Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 21:30

Rohlik v obchode taky obcas praktikuju, kdyz je krize. Nevidim na tom nic spatneho, porad lepsi, nez aby mi tam malos hulakal.

Pinot Noir At je malemu brzy lepe!

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 22:18

Synček si už rožok vyberie sám v obchode, ohryzká tak špičku, potom sa presunie k oddeleniu salám a vypýta "loptičkovú šunku" (detská šunka, pokreslená farebnými kruhmi), predavačka sa opýta koľko, on povie "desať" a všetci sú spokojní. Potom z tej nakrájanej šunky dostane do ruky jedno koliesko, rožok mi dá, predavačke povie, že je "dobá", pozdraví a ideme.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 22:43

Pinot Noir skoré uzdravenie prajem!

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 23:01

letfenixa objednala jsem termoleginy a k nim svetylka asi za 1200 kacek. Tak dik :)

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 00:03

continuity ale tych vernostnych zrniek co budes mat!

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 08:53
Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 09:59

Nikomu neberu nákupy zimního dětského vybavení, jen se musím trochu pousmát. Nedávno jsem u rodičů rozbalila pečlivě zabalenou krabici mého dětského oblečení. Velmi archivní kousky vesměs..  A nejvíce zaujaly zimní bundičky a kombinézy, ty které jsem nosila na celý den na sáňkách a podobné akce. Byly to úplně tenké hadýrky, vodo-nepropustnost žádná, prodyšnost (asi) veliká, vlastně něco jako šusťáky s velmi tenkou vrstvou vevnitř. Topka byla kombinéza, z které jsem vyrostla, takže ji máma rozstřihla v pase a naháčkovala cca 5cm, kterými se kombinéza zvětšila. Pamatuji si na zimní botky, měla jsem je moc ráda, protože byly bílé. Byly to gumáčky a v nich vkládací "papučka" - něco jako silnější ponožka. Taky si dost pamatuji, že na konci každé cesty ven mě bolavě zalezlo za nehty. 

Jako je super, že dnes už je všeho dostatek, ale někdy si říkám, že je div, že jsem se dožila dospělosti. 

A ještě pozn: nemyslím, že jsme žili jako extra socky, prostě normální husákovy děti, na které nic nebylo...

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:02

Pavlena Tak to si pamatuji taky, plus kozačky s děsně hrubým zipem, co zadrhával, takže mi ho maminka potírala jelením lojem  Ale nevidím důvod, proč nedopřát svému dítěti něco lepšího, když můžu.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:08

Pavlena presne ted jsem koupila male ty kombinezy od Reimy, a uplne jsem si vzpomela jak jsme byli furt promoceny kdyz se blblo ve snehu a tak. Kdyz je dneska ta moznost tak proc tomu decku nedoprat?

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:09

Pinot Noir Neboj, já v tom už frčím taky..  Jen mě fakt překvapilo, jak vlastně ty domnělé "teplé, zimní" (jak si je pamatuji) kombinézky vypadaly.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:12

rasaNori A to je přávě zvláštní, že si žádné extra promočení ani zimu nepamatuji.. Max. to zalezlé za nehty...

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:12

Pavlena Ještě si pamatuju semišové palčáky uvnitř s kožešinou, které se ve sněhu rozmočily, a protože jsem měla jen jedny a hned ráno byly potřeba, sušily se na topení a ztvrdly vždycky jako kámen 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:26

Pavlena ja si to teda pamatuju, ale vzdycky jsem byla zmrzlik;)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:44

Pinot Noir ty semišový palčáky jsem měla taky (jsem pak ty rozmočený palce cucala). Největší peklo byly takový ty obyč botas boty na běžky a ta bolest , když ty nohy pak přicházely k sobě...a přízový punčocháče, co byly pořád delší a delší, takže na konci dne je děti ve školce tahaly za sebou 

jinak my byly s mámou samy a já ještě nosila oblečení po dětech od kolegyň z práce, takže na všech fotkách vypadám ještě cca jak z doby o minimálně 10 let dříve :-)

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:52

Pinot Noir Ty si taky pamatuju! A taky to, jak mi nesly, kdyz byly mokre, z ruky sundat a musela jsem si pomahat zubama. Doted se mi z toho krivi pusa, ble.

A zimy byly paradni, meli jsme super kopec asi tri minuty od naseho panelaku. Nejlepsi byly navraty domu-nedosahli jsme na zvonek-takze jsme pod okny hulakali mamiiiiii! a matky postupne koukaly z balkonu, jestli je to jejich dite. Dohulakat do sesteho patra nebyla zadna legrace.

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:53

Potrefenáhusa Haha, ty palce rozmočený jsem taky cucala :-D a ten palec jak byl vždycky zmrzlej... Oblečení jsem měla po o pět let starší sestře a pak jednou byla veliká sláva, když jsem dostala první VLASTNÍ, tj. nepoděděnou bundu. Ona tedy nejspíš poděděná byla, ale ne po sestře, takže pro mě jako nová :-) Zrovna teď o víkendu jsem našla nějaké fotky z hor, když jsem byla batole, tak jsem přesně koukala na tu módu...nejen mojí, ale i maminky, a byla mi zima jen z toho koukání na ty fotky 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 10:56

Potrefenáhusa Mohučanka Joo, cucání palců  Mám o deset let starší sourozence, taky jsem nebyla módně úplně in 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 11:11

Vůbec nechápu, jak jsem mohla lyžovat jen ve svetru. Byl teda tlustý, s rolákem, ale stejně. Samozřejmě pletený doma :-).

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 13:35

rasaNori Kdyz jsem kupovala diteti prvni Reima kombinezu, tak se mi u pokladny hodne cukala ruka s kartou. Pak jsme byli na horach, na vylete zacalo prset a vsichni byli promoceni, jen detsky Reima tym uplne v suchu. Ale treba starsi dceri uz Reimu nekupuju. Lyzuje, hybe se, ve snehu uz se tolik nevali a kdyz je osklivo, tak chce jit na horkou cokoladu :) Obleceni ma taky dobre, ale ty penize za Reimu uz se mi davat nechteji. 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 13:37

Lamicka pro vetsi deti uz je celkem vyber i v jinych kvalitnich znackach. ty severske jsou dobre v tom, ze sijou i na uplna prtata (protoze tam deti uz od jesli travi cele dny venku). ale ta cena no. jeste jsem pak zjistila, ze opravdu dobre obleceni za pricetnou cenu ma Lindex. da tam dost usetrit ve slevach s tou jejich zakaznickou kartou.

zas ja tu cenu tak uplne neresim, jak mam ty holky male vzrustem a jsme hodne venku a na horach, tak jim vydrzi zimni obleceni klidne dva-tri roky(columbia ma takove rostouci, tak to i dele). po starsi to ani mladsi kolikrat nestihne zdedit, protoze to ta starsi uz stihne hodne onosit. a takove ty low end outdoororve znacky alpine pro a kilpi uz ani nekupuji, to jsem se oplachla jednou v zime a jednou s jarni bundou a nikdy vic, nam to nevydrzelo ani sezonu.