Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 08:51

z akrylu se plete úplně debilne přitom, je to v ty ruce narozdíl od vlny úplně mrtvý

megaplysaka už máme doma taky, doufám ze tou dírou v kontejneru jednou proleze 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 08:57
Reakce na 711990:

Ja zatim vsechny plysaky vyhodila....on uz se pak nikdo nepta.

​To období, kdy se neptá, skončí velmi rychle.

Online Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:00

Zu Jo, ti pejskaři jsou taky dobrý tip, pamatuju, jak neteř ztratila oblíbenou plyšovou Kitty, byla to příšerná tragédie a ségra obcházela sousedy v baráku, jestli ji náhodou někdo nenašel....a nějaký pán ji vzal do psího pelíšku se slovy "myslíte toto?".

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:01

Malenge Mamka ted taky vytahla veci po mne a po bratrovi, no a taky to neni k pouziti. Tehdy to obleceni kolovalo po rodine, bratr byl posledni ze vsech narozenych pribuznych deti, tak ty pytle zustaly u nas. A jedine, co z toho pouzijem, je perinka, teda spis peri z ni, kdyz se necha vycistit a perinka usit znova. 
Pro me je to taky ponauceni, vsechno budu hned posilat dal, at se to uzije. Zrovna vcera jsem zjistila, ze 4 mesice po tom nasem se do rodiny narodi dalsi kousek, takze kolobeh bude zajisten :-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:01

Zu uf, já jsem líná prodat věci, které stály tisíce, jako kočárky, monitor dechu, ostatně i jakékoliv jiné drahé věci, počítače, atd., řešit na bazoši plyšáky, stejně jako oblečení, to je moje noční můra. Kdybych ty látkové pleny neprodala tady Ava , tak je mám doma navěky! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:01

Jeden náš pes plyšáky žere a polyká...jsem na to soužití zvědavá

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:06

Potrefenáhusa mozna sezere i ten plastovej kinderbordel?

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:06

Plyšáci, moje trauma (včetně těch hnusnejch, koupenejch návštěvama a babičkama..)! Nedávno všichni skončili v kontejneru na textil, a to bylo, prosím pěkně, dcerám necelých pětadvacet.

Teď se chystám na to samý s barbínama, byly pokusy jim navrhnout, ať to se mnou proberou, načež dcera odvětila :"A tys je ještě nevyhodila?" Opatrně jsem se začala radovat, ale z následné konverzace jsem pochopila následující:

Nejlepší varianta je někde je uskladnit, a následně o tom hluboce mlčet(jakože zavazej a tak), aby je mohly, za čas, třeba tak v třiačtyřiceti, vytáhnout, sentimentálně zavzpomínat, a zase uložit.

Druhá nejlepší varianta je vyhodit je, čímž se mi vyčistí byt, dcery je jednak nebudou muset řešit, a jednak mi budou moci jednou za čas zavyčítat, že jsem jim vyhodila barbíny, a tím splním svou mateřskou povinnost všeobecného hromosvodu. 

Chystám se na druhou variantu

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:08
Reakce na Potrefenáhusa:

z akrylu se plete úplně debilne přitom, je to v ty ruce narozdíl od vlny úplně mrtvý

​Ze jo, mne prijde, ze to v tech rukach uplne vrze a drhne, potim se, jenom kdyz to mam delsi dobu drzet, natoz to pak nosit. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:10

moora Možná jo, ale to nechceš!!!

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:12

Potrefenáhusa to mas dobry, holcicka bude presne vedet, kam jeji plysaci zmizeli

Sweet Potato v tom pripade nastane cas zavrit ho do sklepa a pokracovat ve vychove tam, pekne v ustrani okolniho sveta

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:15

Syn sa hrá so všetkým, lego, kuchynka plus bordel k tomu, plysaci, autá, záhradkárske náradie, knihy miluje, kreslí si a maľuje, vyhráva na klavíri (detskom, farebnom), ... to že sa hrá so všetkým mi nevadí, vadí mi, že väčšinou má všetko aj naraz vytiahnuté

A kupujem mu tepláky hlavne dievčenské, lebo majú pekné žiarivé farby a chlapčenské bývajú čierne, šedé, tmavomodré a tmavozelené, to sa mu nepáči.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:26

prosím vás, keď sa tu naposledy diskutovalo o vitamíne D, nedávala som pozor. Viem, že doktorka hovorila, že treba dávať déčko deťom do dvoch rokov. Ale tuším sa tu hovorilo, že je dobré dávať aj starším cez zimu, že?

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:32

Já jsem včera narazila na second hand, kde mají mimo oblečení na váhu i hračky. Tolik plastovýho šrotu jste nikdy v životě neviděly!!! Strašný, strašný. Ale zahlidla jsem tam i kostky dupla, tak jsem jednu krabici mocně prohrabala a našla docela dost kusů za celkem 30 Kč. Už čeká doma v koupelně na deratizaci

Plyšáky nedostáváme naštěstí moc, spíš každou chvíli nějaký autíčko a malý plastový kraviny. Nechám s tím syna potěšit a když ho to omrzí, sypem to na hřiště. Zatím neprotestuje, nic oblíbenýho bych mu nevyhodila. 

A jako prevenci nechtěných dárků doporučuju založit již v útlém věku sbírku věcí vám milých, co můžou babičky rozšiřovat. Některý babičky to možná vezmou (naše to moc nepochopily a ke dvěma figurkam schleich koupěj ještě i ten pepco plast ale já se na ně za to nezlobím, jen mě někdy vztekne, jak dlouho vybírám vyžádané tipy na dárky, posílám odkazy a nakonec koupěj nějakou blbost nebo desátou mikinu přes hlavu. Ať ji klidne koupi, ale nechtěj po mě vymyslet deset věci na výběr v různých cenových kategoriích )

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:33

betsey prej i dospělí by přes zimu měli. Když si vzpomeneš, určitě dávej. Já jsem loni skončila u toho, že jsem ty kapky koupila 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:35

betseyja dávam stále, aj budem, lebo mne nejak pred 2 rokmi zistili nedostatok a dávam si Devit forte a nebývam odvtedy nejak chorá, tak vidím na sebe, že má to význam pre imunitu

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:35

Plyšáky občas berou hasiči a zachranne složky, dávají to dětem při nehodách a tak podobně. Ale vím, že dělají ty sbírky spíš nárazove.

betsey Dcko můžeš v zimě celé dětství. Já teda nedávala, až nárazove loni, letos se taky chystám. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:42

Potrefenáhusa ja som presne kvôli psovi plyšáky doma zakáazala, on má svoje hračky, čo sa tomu nápadne podobajú a chcela som sa vyhnúť situácii, kedy ho to bude pliesť a ja ho budem musieť kvôli tomu okrikovať. Svokra to akceptovala, mama ich zatiaľ synovi domov doniesla asi 10...prestala, keď som v jej prítomnosti psovi hodila tweetyho, ktorého priniesla synovi a psovi sa strašne páčil .

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:45

My mame velmi maly byt a tak u nas zadne velke hromadeni bordelu neni mozne, takze ja v podstate neustale neco tridim a vyrazuji. Ten prvni krok- urcit co ma jit z bytu ven, je nejsnazsi, horsi je pak se realne tech  veci zbavit. Vyhodit do kose je sice nejsnazsi, ale prici se mi takove plytvani, kdyz nekomu to jeste muze poslouzit ( mluvim o pouzitelnych vecech, ne o deraven flekatem zapranem obleceni). Vetsinou to resim darovanim pres vsezaodvoz, temer pro vsechno si nekdo prijde. Pripadne pred Vanoci probihala akce Krabice od bot, tam prave putoval takovy ten kinderbordel, knizky, plysaky a panenky se kterymi si dcera nehrala. Obleceni a pripadne ty plysaky lze dat do charitnich kontejneru, i kdyz vetsina se jiz nepouzije jako obleceni, ale aspon se z toho udelaji nejake vyplne do autosedacek a hadry a hracky pro pejsky... Neco malo, spis drazsi veci, se snazim prodat, ale ty inzeraty tam kolikrat visi mesice bez zajemcu, jedine nejake hezke hracky a knizky jsem prodala pres montessori bazar. Zijeme ve velkem prebytku veci a mne je z te neucty vuci praci nekoho a plytvani zdroju uzko. A jak vidim jake je tezke se veci zbavit, tak se posledni roky ucim nakupovat promyslene a pomalu se mi to zacina darit, neunahlovat se s nakupy.
S darky od rodiny je to horsi, moje mamka proste pokazde musi neco privezt, i kdyz ji rikam ze dcera ma aktualne dost obleceni, priveze ji dalsi tricko a leginy ( vyrobene nekde za kdovijakych podminek obvykle ze smesi polyesteru a tenke bavlny). a tchyne je kralovna levnych nakupu a hromadeni kramu, tam take pokazde kdyz prijedeme, ceka na dceru nekolik ks noveho obleceni a hracek, nechavame to uz u ni, obcas nejake tricko nebo puncochacky vezmeme

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:46

betsey čo som čítala, tak Dčko je jediný vitamín, ktorý sa oplatí suplovať takmer celoročne, myslím, že už 2 týždne dozadu si u nás nemohla získať Dčko zo slnka. Ja ho beriem od jesene do cca júna, malému ho dávam denne zatiaľ celoročne (myslím, že som aj čítala článok, že Dčko sa oplatí aj nadsuplementovať, ja sa teda riadim odporúčaným dávkovaním). Pomenej Dčka som dávala akurát cez leto, keď sme bývali celé dni von.