Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 14. května 2021 20:46

INCOM1 my s malou u trojky a se starsi 4+

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. května 2021 21:05

mnum naši jsou oba na 4

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:06

Karja to je presne, taky je budu muset mit vecne nabarvene mam takovou mysi stredne hnedou, neni to uplne oskliva barva, ale s prelivem vypadam lip, ta barva je takova zivejsi. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 14. května 2021 21:11

mladší dítě se rozbilo. V poledne jsem ho uspávala 1,5! hodiny, místo obvyklých deseti minut, kdy nás ani nepotřebuje. Teď už to je přes hodinu a pořád nespí, obvykle je do půl hodinky tuhý. Doufám, že to není nějaký nový trend.

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:11

Lamicka No já mám taky tu mysinu, ale vůbec ne hnědou, spíš takovou popelavou. Ale já jsem moc spokojená. Jako s nějakým drobným melirkem by to bylo lepší, jenže to stejně většinou po čase sklouzne k hustejsimu a hlavně tady to jentak lehce promelirovat nikdo neumí. Tak uvidíš, šest je dost na start;-)

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:16

Karja uz jsem rozhodnuta, mne se ta obarvena barva libi taky vic :)) a tvoji barvu si pamatuju s tim baylage, to bylo moc pekny. 

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:19

Lamicka To už mi bohužel odrostlo a ten baylage produkt už nevyrábějí, mám takovej novej, ale to už není tak jednoduché na užívání, takže jedu v tom Amiš stylu. No počkej, takže to nakonec obarvis?

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 14. května 2021 21:36

Karja jj, za tyden konecne jdu :) 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 15. května 2021 00:39

Já to uklizeni věci vůbec neznám, což se ukáže vždycky s jakoukoli dětnou návštěvou. Mám na zemi v každé místnosti kytky, v otevřených policich dole kytky, na stole ovladače a notebooky,  v životě jsme neměli jedinou pojistku na šuplíku nebo skříňku ... dokonce i čisticí prostředky mám normálně pod linkou. Syna to proste vůbec, ale vůbec nezajímá

Asi v 6 mesicich urval jedné kytce lístek a možná tak pětkrát vytahal par věci z kuchyňského šuplíku a občas úřadoval v nočních stolcich. Tot vše. Fakt mám doma zajimavej model

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 15. května 2021 03:13

Dneska nad tím celej den přemýšlím, ze strašně moc delaj i konkrétní podmínky- u nás v domě je třeba ten pohyb a pobyt s ditetem o dost obtížnější tím, ze třeba ten záchod i koupelna jsou v jiným patre než obejvak a pracka zase ve sklepe, kam se dite nedá vzít sebou, teď jsme na nějakou dobu v Praze v bytě a je to taková pohoda!!!!! Můžu si umejt hlavu a dite jen prileze za mnou, vyprat a pověsit čtyři pračky za sebou, záchod i špajz jsou metr od kuchyně, plus teplá podlaha, co se dá zamést a vytřít...

zas v tom domě nemáme v dosahu ty úložný prostory, který by se daly kramarit, je to všechno v patre...ale zas počítám, ze nám asi bude padat ze schodů (muž je pomalej, mluvím o tom asi jen půl roku, ze potrebujem zábrany)

Offline Pinot Noir
Avatar
24572 příspěvků moje polička 15. května 2021 06:09

MP Meri my taky žádné pojistky na šuplíky a skříňky nemáme, z dosahu jsem odstranila jen nože, pořídila jsem na ně takové ty zapichovací špalky na linku, a tablety do myčky. Jiné čistící prostředky jsou normálně pod dřezem. Kytky taky na zemi, různá zařízení jako počítače, PlayStation, tiskárna, všechno v dosahu. Občas nějaký čudlík zmáčknou, něco ze skříněk vytáhnou, příbory byly z šuplíku i desetkrát za den. Takže žádné zásadní přesuny obsahu skříní a polic nebyly. Zato přesuny k zabránění šplhání praktikujeme čím dál důmyslnější. Jednu dobu jsme neměli v kuchyni židle vůbec, normálně jsme jedli na stojáka . A jedno období byla křesla uvnitř dětské ohrádky, aby se k nim mladší nedostal .

Plus na schodech zábrany a dost bezpečnostních úprav proběhlo na zahradě. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24572 příspěvků moje polička 15. května 2021 06:11

Potrefenáhusa máte ty schody nějak komplikované? Ty zábrany jsou dost univerzální, to namontuješ i sama.

Offline Tabea
Avatar
4715 příspěvků moje polička 15. května 2021 06:42

My se synem nesměli mít na zemi vůbec nic. Kytky šly na schodiště, dekorace musely všechny pryč. Do zásuvek dětský pojistky. Okousal stolek pod televizí, krabice s carcasonne, který byly v rohu na zemi, okousal i přes igelitku. Jednou se na zemi nabíjel MacBook, nadzvedl ho, zas položil, oprava 500€...

S dcerou jsme kvůli stěhování do Asie kytky neměli, zásuvky a kabely ji nebraly. 
Olepený rohy nábytku a zapečetěný šupliky jsme neměli nikdy. Syn měl ve spodním šuplíku v kuchyni plastový krabice, ty vyházel a vlezl si tam sám. Každý ráno, když jsme si obouvali boty, vyhazel všechny knížky z knihovny, kam dosáhl...

Barak a byt je fakt hodne velkej rozdíl. Se synem jsme bydleli v maisonetu, pak jsme šli do velkýho jednopodlažního bytu a to byla taková úleva! Dítě přileze samo, nikdo ho nemusí věcně tahat po schodech. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 15. května 2021 06:42

Pinot Noir máme prave, není tam ta protilehlá zed, nahoře vůbec a dole je před ni zábradlí 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 15. května 2021 07:24

Potrefenáhusa Jé, taky máme schodiště, ktere se moc neshoduje s nabídkou zábran. Muž teda už mluví o tom, že to musí nějak vyřešit, ale očekávám, že to stejně nestihne... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 15. května 2021 07:29

MPLee  my si nechali udělat od truhlare ohradku ke kamnum a kryt na radiator....to už je davno hotovy 

Offline Pinot Noir
Avatar
24572 příspěvků moje polička 15. května 2021 07:38

Potrefenáhusa hm, to je blbý. U nás to teda taky nešlo samo, schody stojí v prostoru a branka by ten boční sloupek vyvalila, takže ke slovu přišla ještě posilovací hrazda, která se dává mezi futra, jako protitlak. A na druhé straně se taky improvizovalo, pro změnu s kostkami z dřevěné stavebnice

Offline letfenixa
Avatar
8042 příspěvků moje polička 15. května 2021 07:52

Spala som krásnych 8 hodín, tak som vymakkla a upratala ten binec v obývačke, už je kadiaľ chodiť

Offline Myrtila
Avatar
3032 příspěvků moje polička 15. května 2021 08:57

MP Meri Jezis, to mi pripomnelo, jak jsme tu meli na navsteve kamarady s detma a jejich 1,5 roku stare dite chytlo visici oddenek zelence a zacalo tahat, a to cloveku v mziku dojde, ze jestli zatahne jeste vic, strhne si ten kvetinac na hlavu, a ja tomu nestihnu zabranit, i kdyz jsem od nej jenom dva metry. Nastesti nezatahl dostatecne silne. 
A kam dam vsechny kytky, az bude syn pohyblivejsi, to netusim, parapety mame 40 cm nad zemi, tak to budu muset resit hodne brzo. 

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 15. května 2021 09:07

Myrtila Já jsem navíc v tomhle hrozně pomalá. Já vůbec nereaguji, já čekám, co se stane. Vůbec to nedokážu změnit. Včera na dceru vypadl obsah lednice a mohla bych reálne zasáhnout včas, ale já prostě koukala, co všechno spadne a kdy se to zastaví. Bohužel to mám i v potenciálně nebezpečnějších situacích venku, kolikrát jistili kamarádi, já jsem prostě na reakce hrozně pomalá. Nebo mi to nebezpečí vůbec nedojde - klasika někdo na houpačce je kopne do hlavy apod.