Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Vari
Avatar
1638 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:31

Zina Bud v klidu, moje dite melo v roce 8,8 kg a 74 cm, kamaradcino dite vazilo ve 4 mesicich 11 kg, takze mne vsechny ostatni deti pripadaji prerostle, ji zase podmerecne, jakjsme kazda zvykla na uplne jinej kus :-). A ten zbytek si taky sedne, ja teda furt nestiham nic, za dva tejdny nam zacinaji krouzky a uz toho zacinam docela litovat. Netusim, jak tam vubec dojedu a zaparkuju, kdyz neridim. A jak tam zvladnu zkrotit ty moje dve torpeda, to uz je mi naprostou zahadou .

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:33

Zina koukám do průkazek a jeden měl ve 12 měsících 8,9 kg a 72 cm a druhý 8,4 kg a 76 cm. Takže ten tvůj bude podobný tip. Drobnější možná bude, ale pořád v mezích. Jako určitě jsou děti, které mají v půl roce přes 9 kg, ale ti naši to rozhodně nebyli.

A vidíš to, o čtyři roky později řeším nákup tepláků velikosti 122 a že moc rychle roste.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:33

Zina ale rada dělat většinu věcí, když je vzhůru, je velmi dobrá. 

Offline Zuzuli
Avatar
2173 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:36

Zina chces slyset pravdu? kkdyz byl maly rok, pokusila jsem se chvili pracovat na pul uvazku z domova. Muz sliboval, jak se bude starat, hned jak prijde z prace, abych se mohla soustredit na praci. Po trech tydnech jsme doma byli zrali na rozvod a aby nam socialka v tom bordelu odebrala dite. Takze jsem to zase odpiskala a odlozila na neurcito. Mama je mala jen jednou a prace proste pocka. Dopoledne jsem se snazila uklizet byt, prala, varila, byla venku na nakup s ditetem, pak jsem si pri jejim hodinovem spanku sedla k pocitaci, odpoledne zase veskere obstarani ditete, byly jsme nekde venku, aby se mala vybehala, pak vecere, koupani, uklid, hodinove uspavani... A pak jeste prace do pulnoci. Muz chodil domu nejdriv v sest, spis v sedm, a uplne nechapal, ze kdyz privede o vikendu dite z hodinove prochazky, neznamena to, ze ma splneno a muze si lehnout na gauc k filmu, ale musi dite jeste prevliknout, nakrmit, dat napit a hlavne se jeste starat i doma Nejaky cas pro me, treba na knizku nebo serial, vubec nebyl, jak dite spalo a ja drzela oci otevrene, pracovala jsem. Za bdeleho stavu male to nebylo mozne, okamzite mi sedela na kline a busila do klavesnice.

To jestli se da s ditetem studovat a nebo pracovat podle me hrozne zalezi na povaze ditete a nejvic na poctu ochotnych hlidacu. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:37

Zina 19 měsíců, 9.3kg a 77cm  V roce měla sotva 7kg a 70cm? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:38

Zina a souhlasím s ostatními - doba, kdy dítě spí, je doba tvého odpočinku nebo koníčků, případně práce, která přináší peníze, kam bych zařadila i studium. Ale v žádném případě ne na smejčení nebo vaření.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:40

Zina ja jsem se 2 batolatama rekonstruovala barak a delala posledni rok VS, ke konci jsem teda ryla drzkou v zemi

Ale mela jsem hlidaci babicku a muz taky vyznamne prilozil ruku k peci

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:40

A prosím - tip na pěkné pexeso pro nemenší? Asi ideálně dřevěné nebo látkové a aby na něm nebyla jen zvířata? Se zvířaty má všechno, tak ať rozšiřuje slovní zásobu i v jiných okruzích. Zjistila jsem, že jí krásně jde přiřazování - máme nějaké Baby logic od Headu a pak loto s fotkami zvířat a hezky to trefuje, tak mě napadlo zkusit pexeso se všema obrázkama nahoru... Nebo má třeba @žluťásek  nějaký tip co "hrát" s rok a půl starým dítětem? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:42

Evaeva druhou a treti:-) prvni byla zlata. no ale oni teda nepijou nic, vyjma dospeli kafe, a zakonite problemy s ledvinama, ale to neni uz moje vec

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:50

MPLee 

Myslím, že ten rok může být specifický i tím, že kvůli pohybovým vzorcům dítěte mu musíš být hodně za zadkem a tím se dost omezí celková výkonnost. Že musíš ten čas spánku využít pro to, co dřív a později se dá řešit i s bdělým dítětem. Já si pamatuju, že byl takový propad na čas u obou dětí, než začali pořádně stát a chodit. Míry se mi zdají OK.

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 14:54
Reakce na Zina:

Pinot Noir Moje švagrová se minulý týdne nechala slyšet, že malej vypadá tak max. na půl roku. Jako on možná bude trochu drobnější, ale má ve 13 měsících 9,3 kilo a 76 centimetrů, což mi na půl rok teda úplně nepasuje.

​Hele můj syn cca tyhle míry v půl roce měl. Ale dcera je měla až v roce. Takže je to kus od kusu :o)

Jinak, já jsem při ročním miminu chvíli dělala nějaké dodělávky do práce, protože komukoli jinému by zabralo spoustu času jenom se v projektu začít orientovat, ale dost tím teda trpěla domácnost.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:05
Reakce na Pinot Noir:

Zina a souhlasím s ostatními - doba, kdy dítě spí, je doba tvého odpočinku nebo koníčků, případně práce, která přináší peníze, kam bych zařadila i studium. Ale v žádném případě ne na smejčení nebo vaření.

​Do kamene tesat!

dynda u nás v tom období holt trpěla domácnost. Měla jsem to nastavené tak, že si nejdřív odpočinu (třeba se najím, vypiju kafe a něco k tomu) a pokud dítě ještě spalo, něco jsem teda poklidila. Ale žádné udělám to a tamto a pak se teda najím.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:08

U nás zřejmě skončil polední spánek. Nicméně dnes musím pochválit děti. Když teda malý odmítl dál ležet, řekla jsem jim, že já ale musím pracovat a oni si tu teď krásně staví kolejeJsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:08

moora ty jseš pro mě superžena!

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:16

Tak já si doteď myslela, že čaj a kafe je nadstandard pro dospělý, a že dítě pijící jen vodu je dosažení ideálu  Se tady vždycky něco dozvím.

Zina Vítej v realitě  V roce jsem nestihala nic moc, kromě domácnosti a pochuzek. Po tom roce už se to začalo zlepšovat, ale základ fakt je poklízení a podobný otročiny dělat, když je dítě vzhůru, i když by na to člověk kolikrát raději ocenil spíš klid.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:19

MPLee No hodinu se sám nezabaví ani náhodou, možná 20 minut, když je dobrej den. Ty pochůzky ve městě problém nejsou, úřady, pošta, někde něco vyzvednout, to jde líp než předtím, protože stejně jedu někam na 2 hodiny s kočárkem, tak to do toho vetkneme. Ale že by si třeba doma hodinu sám hrál a já si dělala něco do školy a sem tam na něj jenom mrkla, tak to je science fiction. Jak se te´d rozlezl, tak si samozřejmě vybítá ty nejdebilnější místa a má tendenci se rakvit, tak na něj pořád musím vidět. Navíc tedaj e jasný, že se to nezlepší, až začne chodit a šplhat. 

Pinot Noir + Evaeva a další - jako nějak omezeně dělat něco při něm jde, ale ta tendence k rakvení to moc neusnadňuje, Sairon při vyhazování skříňky v kuchyni si včera skřípnul palec, protože ji zároveň chce mocí mermo zavírat

moora Jako mně je jasný, že takový lidi jsou, klobouk dolů, já bych to teda určitě nedala ani s babičkou, možná tak když mi bylo 25, ale asi ani tehdy ne.
Mně na tenhle rok zbývá už  jen státnice z historie a bakalářka. Bakalářku mám tak ze 2/3 hotovou, takže tu už bych nějak dorazila, ale ta státnice je velký strašák a vyžaduje velké množství času na přípravu, než se to člověk vůbec začne učit. Takže jedna moje část mi radí teď studium přerušit a nedělat si to zbytečně těžký, zatímco druhá říká, že je to jen jedna státnice a za půl roku se na to musí jít připravit a naučit i při dítěti.

 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:25

Pinot Noir skus zara kids. maju aj skinny aj slim strihy a v pase rovno nasitu gumu s gombikmi na utiahnutie podla potreby

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:25

PS: akorát že zatím to nějak nejde

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:26

Zina tohle bylo pro mně nejhorší období, ale okolo roka a půl se to hodně zlepšilo. Dovedu si představit, že třeba venku na hřišti bych se něco učit mohla. Záleží taky jak moc se zapojí tatínek (nás by třeba hodina až dvě denně nebyly problém) a jak moc ti nevadí se učit po večerech, no.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 15:39

Zina do kdy se musis rozhodnout?