Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:33

olivieraa píšem sz

Offline Anema
Avatar
841 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:35

Gatita jo, džus je srandovní :-) Asi mě to u toho taky napadlo, ale i u jinejch, bylo toho tu napsáno strašně moc, namátkově třeba ty mluvící věci a tak... Protože já naopak bych chtěla, aby dcera jednou komunikovala se mnou stejně jako já s ní, tím by se vlastně ukázalo, že to dělám dobře. Takže to myslím obecně, rozhodně ne přímo na Tebe!

Já si taky myslím, že šroubovaný příkladový věty z příruček nemůžou fungovat. Jen je to prostě dost povrchní pohled myslet si, že ta metoda spočívá v tom, že já ocituju A, protože to někde píšou, dítě udělá B a všichni jsou šťastný.

Jo a taky mi příjde alibistický si říkat, "tak co, na nás taky někdy někdo zařval/jednu nám ubalil a taky jsme to přežili" a posmívat se těm, co to chtěj zkusit jinak.

Tím zpětně nehodnotím ničí výchovu, nikoho nekritizuju, jsem přesvědčená, že každý dělá, co nejlíp umí, jen to moje přirozené "nejlíp" mi nestačilo, tak jsem si našla kurz, který mi otevřel oči a jsem mnohem spokojenější.

Jinak s tím prostorem a možností najít vlastní řešení naprosto souhlasím! To musí být rozhodně líp přijímáno, než když mu člověk podsouvá řešení vlastní.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:41

Potrefenáhusa Bože, jak já ti rozumím. Ať nedopadneš jako já. 30 let jsem všem dělala Vánoce. Přijela máma den před Štědrým dnem, první roky až do 1. později tak na 4 dny, přivezla cukroví a trochu mi pak pomáhala s vařením (opravdu jen pomocné práce, není to její parketa). Na Štědrý den přišli tcháni + na oběd dva svátky. My byli čtyři. Na první svátek se párkrát k tomu všemu pozvala i švagrová(4 kusy) - jedli jsme na etapy - to jsem po pár letech rezolutně odmítla. Potom přibyly přítelkyně synů - nevím proč, ale chtěly svátky trávit s námi. Můžu říct, že pár let zpět už jsem Vánoce nenáviděla. Moje největší přání bylo a je trávit Vánoce někde pod palmou a pokud možno max s manželem - ten o tom nechtěl nikdy slyšet, že dokud žije jeho máma, prý nemůže. Je dost dobře možný, že toho nedožiju já. Letos díky covidu jsme byli jen s ml. synem, snachou a vnučkou. Stejně chci raději tu palmu.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:49

crazydaisy  Celý léta já, teď tři roky u dcery, i kvůli tátovi, ale jen na otočku a s proviantem. Jakmile to půjde, palmy a moře

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2021 16:54

Anema souhlasím s tebou, cítím to stejně

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:00

JennyforTak já pořád nějak doufám, že to snad jednou klapne.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:11

Zuzuli 200 km si vůbec neumim představit, naše dite v tom vajicku dost řve, usne tak jednou za 10 jízd 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:11

crazydaisy peklo 

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:28

My máme obidvaja rodinu v jednom meste, tak sa to dá ale sestra čo žije v Bratislave, švagor má rodinu zas inde, je už tiež unavená a tento rok ako postavili dom, povedala, že už budú bývať na Vianoce doma. To 23.pridu k jedným rodičom, tam sú dva-tri dni, potom na tri dni k ďalším a potom sa ide na chatu. Síce nikoho nemusí hostiť ale tie neustále presuny a balenie s dvomi deťmi musí byť vyčerpávajúce. Obidve babky budú síce smutné ale ja ju plne chápem, že má toho už plne zuby. Našťastie majú veľký barak, tak môžu babky na návštevy k nim. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:35

Potrefenáhusa Podle mě je rodina s dítětem samostatná jednotka a měli být na Štedrý den sami - mně se to nikdy nepodařilo. Chtěla jsem, aby byla synova rodina letos sama a oni se málem urazili, že k nim nechceme. Tak jsme všechno připravili, navařili a přišli. My fakt musíme jedině někam odjet. Jinak celý ty roky to bylo náročný hlavně na to vaření. Tak 14 dní předem jsem si udělala jídelníčky, nákupní seznamy a tahala jídlo na hnízdo - tehdy 4. patro bez výtahu. Kamarádka se mi vždycky smála, prej že můžu provozovat hotel - dlouholetá praxe.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 17:44

Zuzuli to je jak u nás, celá moje rodina 300 km daleko, od narození prvního jezdíme jednou měsíčně, snad jen po narození druhého jsme jeli asi až po třech měsících, protože mi to se dvěma připadalo náročné a potřebovali jsme se nejdřív trochu sžít. Brácha tu nebyl několik let, sestra párkrát do roka, rodiče jednou za rok. Ale samozřejmě my máme jezdit častěji ;)

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 18:35

Jak jsem psala o psovi... Občas se vystaví tyranii dobrovolně 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 18:41

Gatita je, připomínáš mi resty, nahoď tip na bundu, prosím, taky bych potřebovala něco koupit. 

a ještě k tomu oblečení, jak tak napadl ten sníh, usoudila jsem, že bychom potřebovali oteplovačky, softshelky mi nepřijdou dostačující. Tak kde se rozhlížet, ještě jsem je nekupovala, loni měl syn stále ještě kombinézu. Aby se to nepromáchalo nebo aspoň ne hned.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 18:57

Malenge čo tie zateplené nohavice do dažďa z tchiba? Ja to používam namiesto oteplovaciek. Dávam pod to tie hrubé termoleginy taktiež z tchiba :)

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 18:57

dzizisketa chudáčik, netvári sa moc nadšene

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 18:59

Malenge my mame na snih oteplovacky a bundu z lindexu, je to nejaka lyzarska rada. Oboji mi prijde solidni, teple a nepromokave, mam to z druhe ruky a zatim se to nerozpadlo. Pokud budes kupovat bez zkouseni, tak maji podle me trochu nadsazene velikosti, nebala bych se, ze to bude male. 

Bundu na pristi zimu jsem koupila z legowear, mel ji na sobe jednou, tak neposoudim funkcnost. Ale ma to udajne obri vodni sloupec a je do minus dvaceti, tak to by nam v Praze mohlo stacit. Mivaji casto kampan na zalando lounge, jsou tam levnejsi. Jen maji mizerne produktove info, tak jsem musela ty parametry dohledavat jinde. Velikost mi prijde v porovnani s tim lindexem mensi, tak bych v eshopu peclive koukala na miry. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. ledna 2021 19:11

Malenge syn má lyžařské oblečení z Lidlu, za hodinu dvě na sněhu, i tom mokrém mu to zatím nepromoklo, kalhoty mají dole návlek okolo boty a ještě gumičku pod boty. Když vidím, jak v tom leze, tak jsem ráda, že nemá nic lepšího, podle mě musí za chvíli prodřít kolena. Až bude víc lyžovat, koupím mu něco lepšího.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 19:23

Malenge oteplovačky z Lidlu. Ale měl je jednou, nám zateplené softshellky zatím stačí.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 19:24

Evaeva no, mne je na to hoblovani blativeho travniku taky lito kupovat neco draheho. Taky cekam, kdy ta kolena prodre, a jsem rada, ze jsem to schrastila za par korun. Vcera jsme byli opet bobovat. Snehu tak pul milimetru, ale to bylo radosti. Jezdili tam po brise, vsude vic bahna nez snehu... 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. ledna 2021 19:24

Ehm, môžete ma ukľudniť, že sa synovi nic nestane ak vycucal pol tuby detskej jablkovej pasty Nuk bez fluoridu? Na paste nie je nic o nadmernom uziti ani na strankach lekarni som nic nenasla...