nelze, ziskat ho je temer vyloucene) jdete na tri dny do statni karanteny, pak dva tydny doma, nesmite pouzit verejnou dopravu, neustale testy, musite mit smirovaci apku a jeste vam cca jednou denne volaji, kde jste a jak se citite. Ockovani nezaklada zadne vyhody. Kdybyste vedely, jaka vlna protestu se nese v debatach expatu, kde je hromada pripadu i dva roky rozdelenych partneru i celych rodin, zshranicnich studentu, kteri se nemohou vratit na svou univerzitu...ted tam nekdo popisoval, jak cerstve zenaty syn jejich premiera leti do Japonska na svatebni cestu, ma VIP vstupenky na Olympiadu a pak procestuji zemi...do toho historky jako mame my... jsou to divne OH, uplne popirajici svou hlavni myslenku. 

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:17

dynda Asi jo a je to asi i logicke. Je to pech, pochopitelne pruser je to, ze zjevne nedodrzovali hygienicka opatreni na palube. Paradoxne kdyby neleteli specialem (prave kvuli minimalizaci nakazy), ale normalni linkou, tak by si to nikdo nedovolil.

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:17

Garfie no právě sportovci nemusí, je to dost trnem v oku domácím. Musí akorát říct, nebo to n kdo píše, kdy a kam jdou. 

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:19

continuity Ja myslim, ze ani nemuzou opustit olympijskou vesnici? 

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:20

dynda no ještě je trochu problém, že on sám vlastně o nic nepřijde. Ti sportovci to odskacou mnohem víc, kariéra, sponzoři...

Je to složitý. ČOV to jde vyšetřovat a to je v pořádku.

Předpokládám, že v tom letadle byl nějaký zasedací pořádek nebo budou schopni dohledat, kdo s kým seděl a s kým se vyměnil. To taky hodně napoví. Taky nevím přesně, když už měl ten pozitivní test, jestli hned na letišti nebo s odstupem, to jsou všechno docela důležité informace, které nemáme. 

No nechtěla bych být v jeho kůži, spíš kvůli svému svědomí, než kvůli tomu, co řeknou lidi. 

Ale lync by to byl, až by ho nekdo fyzicky inzultoval. Zatím jsou po netu jenom vtipy, s tím se musí vypořádat kde kdo. ( Jsem na to posouvání významu dost alergická od doby, co pan ředitel od starší považoval za lynč 4 emailem poslane otázky před rodičovskou schůzkou). 

Offline moora
Avatar
7574 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:31

Znam 2 cleny olympijske vypravy, tak jsem rada, ze ani jeden si ten los nevytahl 

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:31

continuity Mne se taky libi, jak k tomu COV pristoupil, je to i jejich zodpovednost. Ten doktor je opravdu ve spatne pozici, musi se citit mizerne. Jinak podle toho, co jsem chytla, pozitivni test mel hned po priletu a prukazny, u ostatnich to bylo myslim ze zacatku neprukazne. 

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:35

Hlavně teď čtu, že byli otestování 48 hodin před odletem - to nestačí kolikrát ani na dovolenou. Když už věděli, že tam jsou neockovani, nemohli je ještě jednou otestovat na letišti a poslat to express?

Na letišti umí PCR do dvou hodin. To by pak měli jakousi jistotu, že se během letu nenakazí. Protože 15 hodin v respirátorů si lze jen stěží představit, občas musí i jíst a pít. 

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:36

moora moc držím palce ať jim to dopadne dobře a to i sportovně.

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:40

Garfie Jo, Sluková (volejbalistka) říkala, že měla 8 testů za 24 hodin, některé negativní, některé neprůkazné, některé pozitivní nakonec prý přišel definitivní verdikt, že je pozitivní.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:40
Reakce na continuity:

Hlavně teď čtu, že byli otestování 48 hodin před odletem - to nestačí kolikrát ani na dovolenou. Když už věděli, že tam jsou neockovani, nemohli je ještě jednou otestovat na letišti a poslat to express?

Na letišti umí PCR do dvou hodin. To by pak měli jakousi jistotu, že se během letu nenakazí. Protože 15 hodin v respirátorů si lze jen stěží představit, občas musí i jíst a pít. 

​Tohle obecně nechápu. 48 hodin je strašně dlouhých, natož 72 po PCR, strašně děravé síto.

Že celou cestu bude někdo vzorně utemovaný je samozřejmě scifi.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:42

Mohučanka Taky jsem to cetla :-( Je to fakt des, musi pro ne byt hrozne se s tim vyrovnat.

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:42

Garfie já někde četla, že můžou jezdit jen vyhrazenymi taxiky, ale jinak nevím. Olympijská vesnice je docela rozlehlá, úplná karanténa to asi není. A četla jsem o těch kondomech.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:43

continuity 

Já s tím nemám problém, ani s vtipy na jeho osobu, ani s vyšetřováním, s ničím. Sportovců je mi hodně líto, už to měli na dosah a teď se můžou stát smutnou případovou studií. Pokud se nedal očkovat, musel počítat s tím, že se může nakazit a pak někoho nakazí asi s větší pravděpodobností než s očkováním, že tam budou i neočkovaní sportovci.... Že by si na cestě do Japonska vydržela celá výprava nesundat ani na chvíli respirátory je blbost. Přenos je podle mě otázkou chvilky, něco jako výdech a nádech, nebo několik nádechů a výdechů? Během jídla hotovo. 

Nevím, jak ten přesun byl organizovaný, já bych čekala přísnou a poměrně dlouhou izolaci všech, co do toho speciálu vlezou, když se jedná o infekci, jejíž chování a timing pořád ještě neznáme. Ale to asi nebylo nebo nebylo reálné.

Offline Mohučanka
Avatar
6415 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:45

Garfie to jo. Ono se řekne, že je to "jenom" sport, ale pro ty lidi je to zhroucený svět je mi jich fakt líto.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. července 2021 14:48

Mohučanka 

Jo, pro většinu z nich i profese. Si vem, že by ti padnul skoro hotovej projekt, to já se vždycky můžu přetrhnout, přitom o život nejde...