Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:57

999   Zarinya 

Mimino Jarda mě chudák taky dost rozveselilo 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 06:40

711990 tak by ti říkali Václavko no  apropo já jednu vlastné znám (a lidi jí tak říkají,já sem jí vykala, tak sem se dilematu vyhla)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:02
Reakce na barbucha:

999   Zarinya 

Mimino Jarda mě chudák taky dost rozveselilo 

​mimino Jarda me asi bude dnes bavit cely den.

tady je dobre videt,ze zatvrzele odmitani zdrobnelin muze byt smesne jeste vic.Proste k malym detem to patri,obvzlast miminum,tedy.:-)

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:02

barbucha my mame kamarada Jardu, vsichni mu rikaji Jerry.

@Pinot Noir to me trochu mrzelo kdyz jsem vedela ze mimino bude holka, neb na jmenu pro kluka jsme se shodli. Snad se kluk podari:)

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:07

Ounz Ja mam kolegyni Vaclavu, vsichni ji rikaji Vasko ( ona sobe taky ).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:48

Zarinya třeba se jim Jarda libi vic než Jara nebo Jaroušek 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:49

Emerald znala jsem Václavu, co se ji říkalo Vendula 

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 09:04

Já znám Václavu, které se říká Venca a můj manžel tak dlouho oslovoval jejího přítele, protože nám je představovali najednou a on si to jméno přiřadil k němu :-).

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 09:50

Emerald to je taky dobrý..

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:15

Zarinya Ale Jarda je zdrobnělina, ne? U nás se říká nebuď jak malej Jarda. 

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:16

Potrefenáhusa

Jo Václavu aka Vendy znám taky, dokonce dvě, a byť mám sama nezvyklé jméno, Václava mi přijde už zu viel. Ale taky se představuju zkráceně, protože říct celé jméno ještě s příjmením celkem trvá

Jména pro případné kluky máme Karel a Milan, a možná ještě Rostislav, pro holku se mi líbí Radka a Věra. Ze severských je snadno použitelná Stina, a pak spousta krásných ženských jmen je ruských, ale nemyslím tím Olgu nebo Jekatěrinu

A jinak jsem tady kvůli DrowRanger 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:19

Dneska přišla moje matka vzít dceru na dopolední procházku a pochválila, jak jí to sluší. Tak jsem řekla, že si dnes poprvé dcera "vybrala", co si vezme na sebe (viděla v koši s čistým prádlem tričko s kočičkou a odnesla si ho k přebalovacímu pultu, bylo to fakt roztomilý). No a matka mi na to držela řeč, že dceru v žádném případě nesmím nechat, aby si vybírala v dětském věku, co si chce vzít na sebe, protože jedna její známá to tak dělala a ta její dcera ji pak ani nepozvala na svatbu!!!! 

Já s mámou nemám žádné neshody, jsem moc ráda, že je ochotná dost často hlídat, dcera je s ní moc ráda, ale občas prostě nevěřím vlastním uším..

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:24

Mohučanka 

Pardon, ale takovýmuhle proudu myšlenek nejde se nesmát, když to někdo neříká vám, žejo 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:25

711990 jsem taky dost ráda, že nejsem Václava. Bylo očekáváno, že to druhý dítě bude určitě chlapeček a to Vašík, no a nakonec holka. Pojmenovala mě sestra po své největší školkové kamarádce, ale vlastně je to ženská varianta jména táty. A jsem s ním dost spokojená. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:26
Reakce na Mohučanka:

 dceru v žádném případě nesmím nechat, aby si vybírala v dětském věku, co si chce vzít na sebe, protože jedna její známá to tak dělala a ta její dcera ji pak ani nepozvala na svatbu!!!! 

tak každej máme občas trochu divný myšlenkový pochody, snad se to nebude zhoršovat:P

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:27
Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:29

Mohučanka Já myslím, že babičky asi mají taky nárok na hormonální bouře spojené s vnoučetem, jinak si to nedokážu vysvětlit... 

A překvapuje mě, že tolik Václav(ek) fakt běhá po světě.. Ještě, že naši nebyli v době mého narození až tak kreativní a nonkonformní! Vendy je dobrý, ale to je spíš od Venduly, ne?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:34

Pavlena tak stokrát radši bych byla Václava než nějaká ta Ráchel Vopajšlíková (zrovna mám poblíž dva takový případy kdy pokud bych rodinu neznala, budu čekat že příjmení je Lakatošová...)

a je fakt, že moje děti brala maminka vcelku s nadhledem, páč mladá a vostrá, teď má další vnouče, už je v tom babičkovském věku a je něj uplně hotová

Offline dzizisketa
Avatar
7463 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:35

Pavlena 

Nojo, ale Vendula je holka od Vendy, tedy od Václava

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:39

Tak jsem se tomu teď taky zasmála, když se smějete vy. Máma je navíc v 99% času naprosto racionální a úplně normálně uvažující zodpovědná osoba, takže takový - naštěstí ne moc častý - myšlenkový pochod mě vždycky dost zarazí.