Domáce spotrebiče

13. ledna 2018 14:47
Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. května 2020 14:46

Potrefenáhusa funkci asi přímo nemá každá, ale jít by to asi mělo v každé:-) v té nádobě teda. já vařím takhle rýži už leta letoucí v jakékoliv mikrovlnce

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2020 14:50

viktorka_od splavu já právě po tom, cos to tuhle psala, ten rejžovej werk obhlížela v tescomě, protože rejži vařit neumim. Ale tu whirlpool mám v praze a tady jsme mikrovlnku zrušili a dali do sklepa, protože se nám do tý kuchyně prostě nevejde....

ten whirlpool je teda taky megamaxi, a nějak jsem odvykla, tak nevim, jestli se s tim stěhovat, jestli se někdy dohrabem k větší kuchyni. Ale přesně jak píše continuity, na tyhle pečení na tom crispu a vaření v páře se to hodí. Vlastně hlavně na ty jiný programy než ty mikrovlny :-D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. května 2020 14:53

Potrefenáhusa no jen kvůli rýži se na to vykvajzni, stejně dobře se dá vařit v normální troubě, trvá to stejnou dobu a lehký je to úplně stejně:-) potřebuješ jen obyčejnej hrnec s pokličkou a postup identický:P

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2020 14:57

viktorka_od splavu a jakže se to teda vaří? Zrovna mám na plotně hrnec s masem na rajskou, tak se na rejži chystám 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:06

Potrefenáhusa rýže s rajskou? tak teda, potřebuješ ten kastrol nebo hrnec (nikdy nevím jak se to liší:-)) lepší aby to nebylo moc plytký-menší plocha odparu. obecně kdybys dělala dvě porcičky tak snad lepší vzít tu v pytlíku:-/ já vařím obvykle z půl kila rýže. no prostě požadované množství nasypu do kastrolu, zaliju to vodou asi tak na dva prsty nad rýži/případně v poměru 2:3 (2 hrnky rýže 3 hrnky vody), raději o trochu víc ale ne o moc. florentýna má myslím nějaký uplně sofistikovaný poměr, ale to jsem nestudovala, funguje to "od oka" bez problému. sůl, olej, zamíchat, přiklopit, strčit do trouby 180 C 20 minut. zásadní je to "přiklopit":-) jako fakt se mi stalo jednou v životě, a to když jsem ji dělala poprvé a nepřikryla ji, že se to nedalo:P po těch 20 minutách můžeš trošku nabrat a zkusit, jestli není ještě škrobovitá, dá se klidně i přilít ještě voda. když je ok, tak hrnec vyndat, hodit přes něj utěrku a nechat ještě dojít, než přichystáš to ostatní

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:10

Potrefenáhusa přesně v MW akorát ohřívám dítěti mléko a co máme napenovac, ta už ani to ne. A muž si v tom ohřívá jídlo, protože jemu je vsechno studeny. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:15

viktorka_od splavu Dík! 

Jedině, u nás se knedlíky (naštěstí) nejí, jen bramborový

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:16

Potrefenáhusa já mám taky mnohem raděj rýžu než knedle:-) ale k rajské dost lidí jí spíš těstoviny (to už vůbec nemusím, vzpomínky na kolínka;-)

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:24

viktorka_od splavu Kastrol je nízkej a širokej, hrnec vysokej a užší. Já si pamatuju, že je mezi nima tenhle rozdíl, ale kterej je kterej, to si musím vždycky najít, abych to za 5 minut zase zapomněla

Potrefenáhusa Já vařím 1-2 porce rejže jak těstoviny - dám do většího množství osolený vody a pak sleju přes síto. Nějaký poměry, aby se mi voda přesně vsákla, nemám sílu řešit. Akorát pozor, aby se nerozvařila. Stačí mi kratší doba, než píšou na obalu.

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:32

Pomer ryze je přesně jeden díl ryze, dva díly vody. Odměrím do hrnecku a dva stejné plne vody do toho naleji.  Jinak já rýži dusím, k českým jídlům na cibulce, jinak jenom opražím na oleji.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:38

viktorka_od splavu je hele ajo!!!!! já věděla, že je k tomu ještě jedna příloha, která mi uniká! (Alzheimer v těch 40 )

udělám k tomu ty kolínka

jinak já ty běžný finty na rejži znám (jeden díl rejže, dva díly vody), ale nějak to nikdy neni jak z rejžovaru (kterej nemám) - ale neumim tu rejži smažit, ani nic takovýho. 

Offline continuity
Avatar
33833 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:42

Potrefenáhusa hrozně záleží na druhu ryze. Já leta dělala už jenom basmati nebo jasminovou, teď jsem koupila i klasickou dlouhozrnnou a povedla se mi až napotřetí a stejné to není úplně ono. Naštěstí ti mojí ryzozrouti by snědli i ryžovou kaši. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33821 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:58

continuity Jj, taky kupuju nejradši jasminovou, teď teda jsem kupovala nějakou na kosiku, co vypadá jak ryze na sushi, takový ty perníčky, ale vařením se natáhne a taky super. 
pejskum nějakou obyc dlouhozrnnou a ta teda nic moc 

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 05. května 2020 16:16

viktorka_od splavu Ječivka je pračka, ne? Jedna z nás se do toho teď zamotala.

continuity Já vařím rýži v peřině, je dokonalá, nikdy se nepřipálí, ale umím to jen s rýží Bask z papírovýho pytlíku s nápisem RÝŽE. S jinou to takhle nefunguje. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. května 2020 16:19

Aranel nn pracka (nase) zadny zvuk nevydava

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 05. května 2020 16:21

Potrefenáhusa ta z trouby (jedno jestli mw nebo horkovzduch) je blbuvzdorna a co ocenuju nejvic - dela se to samo:-) ze je pokazde trochu jina dle druhu je jasny, ale nikdy mi nevznikne blato ani tvrdy broky

delam ji jako prilohu mebo do ceskyho klasik rizota. to na plotynve mi trvalo 20 let nez jsem se naucila a ted minule jsem musela odejit ke kadernikovi a misto me ji napoprve bez problemu (i s maslem;-)) uvaril syn:P

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 05. května 2020 16:59

Potrefenáhusa ja delam ryzi normalne  v hrnci, pomer jeden hrnek ryze, dva hrnky vody, priklopeny hrnec a tesne pred koncem, pred kompletnim vybarenim vody,  kdyz se tam udelaji takove diry prskajici, vypnu, dam poklicku a pres to jeste uterku, aby dosla a vzdycky je dobra. Vetsi vliv na chut a sypkost/mazlavost ma konkretni druh ryze.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 05. května 2020 17:01

Já jsem asi divná, preferuju rýži kulatozrnou a lepivou.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. května 2020 17:16

Sweet Potato ja taky, kdyz uz

Jinak je to moje nejneoblibenejsi priloha. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. května 2020 18:01

baltik Dělám rýži úplně stejně a vždycky se povede, ale my teda doma vaříme jen basmati, takže úplně odpadá to sžívání se s jiným typem, stačilo na správnej poměr a načasování přijít jednou. Nebo teda já si prostě přečetla návod na obalu a měla jsem štěstí na dobrej, kterej fungoval a používám ho už furt, třeba na té rýži co máme teď jsou uvedený úplně jiný časy a poměry, který mi moc ok nepřijdou (7 hrnků vody na 1 hrnek rýže, wtf??). Rodiče vždycky dělají rýži v pekáčku v troubě přikrytou alobalem, ale mně je nějak pohodlnější ta příprava na sporáku a kromě toho se mi zdá, že to je i o trochu rychlejší.