Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 10:56

Pinot Noir Ono i pro pejskaře jsou ti nevychovaní psi peklo, a když jdu s jorkšírem na vodítku a dítětem vedle sebe a letí na nás i nějaký menší pes, dost blbě se to řeší, nevím, koho zachraňovat a ochraňovat dřív. Taky bych byla pro to, aby se to dodržování vyhlášek víc kontrolovalo. Ale i kdybys zavolala měšťáky, než dorazí, bude pes i majitel někde daleko. 

Online Karja
Avatar
35858 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 11:21

Děvčata, takové to povinné dětské očkování do 6 let, jak moc záleží aby se do 6 let stihlo? Mám v plánu tam jít s velkou malou až po 6 letech a třeba dvou měsících. CHtěla jsem do té doby stihnout zubaře, který se neustále odsouvá, protože si myslím, že kdyby před tím šla na očkování, nenechá se u zubaře vyšetřit. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 11:27

Karja podle mě by tě doktor musel nahlásit domluvila bych se s dětskou, ať ví, proč to chceš takhle.

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 11:50

Karja normálně tam zavolej a vysvětlí to. Já chodim teď s oběma dětma na prevence najednou, protože jsou dva měsíce od sebe a logicky tím pádem s tou jednou pozdě, protože dřív to nejde kvůli pojišťovně. Nikdy s tím nebyl problém. 

Online Karja
Avatar
35858 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 11:54

continuity Evaeva Já si myslím taky, že ten doporučený věk je kvuli pojištovne třeba nebo tak? Že ne kvuli nějakým zdravotním záležitostem. 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 11:57

Karja V klidu, je to +/-. :-)

Offline MPLee
Avatar
2344 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:11

Zuzuli nevím jak teď aktuálně, ale jednobarevná trička za pár korun měli vždycky v Kik

Online Karja
Avatar
35858 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:44

MPLee Zuzuli Jo, to je pravda, taky máme z Kiku jednobarevná, ale nebyla jsme tam hrozně dlouho, ale mívali pravidelně bílá a ružová určitě

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:49

MPLee Karja dik, tam jsem nebyla, tak se kouknu. Ja fakt chci neco super levneho, kdyz to je jen na pomalovani na slavnosti

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 12:54

Karja Evaeva doktor určitě nic nikam nehlásí, vyzkoušeno za vás (aspoň teda naše doktorka)

Na sedmileté prohlídce minulý měsíc: Ale ona nemá očkování, které má být do šesti let! No tak ho dáme teď, jestli proti tomu nic nemáte...

Já vůbec netuším, kdy má být jaké povinné očkování a očekávám od doktorky, že mě bude informovat. Akorát jak k ní chodíme jen jednou za dva roky, tak jí to asi na té pětileté prohlídce přišlo brzy. 

Offline žluťásek
Avatar
7624 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 13:20

Zuzuli už máš to triko? Čtu se zpožděním a mám jen chvilku. Určitě Kik na Podbabě. A možná máme nějaký malý doma, kouknu odpoledne 

Online Karja
Avatar
35858 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 13:29

Mohučanka já jsem moc ráda, že je tu někdo, kdo není uplně blbej a taky nemá přehled v těch očkováních. Tak jo;-)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 13:57

Mohučanka Karja já to taky nezvládám hlídat, ale povinná hlídá sestřička a určitě by si nás pozvala. Teď jsme očkovali klíšťovku, a to říkala, ať si zapíšu, že nepovinná nehlídá.

Jinak si myslím, že doktoři mají povinnost to hlásit, ale spíš v případě, že nebudete chtít očkovat vůbec nebo tak něco.

Offline Tabea
Avatar
4679 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:03
Reakce na Karja:

continuity Evaeva Já si myslím taky, že ten doporučený věk je kvuli pojištovne třeba nebo tak? Že ne kvuli nějakým zdravotním záležitostem. 

​kvůli zdraví to nebude. Různý země mají různý očkovací kalendáře. V Německu je například mmr doporučený v 11M a přeočkování v 15M. V ČR až v pěti letech. 
Přeočkování pertusis je tady mezi 5. a 6. rokem a pak zas mezi 9-14. V ČR 5 & 10 let. 

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:07

Zuzuli moje dítě to skolkovni tričko docela dlouho a rádo nosilo. Tím myslím, že to nebyla jednorázová záležitost.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:16

Evaeva Tabea podle mojí zkušenosti pojišťovna diktuje dost, ale asi hlavně u mimin. Mladší dceři doktorka odkládala ta povinná očkování, až se dcera dostala přes věk, dokdy to pojišťovna hradí, a doktorka musela pojišťovně dokládat, že to je z jejího popudu, tj. doporučení lékaře, a ne na žádost rodičů. V druhém případě (nebo kdyby to pojišťovna doktorce neuznala, ale vytelefonovali předem, ze to problém nebude) bychom to očkování prý museli platit my.

Možná to může být i "donucovací prostředek" k očkování?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:22

Karja

No já jsem dost marná, nebo aspoň skoro marná - například mladší má meningokoka, protože jsem se dozvěděla, že starší by to mohla přivléct ze školky, zatímco u starší jsem ten věkový limit prošvihla o několik let starší zas má neštovice (jako očkování), ale to díky vám všem tady

Ještě bych nás ráda dokopala na tu klíšťovku, posledně jsme to museli zrušit pro můj zánět dutin. Snad už to teď je ok celoročně, tak by to mohlo klapnout.

Online Karja
Avatar
35858 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:36

Mohučanka Já jsem tuhle na procházce sundala z malémalé 7 klíštat, jakože z oblečení a to jsme měli silnou dávku repelentu...nevim kudy jsme prošli. To chci dávat příští rok, tento rok na ně zkrátka budu muset dávat pozor.

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:02

Karja Chtěla jsem napsat to, co Mohučanka , že možná, až pomine ten doporučený věk pro očkování, bude potřeba to nějak vysvětlit pojišťovně, aby to proplatila. Asi bych zavolala doktorce a nějak se s ní domluvila. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 15:16

Karja tak pozor musis davat stejne, kvuli borelioze..