Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 24. listopadu 2018 23:21

Rukavice na šňůře jsem jako děcko nikdy neměla, připadalo mi to děsný a trapný. Dnes už tak radikální asi nejsem a s člověkem takto vybaveným bych možná i kamarádila 

Offline 711990
Avatar
17129 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 07:04

Zu no....ja jsemnto vyresila salamounsky a do rukavic z umeleho beranka jsem si nechala procvaknout takovou tu kovovou diru. Tou jsem pak protahla obycejny spagat ;))

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 08:47

Docela dobrej model, na kterým se člověk neuškrtí a přitom rukavice neztratí (no dobře, nebo jealespoň neztrácí tak často, protože někteří jedinci jsou vskutku beznadějný případi) a zároveň nejsou našitý nafest, jsou malý poutka našitý zevnitř do rukávů, druhý na ty rukavice a do nich karabina, kterou se pak přicvaknou do toho rukávovýho poutka. (Ehm, pardon, píšu jak hotentot, ale snad je to jasný). 

Já to začala praktikovat, když jsem se na tý rukavicový šňůře, našitý s láskou od babičky, fakt málem uškrtila - nějak se nesešla moje příslovečná šikovnost, běžky, hůlky zima a složitější terén... Do tý doby jsem si vždycky myslela, že je to mýtus (a rukavice na šňůře jsem nesnášela hlavně proto, že to přece bylo tak trapnýýýý je mít - přesně jak píše Pinot.)

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 09:09

Rano se tulim s malosem v posteli, on me stoura do oka, jestli uz jsem vzhuru a pak se brutalne poblil..Co ze to tady pred par dny litalo? Doufam, ze je to jednodenni zalezitost, na zitra mam koupeny listek d divadla!

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 10:01

tv  Áááá soucítím. Můj doktor řekl, že "je toho teď všude plno".  od kašle přes rýmu po tyhle blicí bacílky. My jsme zjistili, že když nedáme dceři večer rajčata, tak nebleje. Doufám, že je to dočasné a že to bylo spojené s kašlem, rajčata jsou dost zásadní složka naší potravy...

Jinak mě dnes znejistěla tchyně. Byli jsme domluveni na procházku "s babičkou a dědečkem" a ona zavolala a říkala, že je inverze, a trošku se divila, že chodíme ven s dítětem i v tomto počasí. My jsme zatím v rámci zachování mého duševního zdraví chodily ven za skoro každého počasí...Nakonec nad pozvala k nim na oběd   

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 11:03

Mohučanka Nám, co jsme mladé trochu dýl, se pletou termíny inverze a smog. Nenech se znejistit. 

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 11:22

Mohučanka inverzia vadí v smogových oblastiach, inak nie, tak neviem, kde bývate, to podľa toho

OliveOyl ono to súvisí, keď je inverzia, tak ten smog nemá ako "odvetrávať", no. Inverza sama o sebe nevadí, ale tá koncentrácia smogu hej.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 11:41

OliveOyl slniecko aha, my jsme v Praze. Ale tady to snad nikdy nebývá tak hrozný se smogem...nebo jo? Vůbec nevím 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 11:48

Mohučanka jak kde, Ostrava to neni, ale když je inverze, tak nic moc...BTW inverze a smog samozřejmě není totéž, ale souvislost je tam zásadní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46061 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 11:53

Mohučanka tak u nás bylo včera fakt strašně, jako běhat bych určitě nešla, ale zas bych to brala jako příležitost k výletu do jiné lokality:D http://portal.chmi.cz/#! (někdy fakt stačí kousek, u nás třeba vyjet na kopec...)

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 12:41

tv  je toho ted dost.ja hodila brutalni savli v patek vecer a uz dobry. Cely den v praci jsem mela rozhoupany zaludek a timto to bylo uspesne zakonceno. Tak snad ani u vas to nebude nic dramatickeho.

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 13:01

Gatita U nas prave "nic navic", zadna, teplota, kasel, nic. Dal si obed a ted spi. Tak snad to nic nebude, zrovna vcera jsem si rikala, ze je super, ze uz jsou celkem dlouho zdravi.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 13:06

viktorka_od splavu Jů, mapa ovzduší, díky  právě jsem objevila Ameriku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46061 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 15:15
Offline Karja
Avatar
35830 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 17:14

Mohučanka Zrova snad vloni byl v Praze hroznej smog nekdy leden nebo unor, vim, ze kamaradka nebyla prave s miminem dost dlouho venku, ale prislo mi to jako dost ojedinela situace a hlavne to vsude neustale hlasili. Jinak ja jezdim/davam ven dle rad zde za kazdeho pocasi mimo velkych mrazu, kdyz mi ale vcera dite spalo tri hodiny pri tom chladnym slejvaku v zahradnim domku, mela jsem z toho smisene pocity, ale prezila to! A cim vic je hnusne nebo zima, tim lip spi.

Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 19:45

Karja to si zvyknes, privyknes i na mrazy, neboj  navic dnes zadny smog nebyl, jenom mlha. 

mam jinak trochu pochybnosti o tom, ze je vzduch v beznem byte bez klimatizace a cisticky vzduchu o tolik lepsi nez venku, vsechen ten formalhedyd, co se uvolnuje z nabytku a kobercu napriklad. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:47

Hm, prišla som si po radu (zase ): poslednú dobu mám problém večer uspať syna. Donedávna zaspával pri kojení, vždy do tej hodiny zaspal ozaj tuho a mohla som ho preložiť do postieľky, väčšinou o jedenástej už spal. Teraz mi pri kojení zaspí, ale keď ho chcem preložiť, zobudí sa. Nezáleží na tom, ako dlho je prisatý, či 20 minút alebo 1,5 hodiny (prekladala som ho keď sa odpojil, to bola známka, že spí tvrdo). Občas sa nám ho podarilo uspať hojdaním na lopte a potom preniesť do postieľky, ale ani to už nezaberá.

Skúšali sme nedávať ho večer spať, ale je potom mrzutý, plačlivý a je schopný zaspávať aj pri plnom svetle, hluku, fakt by sme ním museli triasť aby nespal, čo teda nechcem.

Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:50

DrowRanger aky mate ten spaci rezim? este by mal spat 2x, je malicky, ale mozno by som tie spanky skusila poposuvat, alebo skratit.

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 23:07

DrowRanger no ono je to uspavanie hrozne zradna vec.. Ja myskim,  ze on si na ten "cumel"  zvykol,  tak ako si tie babatka zvyknu na hojdanie,  fitloptu atd..  Mama spominala,  ze sestra sa naucila zaspavat tak,  ze mame drzala ruku. Ale ked mama zaspala tiez a ruka jej odkvacla,  sestra bola automaticky hore. Kamoska zas maleho hojdala na rukach. Prve tyzdne 5 minut nez zaspal,  potom 15, potom 30 az mal skoro 9 kil a jej ruky odpadavali. A ked ho konecne prelozila do postielky tak bum oci dokoran. 

Mne z toho vychadza,  ze najlepsie je skusit dieta naucit zaspat "same" ale neviem  ako a ci sa da oducit   (nas mal reflux,  zaspatie pri kojeni nehrozilo,  takze nemam s tymto skusenost) 

Online continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 23:14

Mrakoplas no to, co pises je velka pravda. ale nie kazde dieta vie zaspat samo, potom to ma casto tieto konce ako pises. ja som to uz sem pisala, ze je dobre dieta naucit na zaspavaci ritual, ktory rodica docista neznici, ked sa to nahodou bude natahovat. (aj ked si neviem predstavit, ze by som dieta nechala pripojene hodinu kvoli tomu, aby zaspalo).

moja mladsia sa naucila zaspavat tak, ze zmolila salu, ktorou som prikryvala svetielko na monitore dychu, aby nam nesvietilo do oci. a prednedavnom som ju pristihla, ze stale pri zaspavali nieco zmoli, ked nema po ruke nic lepsie, aj svoje vlasy. a to ma 7,5 roka.