Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Zuzuli
Avatar
2158 příspěvků moje polička 24. října 2021 10:53

Pinot Noir je nejaka vakcina pro deti od jednoho roku 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. října 2021 11:00

No s tím (nepovinnym) ockovanim je to tak, jak rika moje antivax dobra kamaradka - člověk se proste musí rozhodnout, čeho se boji víc, jestli očkováni nebo nemoci

ja se bojim víc těch (některých) nemocí 

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 24. října 2021 11:27

Rostíka si včera vyžádala babička - během čtvrtka a pátku se téměř zázračně uzdravil, na rozdíl ode mě, takže jsem to docela uvítala - na noc. Takže včera večer jsem šla spát v jedenáct a dnes jsem vstávala v devět. To byla paráda! 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 24. října 2021 11:28

Zuzuli Tetanovka bolela dřív! Teď už to je normální očkování jako každý jiný, ne taková ta veliká jehla do zadku. Očkování proti koronaviru bylo horší než tetanus

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 24. října 2021 11:52
Reakce na Potrefenáhusa:

No s tím (nepovinnym) ockovanim je to tak, jak rika moje antivax dobra kamaradka - člověk se proste musí rozhodnout, čeho se boji víc, jestli očkováni nebo nemoci

ja se bojim víc těch (některých) nemocí 

​já ti nevím, no, úplně si to nemyslím, očkováni beru jako spásu, jsem moc šťastná, ze existuje, ale pro mě osobně tam je ještě docela důležité hledisko nejake pravděpodobnosti nebo jak to říct. Přijde mi, ze očkováni obecně, ač je jeho přínos obrovský a nezpochybnitelný, je i docela velkým zásahem do organismu. A ty malé děti toho mají strašně moc, proto třeba já hodně vybírala, fakt jsem nechtěla do mimina rvát všechno, co existuje. Jak už jsem psala, rotaviry jsme vyhodnotila jako nadbytečné, meningitidu budeme dávat pravděpodobně až před pubertou, tam mi to přijde mnohem rizikovější, až kluci půjdou třeba na intr/kolej, problematictejsi prostředí a i větší možnost horečku podcenit, když tam nebude dospěly. Ale chápu každého, Jak si to vyhodnotí, jen u nás to není buď a nebo.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:00

Malenge to je ale vlastne to samy, ne, proste zvazis rizika a výhody, co je pro tebe přijatelný 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:02

Malenge vidím to stejně. Plus jsem teda neřešič, takže o některých očkováních bych nebýt zdejší diskuze ani nevěděla.

Offline Malenge
Avatar
4268 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:07

Potrefenáhusa vlastně asi jo, mas pravdu. Já jsem si to vyjádření te kamarádky asi blbě přebrala. Nejsou jen antivaxeri a na druhé straně ti, co ockuji všechno a hned.

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:07

Malenge 

Já to beru tak, že se kolikrát sebereme a jedeme někam do tramtárije a pak bych nerada třeba ty meningokoky řešila na poslední chvíli. S manželem je máme naočkované už dávno.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:58

Ja vůbec nechápu to očkování proti meningikokum, holky už něco mají, nedávno mě sestřička zas o nějakém doockovani placeném informovala. Jenže moje hlava na to není, vůbec nevím už nic:-D navíc to mají každá jinak, musím to někde načíst, vždycky zapomenu. 

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:02

Karja dve vakciny, proti ruznym kmenum. Bexsero a Nimenrix. Velkamala nejspis ma/mela moznost Nimenrixu zadarmo, Bexsero byste platili. U maly jste meli moznost do 6m zacit ockovat Bexsero na pojistovnu, pokud jste nestihli, taky platite. Nimenrix by mel byt na pojistovnu.

Zuzuli Tonda mel na 18m ten Nimenrix, tak doktorka rikala, ze pockame. Ale zavolam tam a objednam ho na jaro, at to stihnem i s tema nestovicema, u tech musi byt odstup jinych vakcin mesic.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:04

711990 My jsme to právě stihli takhle jak píšeš. No ale teď mi pověz, co ty velkymaly za ten doplatek můžu dát.? Něco proti nějakýmu jinýmu kmenu?

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:06

Karjapokud ma velka Nimenrix, muzete zaplatit Bexsero(bude to i levnejsi, protoze od 2 let se davaj jen 2 davky). Pokud ma oboji, tak uz fakt nevim:D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:10

keď tu beží téma plastelíny, akú máte doma? Syna teraz strašne baví pretláčanie plastelíny takým tým lisom na to určeným, dajú sa tam na otvor dať rôzne šablóny a potom z toho vychádza dlhá plastelína v tom tvare (u nás je to teda had :D ). Lenže problém je, že on sa s tým za asistencie nás vie hrať aj dve hodiny a tá plastelína už stvrdla tak, že mám problém pretlačiť ju ja, jemu to nejde takmer vôbec. Máte tip na plastelínu, ktorá nevysychá? (nejakú z lidlu doma muž pravidelne namáča, ale keď tam dá toľko vody aby zmekla, trvá aj týždeň kým je použiteľná...).

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:15

DrowRanger ty detsky bezpecny modeliny ala Playdoh vyschnou vzdycky. Musi se zavirat poradne do krabicek. Ja kupuju jen origo Play doh, zkusila jsem fejk z Pepca a strasne se to lepilo na ruce a bylo to smradlavy. Ted mame jeste doma nejakou domaci, ale ta se musi skladovat v lednici a jeste pravidelne promackavat, to neni uplne user friendly.

Online Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:20

711990 Jo, takže to bude tak jak píšeš. Aspoň vím po čem jít:-D

Offline Tabea
Avatar
4685 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:26
Reakce na dynda:

Pinot Noir 

Když máš dva nespolupracující, zařídíš se. Já mám jeden kus tak, druhý tak, syn rád pomáhá nebo tvoří a jde mu to. Dcera se sice nechá strhnout, ale má to buď všechno po svém hrhr = katastrofa, nebo jde od toho a za ní zůstává spálená země (kuchyně).

​u nás stejný, akorát větší je hrhr, mladší by i tvořila, ale nechá se strhnout a spálená země zůstane po obou

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:26

711990 hej, mama mu teraz kúpila niečo ako play doh ale je to fejk a teda stvrdla do pár dní...Tá play doh vydrží mäkká dlhší čas? Ja mám nejakú z lidla, to je tá, čo sa dá namáčať a vždy potom na čas obnoví tie vlastnosti...Nechce sa mi zas kupovať každé 2 týždne nové balenie, ani nie tak kvôli cene, ale myslím, že to nebude úplne ekologické....

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:28

DrowRanger kdyz to budes poradne zavirat, tak vydrzi dlouho. Mame ji rozdelanou asi 3 mesice, hraje si s tim tak 3x tydne a furt je dobra.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:35

DrowRanger jak píše 711990 : PlayDoh co nejdéle po hraní sklidit do kelímku. Vyhazuju ji tak po těch třech měsících. A zapracováním vody lze taky znovu změkčit.