Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:41

barbucha Mína může být i od Vil(h)eminy. Mi se holčičí líbí Dorota (nebo lépe Dorothea) nebo Theodora.

Máme dva kluky, obě jména nakonec vymyslel manžel, u druhého jsme se na jméně shodli až v porodnici (a to se narodil devět dnů po termínu). Jo a staršímu jsme pracovně říkali Uroš, když byl ještě v břiše.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:53

MP Meri Karel, Robert, Marek.. jo pry ma byt ve jmene R, ze to formuje osobnost:-))

libi se mi hrozne moc Richard, ale pri predstave ze mu budou rika ríšo

​Manžel je Richard, Ríšo jsem mu nikdy neřekla, k dospělému mi nejde...... Ale v rodině mu říkávali Riko, což nezní špatně

Jinak dohady o jménech vidím všude kolem sebe a říkám si, že pokud se někdy dítko objeví, tak u prvního to budeme mít jednoduché, neb jsme oba z rodiny zvyklí na pojmenování dětí po rodičích. Což mimochodem vím, že taky budí hrozné vášně

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 21:57

A666 tak pokud jste na to oba zvyklí tak v pohodě:-) 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:01

A666 tak pokud jste na to oba zvyklí tak v pohodě:-) 

​Jo, my jsme, manžel je třetí v pořadí, já teprve druhá (ale brácha je čtvrtý). Plus výhoda je, že obě jména znějí dobře v ČR i v zahraničí, kde teď žijeme (což pěkně vyvažuje příjmení s ř, které není nikdo schopen správně vyslovit )

Ty emoce ohledně pojmenování po rodičích spíše vidím v okolí, kdy právě když řeší jména pro děti, tak většinou jsou ejdnoznačně poti jménu po rodičích....... Argumentů už jsem slyšela hodně od zjednodušování si práce po to, že by se dotyčná cítila narcisticky, kdyby pojmenovala dítě po sobě.....

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:03

Ja bych druhe pokud to bude kluk chtela Jiriho. Neb to je muj deda, strejda a muzuv nejlepsi kamarad:D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:04

A666 zjednodušování práce? šiš co to je za argument

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:09

A666 

Po rodičích... to byla dlouhá tradice v otcově větvi. Každej kluk se jmenoval stejně jako generace a generace chlapů před ním... ovšem až do toho dne, kdy se po mně (zcela nevýznamné holce) narodili dva kluci najednou. Hrdý otec volal tuto radostnou novinu svému otci, který vykřikl radostí: A oba jsou Karlové!!

A to byl konec tradic v naší rodině - v rámci spravedlnosti, vyváženosti a zdravého rozumu toho Karla totiž nevyfás ani jeden 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:10

A666 zjednodušování práce? šiš co to je za argument

​No vážně, jsem slyšela, že je to ulehčení si práce, neb člověk nemusí vymýšlet jméno. teda ono to tak vlastně je, protože se člověk nemusí dohadovat no a navíc už je vyzkoušené, že jde dobře k příjmení. Ale tak obvykle člověk nepojmenovává dítě po sobě, protože se mu zrovna nechce vymýšlet nic nového

Jako já fakt v okolí sleduju ty strategie, obvykle si píší oba partneři žebříčky a pak to dají dohromady. No a pak do toho začne zasahovat rodina (vy ho/ji chcete pojmenovat takhle" Já znala holku/kluka toho jména a byl to hrozný člověk....).  když to tak zdálky pozoruji, tak to v realitě fakt zjednodušení je

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:20

Ounz nojo, Lars! Toho si predstavuju jako urostlyho drevorubce! 

jinak ja jsem po mamince a je to mily a prakticky - muzem si vyzvedavat postu a mame dohromady vsechny vernostni karticky;)

Offline katjin
Avatar
4 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:30
Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:33

711990 tvoje jmeno taky bylo ve vyberu;) ale predstav si ty inicialy:D takze smula.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:34
Reakce na 711990:

Ounz nojo, Lars! Toho si predstavuju jako urostlyho drevorubce! 

jinak ja jsem po mamince a je to mily a prakticky - muzem si vyzvedavat postu a mame dohromady vsechny vernostni karticky;)

​Jo, vyzvedávání pošty je velká výhoda

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:36

711990 urostlej dřevorubec  

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:37

Jinak já mám jméno po otci  

edit: jako tu ženskou variantu

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:40

rasaNori  naopak...jako v Basnikach - stejny inicialy maj hvezdy!;) BB, CC, ŠŠ!;)

@Ounz ja sem rada, ze ja ne. Byla bych Vaclava!

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 22:49

Tak som si spomenula, ako môj bývalý spolužiak, keď čakali dieťa, skonštatoval, že až keď človek vyberá meno pre vlastné dieťa, tak zistí, koľko ľudí vlastne neznáša .

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:05
Reakce na 999:

Já potkávám v jedný restauraci mimino, který se jmenuje Jarda. Vždycky mě to rozesměje :-).

 normalne sem vyprskla smichy,ale je to drsny tedy.:-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:06
Reakce na slniecko:

Tak som si spomenula, ako môj bývalý spolužiak, keď čakali dieťa, skonštatoval, že až keď človek vyberá meno pre vlastné dieťa, tak zistí, koľko ľudí vlastne neznáša .

​taky dobry.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:32

Znám malého Jarouška, Vládíka, Staníka, Josífka, Toníka, Fanouška, Bedříška... Asi mám v okolí mnoho staromilců :) 

Srandovní mi přijde jeden chlapeček z hřiště, Eduardek. Asi bych zdrobňovala jinak, Eda se mi moc líbí.

Já jsem hodně chtěla Marcela, to se mi fakt líbí. Okolí pro to jméno nemá moc pochopení :)

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 14. srpna 2018 23:44

rasaNori Jméno Jiří se mi moc líbí. Máme jich v rodině několik a brácha mě předběhl, takže už jsem Jiříka mít nemohla.