Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 19:52

Myrtila moje kamaradka je ted tehotna, tak s ni zrovna ted vybiram satek. Elastik jsem pouzivala vazne jen tri tydny, to se vubec nevyplatil, tak okukujeme tenke bavlnaky, idelane levne (ja si koupila drahy novy a uz pokukuju po jinych, uz bych presla na vyssi tridu co se tyce slozeni, mam teda momentalne uz treti satek, na ty cca tři měsíce noseni se asi uplne novy nevyplatil, priste bych brala na zacatek bazarovy. A na to je nejlepsi sbazar, bazos, fb marketplace... Proste misto, kde lidi chteji prodat pouzitou vec a ne masloveho clena rodiny ). Okukujem treba little frog, yaro, didymos prima/indio. Ze kdyz se ji to zalibi, tak uz si pak vybere neco lepsiho podle potreb. Jinak ma taky didyklick, ten je vhodny uz od novorozenete, stejne jako je nositko storchenwiege. My teda nosime hodne, kazdy den, mala ted ma obdobi bojkotu kocaru, coz nam ale s ohledem na rozkopanou prahu a odklonene tramvaje vlastne vubec nevadi. 

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:01

Zuzuli Prave z masloveho clena rodiny mam hruzu  Jinak taky vaham, jak moc do toho pro zacatek investovat, rada bych si doprala nejaky funkcni a k tomu hezky, coz se dostavam spis k tem drazsim kouskum. Ale zase na dite skoro nic nekupujeme, zdedili jsme prakticky vsechno krome zimniho fusaku a postylky, tak si rikam, ze vylozene z rozmaru bych za ten satek mohla dat i trochu vic penez. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:02

Myrtila ja som mala elasticku satku (do 9kg) a lepsie sa mi s tym manipulovalo ako s pevnou. este stale ju mam doma a ak mas zaujem tak mi posli sz a dam ti o nej viac info a fotky. cena je nizka tak by to pre zaciatok mohlo stacit kym zistis co ti vyhovuje alebo neskor prejst na nosic ako ja (nechcelo sa mi uz viazat)

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:03

Myrtila

Ono i záleží na miminu. Na příšerku jsem měla od malička jen pevný a moc dobře se mi do něj nevázala, ten elastický bych bývala využila opravdu hodně (byla celkem malé a neodložitelné dítě). Tak jsem si tu teď na doporučení koupila ten Minu a přišel mi fakt dobrý, jen malý klidně leží doma i v kočárku a navíc ve 3 měsících má víc jak 7kg, takže jsem jej skoro nevyužila.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:13

Myrtila to ja naprosto chapu je to velky modni doplnek, co zabira temer cely trup, takze prece nebudu venku behat v zelenych mandalach nebo duhovych pruzich

Kamaradce to ale nevadi, navic ma rodit v lednu, takze minimalne tri mesice satek stejne nikdo pod bundou neuvidi. Ja uz ted prave pokukuju po nejakem s merinem (loktushe bird garden merino jsem mela pujceny a super, jen se mi fakt nelibi vzor) nebo hedvabim, pripadne s obojim. A z drazsich bych si rozhodne vybrala nejaky wild sling (na divokesatky.cz), roar taky neni spatny, do mandal ma hodne daleko. 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:27

Myrtila

JJá jsem rozhodně pro pevný. Mám Yaro s příměsí repreve, to je typ PES vlákna myslím, jeho výhoda je snadná údržba v porovnání s čistou bavlnou, nemusí se žehlit a při delším uložení přeskládávat. Mám jen ho a nosila jsem v něm do 11kg, nosítko jsem koupila až v roce. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:28

Zuzuli škoda, že ste v ČR, jedna Little frog šatka sa mi váľa nová a nepoužitá doma a predať sa mi ju nepodarilo na nosiacich skupinách práve z dôvodu, že to nie je maslový člen rodiny :D :D 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 20:28

Zuzuli

RRoar Folk Sapphire

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 21:36

Já bych se nebála do toho investovat, svůj Roar jsem koupila za 2700 a pak do máslova zanošený za 2400 prodala. Za mě to byla jedna z nejlepších investic

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 21:51

Zuzuli No, abych rekla pravdu, jedny nosene duhove pruhy bych mohla odkoupit tady v okoli, ale taky ten satek beru do urcite miry i jako modni doplnek, takze jsem tu divocinu s diky odmitla  Kdyz to vezmu ciste podle vzhledu, tak nejvic se mi libi takove, co jsou vicemene jednobarevne, akorat v nich ta barva plynule prechazi z tmaveho do svetlejsiho odstinu.

Sairon No, to se taky muze stat, ze malej bude milovat kocarek, nebo bude rychle rust, prinejhorsim satek skonci v rodinnem dedictvi detskych veci, co si mezi sebou sdilime. Treba by pak i nekdo dalsi z rodiny zacal deti nosit, zatim na me koukaji spis jako na nejakou lesanu

eless Dekuju, napisu SZ. 
dzizisketa Tak takove slozeni jsem jeste nevidela, podivam se na to. Ani jsem teda neslysela o tom preskladavani bavlnenych satku. 

Jinak teda vsem radicim dekuju, ze sem i pisete, co mate za znacky, na nektere jsem ve svem hledani jeste nenarazila, tak se na ne rada podivam. 

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 21:57

MP Meri Takze se mam kousnout a vubec ho neprat, rikas, at na nem pak moc netratim?

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 22:00

Myrtila Ježíš nee, já ho normálně prala samozřejmě  ale zanošený do mekka teda byl, nechtělo se mi s nim loučit, ale tak co s nim, zeano :)

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 22:08

MP Meri Mne je to jasny, akorat ta diskuze, ze ho nekdo nepere, me jeste bude nejakou dobu strasit  

Online Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 22:09

Myrtila Já jsem v těch prvních týdnech ten pruznej opravdu využila a líbil se mi úvaz pro pružný šátky, kdy mimino posazujes do uvazanyho kříže a pak přes nej pretahnes kapsu, jen to začalo bejt nepohodlny, jak se zacala blížit 5 kilům. 
Ja jsem si koupila sestrice s maky, a to je satek mekkej rovnou po koupi, jen se musí vyprat a vyzehlit, pro novorozence klidne, tenkej, muzu doporučit 

no a teď jsem z druhy ruky koupila ještě jedny sestrice, a ty už teda zadnej maslovej mazlik nejsou, na větší dite myslím ideál 

já nosim skoro kazdej den chvíli a ten satek je tak po tejdnu už fakt uzenej, chce to imho stejně aspoň dva :-)

nebo si pujcit do začátku nositko na zkusnositko, maj tam i vhodný pro novorozence 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 22:10

Myrtila mně teda problematika šátků přijde podobně jako látkový plíny - prostě další vysoká škola  plínky mi tu naštěstí přehledně vysvětily, od Pinot Noir jsem rovnou koupila celou výbavu, šátek pro začátek  jsem teď vzala od Sairon (jejíž "příšerka" je hrozně roztomilá!) a až bude čas na jinej, tak budu jenom doufat, že se tady zas bude někdo chtít nějakýho zbavit  Na doporučení jsem se příhlasila do nějaké šátkové FB skupiny, ale za pár dnů jsem to zas zrušila, za mě to bylo nesnesitelný. 

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 23:02

Potrefenáhusa Sestrice jsem neznala, ty taky vypadaji dobre. Myslim, ze jsi ho sem davala na nejake fotce? A maji teda pekne udelane ty rady s vyberem a materialy. 
Ava No, latkove plinky jsem vzdala (z vicero duvodu teda), tu svou ekologickou stopu z jednorazovek radsi vykoupim necim jinym   A k tem FB skupinam, na radu svagrove jsem si pridala nejake prave plinkove a pak barefoot (nikdy neni brzy se zacit vzdelavat, no ne?) a vubec to nedavam, asi budu dal spolehat na to, co mi poradi kamaradky v nekolika souvislych vetach

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 23:46

Myrtila pro me by byl nejidealnejsi satek, podle toho, co jsem uz zkousela, z dobreho materialoveho mixu, merino, hedvabi, len... Ale nejlepe jen cerne, antracitove nebo sede, bez vzoru... Proste neco, co se neokouka a vynikne spis ten dobry material, nebo zajimava struktura, nez vyrazne vzory. 

Ty wild sling se mi nejvic libi RÊVES DE LA LUNE, vsechny barevne a materialove varianty... Chodim se na ne koukat uz par tydnu. Jenze nejlevnejsi stoji v sestce sest a pul... To je na bliticka a ozirani od male uz dost draha sranda. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 17. zaří 2020 23:59

Myrtila já k tomu teda ještě přidám, že jsem socka a žgrd, takže třeba 4000 bych za šátek nedala... no, uvidíme, jak to dopadne - s nošením v šátku i s plínama.

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 06:41

Zuzuli Mezi temi Wild sling bych si taky vybrala  ta cena je uz vyssi, no, do toho bych sla, kdyz bych vedela, ze budu fakt prevazne nosit, ale jsou opravdu krasne

Ava No, ja jsem zalozenim spis minimalista, takze moje natura mi veli vybrat jeden dokonaly kus, klidne drazsi, ten koupit a uzit do roztrhani. Coz se snadno praktikuje u veci, ktere uz znam a pouzivam, zatimco satky jsou pro me zatim velka neznama. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 07:45

Ava nápodobne Látkové plienky som s pomocou mojej sestry študovala mesiac, kým som sa odhodlala čosi objednať a bola som z toho spotená až na zadku :-) A aj keď v tehotenstve som mala ambíciu, že chcem dieťa aj nosiť, k tomu som sa nakoniec vôbec nedostala, lebo som nebola schopná tú problematiku okolo nosenia vôbec nejako absorbovať.

Ale tak ja som márna s takýmito vecami všeobecne. Jeden kočár sme dostali podedený od švagrinej a druhý som si kúpila taký ako Karja a bola som rada, že sa na ponuku kočárov ani nemusím pozrieť