Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 20:41

Pradexu bych vynechala, zaměnitelná s Pradaxou - lék. No a Tekla asi komentář nepotřebuje 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 20:59

tv Nojo, ono mohlo být zvykem dávat dítěti jméno toho svatého, který připadl na ten den, kdy se dítě narodilo. Mám dojem, že jsem ve škole zaslechla, že když se narodil Hermenegild Jireček, budoucí historik, musel kněz (snad jeho strýc, pokud si dobre vzpomínám), napsat jeho jméno, které určil podle kalendáře, křídou na dveře, protože chudák maminka si ho nemohla zapamatovat. 

Až docela nedávno mi došlo, že moje babička postupovala úplně stejně - strejda se narodil v den, kdy je v kalendáři hezké české jméno, tak ho dostal. Zato máma se narodila na sice krásné, ale židovské jméno a tak babička katolička musela sáhnout o den později.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 21:04
Reakce na Mohučanka:

 když se narodil Hermenegild Jireček,musel kněz napsat jeho jméno, které určil podle kalendáře, křídou na dveře, protože chudák maminka si ho nemohla zapamatovat. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 21:04

tv náhodou Cyprián a Melchior sa mi páčia, a pred Athanáša by som len pridala S v dňoch, keď by ma hneval .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 21:10

DrowRanger když uvážíš to roztomiloučký rezatý koťátečko z archivních fotek Potrefenáhusa , tak bych to nomen omen nepodceňovala a hlavně neriskovala!

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 22:35

Ignis Šmarjá, že se to může přenést i do oblékání, to mě zatím vůbec nenapadlo   Zatím je mu úplně jedno, co má na sobě, hlavně, když oblékání netrvá moc dlouho, tak doufám, že to takhle ještě chvíli bude.

continuity To je zajímavé a zní to rozumně. Dobře tedy, přestanu nad ním lomit rukama a začnu ho chválit za správný vývoj!

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 22:37

tv Mně se ta jména většinou líbí  Melchior je vyloženě super!

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 29. listopadu 2018 23:55

Pinot Noir třeba půjde použít.... Gratuĺuju

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 04:00

Pracovní jmeno Diabbola byl Arpád, společně s příjmenim to znělo jako transylvánský gróf. Lid se hodně divil co jsme to vybrali, ale my nemohli vybrat. Pro dceru jsme měli vybráno hned a snad i podvědomně předem, ale pro synátora to byl trošku boj. 

A Tekla bylo pracovní jméno pro dívku dokud jsme nevědeli co to bude.

Jinak Satan si teď pár dni dává noční přestávku cca od 2.00 do 5.00. Jsem mrtvá. Nejsem schopna se dospat. Zrovinka (je 3.55)sedím v obývaku pod dekou, srkám kafe, koukam na ovečku Shawn a pokouším se neusnout.

Kdyby byl tenhle živočich první, tak druhé dítě nemáme, zůstal by jedináčkem. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 06:59

Všechny ty jména jsou lepší, než když dá matka Kateřina dceři jméno Kateřina, dál tradice nepokračuje, prostě přiblbý "mini me"...ja zajímavý že to dělaj často právě Kateřiny, 3 takový znám.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:08
Reakce na Catherinne:

Pinot Noir třeba půjde použít.... Gratuĺuju

​Melchior? S naším příjmením se musíme držet trochu při zemi 

Offline Sweet Potato
Avatar
34884 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:10

Shodou okolností jsem na téma divnojmen poslouchala včera na ČRo psychiatra dr Honzáka. Soudí, že od nějakých cca patnácti to může být i deviza, ale i tak by to rodičům moc moc nedoporučoval. Asi si coby Radkin taky užil své.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:12

Cyprian je bozi, jsem se zasnila, jaky by to bylo mit syna.. Pak mi doslo (jak jsem vyrostla na tom severu), ze by na nej ve skole volali “Pocem ty Cype..!” 

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:27
Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:27
Reakce na Pinot Noir:

​Melchior? S naším příjmením se musíme držet trochu při zemi 

​Jako Melchior Noir? Navic, kdyby neumer R, bylo by to blby..

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:33

tv Nooo, s Noirem by to náhodou šlo  Ráčkující Richard to taky nemá lehký, i bez příjmení.

Mutziputzi Mně to dědění jmen vlastně nevadí. Máme v rodině tři generace Jiřího, líbí se mi to. Manželovo jméno se mi líbí taky, klidně bych ho synovi dala, kdyby chtěl. I svoje 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:50

Pinot Noir Mně taky ne, ale musí v tom bejt ta tradice, nějaká, ale v tomto konkrétním případě šlo vždy o to, že pak byly dvě Kačenky, soukromě jsem si je nazvala dvě kravičky spíš...jako jo, byla jsem zaujatá

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:54

Mutziputzi U nás byla jeden čas tradice JARINŮ, jméno jak Brno, že... No a já jsem si pak kvůli tomu koupila ty boty yarin. Nosím je na pohřby.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 08:57

Luna Tos měla napsat hned pročs je koupila, já jsem se lekla, že se ti líbily!

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 30. listopadu 2018 09:06

Takhle mám kamaráda, který si už před lety vybral jméno Strachkvas a nyní si ho pro budoucí dítě hýčká... (ještě s příjmením by si myslím nikdo žádnou šikanu netroufnul  )