Jazykové přestupky

17. srpna 2014 18:15
Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. července 2019 13:30

Janulik03 pokud je ma na starosti matka a trapi se tim (to je oc slo, neze je to neco spatnyho, ale ze ji to vadi) tak ano, je to horsi varianta a pak si rikam proc...

Offline Janulik03
Avatar
16752 příspěvků moje polička 03. července 2019 13:45

viktorka_od splavu tak mimina celkovo zo zaciatku minimalne ma na starosti viac matka. Ale ked zijem s niekym a mame spolu dieta je jedno po kom sa vola, nie? Rodicia su obaja. Nie je to hned za ucelom poistenia si chlapa, to je to na co som reagovala. 

Offline Janulik03
Avatar
16752 příspěvků moje polička 03. července 2019 13:46

viktorka_od splavu vlastne asi nyslime to iste, len zas sa nesikovne vyjadrujem

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 03. července 2019 13:48

Janulik03 to je jasný, buď ho pojmenuješ po chlapovi, takže sis chtěla chlapa pojistit, nebo po sobě a pak chceš zase chlapa dotlačit k svatbě :-)))

já to vidim zcela rovnocenně, ale tak, aby se v tom zúčastnění cítili všichni komfortně, jinak je to fakt jedno

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. července 2019 13:49

Janulik03 aha tak to vubec nechapu, ja mela spis vzdycky problem se jich zbavit;-)

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 03. července 2019 13:55

Deti se jmenuji po muzi, to byl muj ustupek, protoze jsem to JA, kdo se nechce vdavat , ackoliv muzi to zily nejak netrha. Kdyby se tim nejak nervoval, asi na ten snatek kyvnu, ale toho akorat mrzi, ze prisel o tu kalbu. 

Vzdy se to dite bude jmenovat jinak nez jeden z rodicu, je fakt jedno. U lekare mi rikali prijmenim deti, ve skolce se to myslim nakonec naucili a ted uz rikam rovnou jsem ta a ta, matka od te a te. Stejne nemam napsane na cele, ktere dite z te smecky je moje. A kdyby bylo moje prijmeni jedina vec, kterou resim ve skole, tak jsem stastna jako blecha. 

Offline Janulik03
Avatar
16752 příspěvků moje polička 03. července 2019 14:05

Potrefenáhusa asi tak

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:09
Reakce na Mutziputzi:

Nic jinyho nez mami a tati bych z pusy nevypustila, nez mamko, mamo a maminko, volim matko, to ma styl

Matko mi zásadně říká mladý pán. A na rozdíl od Tak Betty mi to nevadí

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:19

Co se příjmení týče, tak nejvíc se mi líbí islandskej zvyk, kdy se prostě dítě jmenuje po otci (teď už ale genderově korektně dávají i po matce ), prostě Josefův syn, Josefova dcera, a šmytec. A zůstává jim to na celej život, i kdyby se pětkrát ženili nebo vdávaly. Je to takový pěkně individualistický, každej má to svý jméno, je jen jeho, definuje ho... a nikdo ho nenutí ke změně. A myslím, že ve školách s tím nemají problém, i když se otec, matka i dítě z jedný rodiny logicky jmenujou každej úplně jinak

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:21

Jo a když jsme v těch jazykovejch přestupcích... eště jednou zahlídnu někde (typicky na FB) "užívejte", a provedu něco nelidského!!!

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:21

Já říkám mámě mami a tátovi křestním jménem :-). 

Online Tabea
Avatar
4733 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:34

barbucha mnoo, každej svoje jméno... v rodině mého kolegy se střídají v otcovské linii jen dvě jména, takže se ob generaci jmenují vždycky stejně. Pepa Frantason, Franta Pepason, Pepa Frantason....

ale manžele svoje jméno to jo, to je pravda...

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:34

Mutziputzi Hmm, tak ja mu tady asi budu rikat Fanda.

Potrefenáhusa Jo, on to tatik prave rikal hrozne mile, myslim ze naopak tata pro nej bylo hrozne tvrdy a tatinek malo chlapsky. Meli spolu moc hezky vztah, ono to osloveni asi samo ten vztah neodrazi;-) at je to matka nebo maminka.Makara Kdyz me partner zas pripada takovy jak kdybych byla registrovana nebo proste zvlastbi ( u jinych mi to nepripada), tak to stridam. Ale tak neco s tim udelame.... I kdyz po historce, jak se muj znamej rozvedl dva mesice po svatbe mi muj zivitel kral vesmiru a hlava pomazana (lepsi???) rekl, ze svatby jsou k nicemu, druhej den to ale zapomnel a ptal se, jak tu svatbu udelame. Tak nevim, treba se to osloveni nez parfumanie padne jeste zmeni.

Online Garfie
Avatar
24045 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:40

continuity  Přesně to jsem chtěla odpovědět, u nás jsem to byla já, kdo se nechtěl vdávat, takže příjmení dětí byl tak trochu (nevyžádaný) ústupek ode mě. Nakonec jsem se vdala kvůli vízu a příjmení přejala kvůli přání dětí. 

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:42

Dadoo Moje deti se taky budou jmenovat po otci, a to I prestoze ma hnusnejsi prijmeni:-D. Proste asi ocekavam, ze jednou se treba vsichni budeme jmenovat stejne a nebudu prece prejmenovavat deti. A I kdyz se treba nevezmeme(pac mne jsou svatby fakt sumak a jsem lina), tak mi prijde lepsi, ze maji jeho prijmeni, je to takovej klasictejsi postup:-D. A ne, dneska lidi opravdu nevysvetluji, ci nemaji problem, ze se matka jmenuje jinak nez dite, je to dost caste proste. Proste se predstavim jmenem ditete, nebo nevim, jeste jsem nezazila problem.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:47

Karja kamarad zadal o ruku svou dlouholetou partnerku snad ctyrikrat, mela k vdavkam odpor od predchoziho manzela, a kdyz uz deti chodily do skoly(teda ty spolecny, ty z prvnich vztahu uz pracujou:-) tak se u ni v rodine staly nejake necekane udalosti a nasledne problemy s netradicnimi/neinstitucializovanymi vztahy ji primely provdat se za nej behem 14 dni

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:54

viktorka_od splavu Hm hm, tuhle historku nebudu doma rikat, ta s tim mym znamym byla lepsi!!! My nejsme v rodine ze tri sezdani nikdo,nejvetsi problem s tim mela tchyne, coz me pekne nastvala, jakoze moji rodice meli nejak zasahnout nebo co?!! Desny, jak k tomu asi meli nasi prijit, ale ted se asi nekdo brat bude, tak uz nebudeme takovi exoti.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. července 2019 16:56

Karja no jasnacka! tatinek by to mel tomu tvymu pekne po chlapsku vysvetlit

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 03. července 2019 17:00

viktorka_od splavu No ja myslim, ze spis vlastnin deckam, tam tusi tchyne nejakou chybicku:-D. Jinak takhle to tatinek vysvetloval priteli moji kamaradky a prijde mi to hrozne hrozne ubohe. Uz je teda byvaly a tam to smrdelo, ta se chtela vdavat, obesli svatby vsech svych zbamych a von furt nic no:-D

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 03. července 2019 17:02

viktorka_od splavu Zvlastni je, ze ani babicka nam k tomu nikdy nic nerekla ani tatovi nedomlouvala, ze nam ma domluvit a to se dozila I pravnoucat, neprislo ji to moc divny, jinak se totiz vyjadrovala ke vsemu:-D.