Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 14:19

rasaNori uff, to mysleli pro tebe jako motivaci anebo jako vystrahu, aby ses na to nevyflakla? K cevkovani deti se pristupuje opravdu jen kdyz neni jina moznost ( aspon by to tak byt melo...)

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 14:20

Gatita super, děkuju moc. 

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 14:25

Gatita Já to taky trefila. Možná by stačily i ty 29, ale zas je tam rozdíl jen 4mm! Nechápu podle čeho ty rozdíly mezi velikostma určujou.

A dcera už je včera stihla zaprasit

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 14:40

mnum hele nevim kazdopadne jsem nad ni prosedela pul noci aby mi to neuteklo

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 17:18

continuity Ruštinu bych taky úžasnou a praktickou nenazvala. Ale ač jsem ji měla jen 2,5 roku, párkrát se mi hodila. Ukrajinci ani Rus se na ang nechytali. V Německu a Rakousku jsem se ang domluvila. Ale možná to mám zkreslené, protože ruštinase mi líbí. V pubertě jsem si dokonce pořídila v originále Evžena Oněgina a prelouskala ho.

Ovšem tchýně je jak babička z Kolji. Tu klepne a nebude s námi chvíli mluvit, jestli dcera vybere ruštinu

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 17:22

Gatita Na Nike a Adidas bacha v těch sportovních řetězcích. Jednou jsem tam dceři koupila Nike a až se jí strašně potili nohy, jsem se podívala na materiál a nebyly kožené. A pak zjistila, že to tak má i Adidas.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 19:50

Mně se líbí všechny jazyky, kdyby to šlo, naučila bych se všechny co tu zazněly plus spoustu dalších.

Moč jsem ještě odebírat nemusela a zda Rosťovi na roční nebo 18měs. brali krev si nepamatuji.

Tím jsem přidala svůj neopominutelný díl do aktuálníta tematiky, a můžu vznést svou vlastní. Vypadá to, že nám doma roste pěkný raubíř a postrach hřišť. Dneska ho jedna větší holčička titulovala "zlobivý kluk". Házel totiž pískem tak vehementně, že dvakrát odhodil mne komplet (čerstvě umyté vlasy!), a po asi půl hodině vysypal lopatku na jejího malého (asi rok a půl) bráchu, kterého to samozřejmě rozplakalo. Kromě toho má všechny ty jakože zlobící projevy jeho věku, chce všem brát hračky a své nikomu nepůjčit, kdo mu stojí v cestě, toho odstrčí. Navíc je dost extrovertní a asertivní, ke všem se nasáčkuje, baví se s ostatními rodiči a prarodiči a loudí cizí svačiny. Na druhou stranu má děti vážně rád, už si umí i s někým hrát, a když se to sejde, tak si s někým umí hrát dlouho a hezky a umí se k dětem chovat i mile a laskavě. Myslím, že za chvíli se od nás bude hodně rodičů dekovat, i kvůli mému výchovnému stylu, který vypadá že mu jenom marně domlouvám, může si dělat co chce apod. Snad si pár kamarádů i přesto najde. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 19:54

dzizisketa hele chodime ted ven se 2 stejne starejma detma jako je Tonda a na tohle proste "trpej" vsechny deti...nekdy vic, nekdy min...strkaj se, tlucou, hazou pisek. Co jsem vypozorovala, kdyz jich je vic, tak se snadnou rozjedou a pak jsou akcnejsi nez treba jen ve dvojici....ale myslim ze je to jen obdobi:D

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 19:58

Já vůbec nestíhám dočítat a reagovat nějak brzy, ale chtěla jsem poděkovat MPLee za rady ohledně bruslení a vám všem dalším, které jste s tím tady začaly, to už nevím, kdo všechno byl. Díky diskuzi tady, když jsem viděla, že máte bruslení v plánu s vašimi prcky, zjistila, že vlastně to, že chce šestiletka, tak že teda dobrá. Koupila jsem rostoucí brusle, které padnou 2 ze 3. Nejstarší zatím v mých. A jsem úplně nadšená z pokroků. Pokaždé když jdeme, tak je vidět velké zlepšení. A to i pod mým vedením a že já na tom stojím a jedu po rovině,  víc ne. Tak vám všem moc děkuji za nakopnutí 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:14

dzizisketa to je normální, řekla bych. A u dvouletého pochopitelné. Já bych se na tebe za to nezlobila a nedekovala se pryč ;) Jak říká 711990 , je to takové období. Podobné projevy mi vadí u dětí až tak v Ríšově věku, protože s těmi už se dá domluvit, předem vyjasnit pravidla, potrestat odchodem... A navíc když si umí s dětmi hrát i hezky, tak je to určitě v pořádku

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:28

notna nejsou kozene, jsou plastove, resp.textilni. je to poprve, co jsem synovi koupila nekozene boty, ale beru to tak, ze u tenisek se to obcas snese, ja mam bezecke boty take takove. Ty druhe boty byly pohorky, ale ty jsem tam nakonec nechala, tam uz mi prislo blbe, ze nejsou kozene, v tom jsem si turu moc nedovedla predstavit, i kdyz mely jakousi membranu.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:37

Gatita Aha, mě textilní nenapadli. Tak to nic. Já právě byla překvapená, že jsem kupovala kožené boty a nenapadlo mě, že stejný model může být ekokůže.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:49

dzizisketa mě to taky přijde normální. Předpokládám, že když to vidíš, tak nenecháš Rosťu v tom pokračovat (a on si najde něco jiného:)). Já bych se taky nedekovala a ocenila bych, že to řešíš v klidu, mezi rokem a půl a dvěma lety se syn vždycky rozbrečel, jakmile někdo, klidně někdo cizí, trochu víc zvýšil hlas (ne na něj, na kohokoliv). Navíc to jsou prostě prťata, nerozumí tomu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 23:05
Reakce na notna:

Ovšem tchýně je jak babička z Kolji. Tu klepne a nebude s námi chvíli mluvit, jestli dcera vybere ruštinu

​Jsem na tom stejně Zřítelnici šoupnul zeť na ruštinu (protože něco tak exotickýho jako čeština se na škole prostě nevyskytovalo) a já lezla po zdi...  

Rusky umím perfektně ale radši bych si jazyk překousla. Všem turistům, co se mě ptají rusky na cestu, vždycky nabídnu angličtinu, němčinu, češtinu (a když jsem v extra dobrým rozmaru tak i švédštinu) ale prostě rusky mluvit nebudu, i kdyby čert na koze jezdil.

No a osud mě dostihnul, tak je to. Zřítelnice má angličtinu a španělštinu a když jsem se s ní připravovala do školy, musela jsem, rusofob,  přežít i ty bukvy!

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 23:14

dzizisketa Já bych se taky nezlobila. Mně nevadí, když velké malé někdo něco provede v rámci zdravých možnosti. Vlastně i s maloumalou. Myslím, že na to má ten přesněj věk, objevil možnosti ale nechápe hranice;-). Ja jsem z malémale teď po dvakrát vylovila hrst kamínků. Od velké jsem se dozvěděla, že ,,my hrajeme na kameňáka. Kameňáka? A jak se to hraje? No dáváš na Nanu, tady na hlavičku, co nejvíc kamínků, pořád a pořád,,. Prostě děti no! 

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 07:43

Dítě dělalo do školy skupinovy projekt, strávila na tom asi osm hodin místo vyčleněných čtyř a dostali celá skupina dvojky, protože v jedne části textu měli špatně nastavený jazyk a spellchecker jim to, ó hrůzo, podtrhl červenou!

Aneb Jak motivovat žáky během covidu.

Úkol nebyl do informatiky, ale do dějepisu. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:04

continuity dik. Uz se tesim az ty moje nastoupi do skolya starsi od zari nastupuje do anglicke skolky, uvolnilo se misto... 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:05

continuity a to je ta starsi na nove skole? 

Offline continuity
Avatar
33835 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:12

rasaNori jj, díky bohu že přestoupila, na té staré škole pry nedělají téměř nic. Toto mi přijde pořád lepší,ale stejně... Já se na to zeptala u snídaně a vůbec jsem nevedela, co nám odpovědět. Už jsem se trochu vzpamatovala, ale furt přemýšlím, co ty učitele k tomuto vede. 

Offline DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:15

continuity To je děsný, takže kdyby to poslali exportované do pdf, tak mají za jedna? Začínám se bát školní docházky svých dětí.