Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kan
Avatar
7089 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:28

Nemají v Teddi takové ty malé baterky, svítilny jako přívěšek na klíče? Někde jsme kupovali i skoby jako přívěšek, měli různé barvy. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:28

MPLee ty blikacky na kolo jsou supr napad žluťásek pokud to tam maji

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:28

MPLee Podle exemplářů, co mám doma, co třeba fingerboard? Tvoření moc ne a to jsou docela kreslící typy. Možná tak dřívka od nanuků, z toho jsou ochotni stavět překážky pro ty fingerboardy. Potom různá škrtáka/ocílky, lampičky, nákrčníky, nebo tak.

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:37

žluťásek jo blikacka na kolo je výborný nápad. Nebo nějakou baterku. Byvali takové ty přívěsky na klíče. Dlouho to nevydrželo, ale dokud to fungovalo, měla jsem z toho radost. 

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:54

brrr prosimtě ty fingerboardy, já jsem to asi vůbec nepochopila. To je jako malej skejtíček, se kterým jezdíš prstama? Jako přes překážky? My jsme nějaký takový krámy měli doma a já to asi vyhodila

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 22:11

žluťásek Jo, to je ono. Ještě jsou fingerbiky. Hele, vůbec netuším, jak to funguje, jen vím, že se s tím dají dělat různé triky a vytváření překážek je docela zabavilo.

Offline JankaM
Avatar
2403 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 22:33

MPLee moje holka 10let: cute samolepky, fixy, lepítka, lesky na rty, ty různé mačkací věci. Můj kluk 7 let: samolepky, minizvýtazňovače, lepítka. V Action mají super miniomalovánky, takový blok s různými motivy, ty blikací veci a přívěsky jsou taky dobrý tip. Pro holky ještě malá zrcatka? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2024 23:22

MPLee pro kluky tvoření ne no. Ty různé blbiny, co radí ostatní, jsou dobrý nápad. Ale v té pubertě to bude těžké, holky aspoň mají rády ty roztomilé blbosti.

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 00:51

Zase jsme měli incident s pejskaři, my to nějak přitahujeme. Šli jsme ze školky, Viktor se psů bojí, ale ne tak hystericky jako R., nechá se vždycky uchlácholit mým povídáním, že pejsek je na vodítku, nebo když není, tak že jde jen kolem a nás si nevšímá... Jenže dnes si všímal, a dost intenzivně. Jen teda očuchával, ale dopr***e, každý na to není zvědavý! Viktor začal pištět, chlap s ženskou tak dvacet metrů od nás. Chlap projevil nějakou snahu, ne teda přivolat, to evidentně nemělo smysl, pes vůbec neposlouchal, ale rozběhl se ho odchytit, a volal jakési omluvy, ale baba se normálně začala smát Viktorovi, že piští. Chápete to, dospělá ženská se směje dítěti, které vypadá na tři roky, že brečí hrůzou? Vyjela jsem na ni, jestli připadá vtipné, že dítě brečí strachem z jejího čokla, tak vedla klasické pindy o tom, že se "přece nic nestalo"... Ku**a, mě to tohle tak sere! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 04:53

Pinot Noir já jsem v sobotu vjela na neoplocenym dětským hřišti oběma zadníma kolama kočáru do hoven, takže jich tam bylo víc  tuhle jsem tam nasbirala plnej pytlik kolem lanovky, jako tvl některý lidi to neseberou ani na tom hřišti pro děti  (taky je tam všude spousta vajglů, hlavne pod houpackama a kolem laviček, protože tam večer chodej pubertaci kalit, hřiště jsou ve městě jen dvě, nemám moc na vyber)

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:06

brrr continuity JankaM a ostatní, děkuju za tipy! Předala jsem dál a uvidíme, co se podaří sehnat a jestli to bude mít úspěch

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:12

Pinot Noir Hele mojí dceru tento víkend honil bernardýn, fakt chudák. Naštěstí ona se nebojí nijak panicky, bála se prostě tak normálně jako všeho, co jí není příjemné, ale vypadalo to strašně. Pes je to tedy zvyklý na lidi, i na děti, měl záměr jí přivítat, což jako ale ne každej chce, takže couvala couvala až nakonec běžela co nejvíc mohla, normálně prostředkem silnice, ten pes letěl za ní, ona se v té největší rychlosti natáhla, pes odprejsknul v momentě a ona má chudák strašlivou podlitinu na boku. Jako vzhledem k té běžecké rychlosti, nechápu, že má naražený jen ten bok, že to neodnesly ruce, pusa, když padala.

Nemyslim si, že to přitahujete, psů je všude mraky a prostě když mají z toho kluci strach, tak se to takhle intenzivně prožije, je to na houby no, pak jak se toho mají odnaučit, když se jim pravidelně něco takového stane. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:31

Pinot Noir mladší se psů taky bojí. A někteří pejskaři jsou fakt....

Potrefenáhusa my máme před barákem tartanový čtverec s lanovou pyramidou. Kolikrát je hovno přímo na tom tartanu, okolo je to taky poseté. Prostě někdo venčí přímo tam. Stejně jako na takovém pruhu trávy u školky. Kluci skoro nechodí po chodníku, ale tady je z trávy vyháním. Nesnáším ty lidi.

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:32

Pinot NoirMy jsme nedávno šli na hřiště ve Hvězdě. Na pískovišti si hrál odhadem třeba dvouletej prcek, a utekl tam pes od paní, co šla třeba 20 m blízko. Maximum snahy byl dvakrát pokus o odvolání psa, kterej šel očividně po dítěti. Že by třeba zrychlila tempo a snažila se psa fyzicky odvést, ani náhodou. Na rodiče dítěte, který si to nenechali líbit a ohradili se měla samozřejmě blbý kecy korunovaný "vždyť se nic nestalo". Na to jsem fakt alergická. 

My máme jinak jen pozitivní zkušenostia. Naposledy když synovi vzal ve stromovce pes klacek, paní se omluvila, klacek vypáčila z tlamy a ošetřila to moc hezky, ještě pak nabídla nakrmit psa pamlskem a on s tím pak byl úplně ok. 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:32

Pinot Noir někteří pejskari v Praze jsou fakt něco. Tady máme jezevcika, ten je fakt prisernej, naskakuje kolemjdoucím do lýtek zezadu a baba u toho klabosi se sousedkou a pokuruje. 

Máme tady středisko pro nevidomé, tak minimálně jednou za měsíc prosí na Facebooku, ať ty hovna líbí sbírají, protože to ti chudáci nemaji jak videt. Na tom chodníku se to fakt nevstrebe.

Ani si nemyslím, že to pritahujete, nějaký pes na mě doráží prakticky denně. jen pro mě je to o něco menší stres a nemusím to pak vysvetlovat dítěti další týden. Ale za mě bych podmínky chovu psů v Praze radikálně zpřísnila. Je to opravdu otravné, i když se člověk nebojí. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:41

continuity já myslím, ze ty podmínky i jsou, ale lidi na to dlabou a nikdo to nevymaha 

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 07:46

Karja Pinot Noir tohle mi jde přímo do rány! Ty kecy "on nic nedělá". I kdyby tomu tak bylo, proč by se někdo měl nechat očichávat cizím čoklem?? Já to s vnoučaty řeším neustále a minulý týden se jedno velké psisko postavilo na zadní a přední si opřelo o sporťák, tlamu v něm, odehnat se nedal.. ta kravka majitelka (až ráčila přikráčet, protože pes byl bez vodítka) se ještě divila o co jako jde a proč držím vnučku nad hlavou...Fakt na to začínám být alergická

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2024 08:15

Kammila můj syn se bojí i čivavy a taky mně nezajímá, že se nic nestalo a pes nic nedělá. Nevím, proč by to měl snášet. Naštěstí potkáváme většinou milé a rozumné majitele. (Ty, co neuklizí, nepotkávám. To až ty dárečky po nich)

Offline Zuzuli
Avatar
2187 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 08:25

Nevite, kde koupit jednobarevne detske tricko, bez potisku, idealne za par korun? Nesmi byt bile a cerne. A kdyby bylo ruzove, bylo by to nejlepsi. No a kdyby bylo nekde na prodejne a ja ho nemusela objednavat... Chteji ho po nas ve skolce, na zahradni slavnost na konci roku jim z nich budou delat dresy, napisou jim na zada jmeno a cislo. Zatim jsem narazila jen na tricka s potiskem, sady vice kusu za minimalne sest stovek a tak. Byla jsem pepco, h&m, c&a a sinsay.

Pripadne nema nekdo z vas v Praze nejake ve velikosti 104/110?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 08:37

Zuzuli tričko neporadim (máme takový z vinted z h&m, ale aktuálně nevim), mne čeká na zahradni slavnost výroba masky kocicky. Doufám, ze to nedopadne jako maska doktorky na karneval, se kterou jsem si docela dala praci, aby se dite probudilo s horečkou