Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 21:45

Evaeva že sci fi určite Enderova hra ( druhý díl Mluvčí za mrtvé je už spíš pro dospělé), Duna a Ljukanenkove hlidky ( i když ten je u mě teď v nemilosti).

Ještě dcera četla Bohy Olympu, ale to je také milion dílů. 

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 21:46

Evaeva Ještě je moc pěkné fantasy pro holky série Griša od L. Bardugo a od N. Novik V zajetí zimy a Ve stínu hvozdu. Všechno jsou se slovanskými motivy a obzvášť ty poslední jsou moc pěkné.

Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 21:48

brrr díky, to si píšu zas já. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 23:08

Potrefenáhusa 

Já jsem jako malá milovala auta, měla jsem několik milovaných angličáků, které podědily moje děti. V kočárku jsem nejvíc vozila různá autíčka. Výjimečně jsem je vyměnila za votahanou lišku a asi tak jednou mě nějakou lstí přesvědčila maminka, abych vyvezla panenku. Z celé panenky byla nejlepší na hraní krabice. Měla totiž slídové okénko. Podle sebe soudím, že housátko bude naprosto v pohodě.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 23:23

Gatita syn mal taku z lidlu. z decathlonu ma teraz tenku sustacku ale bez toho vrecuska. nejak sikovne sa to da zabalit do jedneho z tych vreciek na bunde ale na to som moc lava. skus pozriet ich eshop

Offline žluťásek
Avatar
7648 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 23:29

Evaeva z fantasy pro děti se mi teďka v poslední době fakt líbila Amari a Noční bratři (obálka moc neodpovídá, není to pro malý děti, jak to vypadá) a pak takovej magickej dobrodružnej příběh Ostrov tisíce hvězd, ale tu jsem teda trochu obrečela, ségra myslím nerada smutny?

A nějaký young adult třeba čte? Povedená mi přišla Dash & Lily: Kniha přání Nebo od stejného autora taková fajn lehká sci-fi, Den co den.Už vyšly i další díly koukám, ty jsem nečetla. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 06:32

dynda já o ni vůbec nepochybuju, to jen okolí má péči...mne v tomhle veku přijdou i ty auta na hraní o dost zajímavější. Podle mamy jsem si taky s panenkama nehrála, já si teda pamatuju, ze jo a moc rada, ale byla jsem už o dost starší, tak třeba v 4 nebo 5 letech až. Podle mě teď ani neví, co by s tou panenkou měla dělat. 

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 28. srpna 2022 07:11
Reakce na Evaeva:

Nemáte, prosím, nějaký tip na knížku pro třináctiletou ségru? Beletrii nebo encyklopedii, spíš dobrodružnou literaturu, ale ne moc:), pak má ráda folklor, historii. Akorát prosím neraďte tu šíleně dlouhou historickou sérii pro děti, už má asi 20 dílů a já fakt nevím který:)

​Ještě mě napadá od Renáty Štulcové Rafaelova škola. Série o holce, co je napůl víla, a chodí do školy alá Bradavice. Dcera a její kámošky to ve 13-14 milovaly. Bohužel poslední díl dostala k 15 a to už na to najednou je stará ????

Online MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 07:57

Potrefenáhusa ehm, malá si s panenkou hraje stylem, že řekne "mimi" a pak s ní někde hodí, prohlásí "hají" a jde. Má teda ráda kočárek, ale do roho nakládá převážně kameny, šišky, auta, boty... co kde najde. Takové ty hry na něco, že krmí a tak, to zvládne i s autem a nebo plyšákem, případně živým psem. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 08:07

MPLee tak logicky, zivej pes se krmí nejlíp! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. srpna 2022 08:27

Potrefenáhusa no mohla by jí dávat do postýlky, přikrývat a tak. Čímž teda nechci říct, že jako správná holka musí;) U nás si s panenkami nejvíc hraje ten syn, co má rád auta. Taky ho víc baví ty hry, kdy si povídají dva plyšáci, auta, kameny,... Ten druhý má rád akorát stavebnice.

Online MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 08:39

Potrefenáhusa jen bohužel na tom chrtíkovi už je to vidět a někam se mu ztratila žebra

Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 09:33

Máte možnost vyzvedávat děti ze školní družiny v době odpolední procházky? Naše ZŠ má družinu ve třídách, pak funguje tzv. sběrná třída, kde je ranní či odpolední družina a vždy fungovala i v době odpo procházky, když třeba dítě bylo potřeba vyzvednout v tento čas kvůli kroužkům, lékaři apod. To vloni zrušili, takže musíme dítě vyzvednout nejpozději ve 14.10 nebo pak až v 15.30, což je dost nepraktické, když kroužek začíná třeba 15.15. Ženeme se tam z práce už na 14.00... 

tak přemýšlíme, zda to se školou nějak neřešit, vím, že to nevyhovuje kvůli práci několika dalším rodičům... 

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 10:40

Lamicka s týmito presnými časmi na vyberanie deti z ŠKD som sa stretla len na českých weboch.  U nás chodia deti domov hocikedy.

Offline Emi
Avatar
1041 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 11:21

Gatita Jj, Decathlon je mívá, kupovala jsem je opakovaně. A občas Tchibo.

Offline Emi
Avatar
1041 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 11:24

Lamicka Zkus se na to zeptat. U nás to bylo trochu omezené kvlůli tomu, že opravdu šli ven na nějakou procházku / hřiště, ale nebyl problém se s družinářkou domluvit, kam půjdou a vyzvednout dítě tam. Jen to znamenalo pak ještě dojít do školy vyzvednout věci.

Offline Lamicka
Avatar
13371 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 11:30

Emi u nás to je v řádu družiny a lze se domluvit jen kvůli lékaři, u kroužků přes to nejede vlak :( je to takhle rok, 4 roky předtím to šlo v pohodě. 

Vyzvedávat na hřišti by asi šlo, ale oni jednou jdou, jednou ne, to je těžké něco plánovat... chtěla bych nějakou systémovou změnu, proto tady sonduju, jak to je jinde. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. srpna 2022 11:43

Lamicka co vím, tak tady je to stejně. Jestli se můžeš domluvit kvůli kroužku, nevím.

Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 11:51

Lamicka u nás to tak bylo a myslím pořád je, mezi 14-15 byly děti venku a přes to nejel vlak, i když byly na školním hřišti. 

Jednou byly u nás na hřišti a druzinarka poslala do háje tatínka, co je na tom hřišti našel. Pěkná scénka. 

Mě teda na družině štvalo víc věcí, třeba si tam nemohly dělat domácí úkoly, protože domácí úkol je od slova doma.

Ale děti to tam milovaly, tak jsem do toho moc nehrabala. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. srpna 2022 12:25

continuity ptala jsem se švagrové, protože si právě pamatuju, že se tam úkoly dělat nemohly, a dneska už můžou. Aspoň ve škole, kam jde neteř.