Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:46

Uff, sorry za elaborat, nejak neumím psat kratke prispevky

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:47

Mně přijdou největší plysovy zlo ti reklamní z Billy apod. Většina je úplně ohavná, nechtěla bych je ani zadarmo za ty nasbirany body, natož to kupovat

(čímž jsem si právě pojistila, že nejpozději v listopadu bude akce na kočičí plyšáky a já budu jezdit po celý Praze a sbírat celou partičku )

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:50

K vitaminu D- uvadi se ze temer vsichni ho v nasem podnebi maji nedostatek, takze urcite je vhodna suplwmentace. U nas uzivame od lonska cely podzim, zimu a zacatek jara a nevim zda to je placebo, ale lonskou zimu jsem nebyla ani jednou nemocna ( ja tedy piju omega 3 olej s vit D a A od Mollers) a skolkova dcera take se docela s virozkama drzela

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:52

mnum ja som na tom podobne, tiež sa mi prieči to množstvo zbytočných vecí. Ja si päťkrát rozmyslím, kým niečo kúpim a fakt sa snažím nič zbytočné nekupovať. Našťastie svokrovci malej nič nekupujú, ale moja mama, to je rovnaký prípad ako tvoja svokra. Množstvo oblečenia, a všelijakých hračiek na jedno použitie, teraz sme zasa jedno vrece vytriedili a dali do pivnice, čaká na vyhodenie. A môj muž je tiež prípad, každú chvíľu berie malú do hračkárstva a má tendenciu kúpiť jej každú blbosť, na ktorú ukáže.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:11

mnum a neměla bys prosím nějaké doporučení na konkrétní přípravek? Ideálně ve formě "bonbónků" pro tříleté dítě... Já znám jenom vigantol z doby, kdy byla dcera miminko :-)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:15

A teď si představte, že my máme na chalupě plnou garáž různých hraček, opravdu asi 3m skříní plus je ještě něco na půdě. Loni jsme si daly a mamkou brigádu a vyházely asi 6 pytlů. Schováváme teda jenom  neponičené věci, ale jsou tam třeba i hračky po babičce. Je teda super, že i za 14 dní pobytu můžu vytáhnout novou věc. Některé věci schováváme i že sentimentu, já třeba nejsem schopná vyhodit všechny svoje plyšáky, ty lepší si vzala moje máma a občas je přinese synovi, z toho zbytku každý rok tak 5 vyhodím. Ale žádný vyslovený kinderbordel tam zase nemáme.

Na eliminaci nevhodných dárků se mi nejvíc osvědčil seznam, většinou si všichni vyberou tam a jsou rádi, že nemusí nic vymýšlet. My máme i dost hraček po malé ségře, opět jsem se domluvila s našima, že si ty lepší nechají a dávají je klukům normálně k Vánocům a narozeninám a k tomu nám třeba přispějí na židličku nebo na spoření pro děti.

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:23

mnum betsey

Mne se moc nedari tech veci zbavovat. Veci po miminu lifruji nemilosrdne pryc, ale mam mezi detmi vekovy rozdil 4,5 roku, tak tu mam plnou skrin veci, ktere dlouho cekaji, az do nich doroste mladsi. Tak doufam, ze ty predrazene kombinezy do te doby nezteri a ze v roce 2024 jeste bude ve stredni evrope snih.

Ale obleceni je to nejmensi, to se dobre skladuje a nekupuju toho zas tak moc, vzdycky ma tak 3 kalhoty, 2 mikiny, par tricek a 1 teplou a 1 prechodovou bundu. Vsechno se intenzivnim nosenim rozsype (hodne mame z druhe ruky), takze vpodstate az na ty bundy neni co uchovavat. Blbe jsou ty hracky, ac se krotime, syn toho nasbiral mraky. Aut ma tipuji tak 250. Az budu mit cas, zkusim je schvalne vyskladat a spocitat. Dat pryc to nemuzu, on si s nima fakt denne hraje.se vsema.  Do toho lego, duplo a megabloks. Hraje si stridave take se vsim. Ale to mi nevadi, auta do jedne bedny, duplo do druhe bedny, lego do treti. Kdyz se to da uskladnit podle druhu, tak to davam. Ale co nenavidim, jsou veci, co nejdou zatridit. To moje duse trpi. Takze se mi tu placaji ruzne plastove ulomky z kindervajicek, darecky ze skolky, reklamni predmety a tak. 

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:25

Mohučanka co omega 3 s bartem simosonem? To je rybi tuk, chutna hnusne jako zubni pasta perlicka.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:27

Gatita já mám na to další krabici - v ní je bordel z kinder, kaštany, ty reklamní předměty,... Ta radost, když to jednou za čas vysype:)

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:41

DruI K plyšákům, kteří děti vůbec nezajímají... Kromě menších potvor děti obdržely jako dárek každé jednu velkou mrchu, asi metr vysokou. Jednu z nich označkovala kočka, do pračky se TO nevešlo, do popelnice ano. Po několika týdnech syn zjistil, že TO zmizelo a začal se shánět. Takže ve finále mě ten krám stál ještě 500, protože jsem ho musela uplatit novou hračkou, jinak by asi brečel ještě dneska, že jsem jeho hračku vyhodila. Já mu teda řekla pravdu, co se stalo. Nejvíc se o tom plyšákovi mluví od té doby, co je vyhozený. Jednou za čas to mám na talíři, po několika měsících konečně s pochvalou, že ta nová stavebnice je moc dobrá...

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:52

Aha, tak jen 150. Tak to abychom jeste prikoupili...

Offline 711990
Avatar
17132 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:58

Gatita nemate toho nejak malo?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:59

Gatita tak vám ešte sto chýba

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:09

Gatita minimálně tolik máme taky . Určitě bychom našly i nějaké shodné. To dřevěné vpravo nahoře skoro v rohu bylo Ríšovo první. Měl ho tak rád, že jsem ho i modelovala z marcipánu na dort

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:11

711990

Vsak jedu minimalizmus, ne?

Ne, vazne. Je to dost desny. Kdyz k tomu jeste pripoctu ostatni hracky a ty ruzny prirodniny, co si nosime domu...

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:12

Pinot Noir to drevene ted zaziva revival. Osmimesicni bratr o nej totiz projevil zajem, tak je to ted hot item.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:17

dynda Tak přesně toho se bojím, až se odhodlám nějakého vyhodit  hlavně proto, že jsem to tak jako malá taky měla, akorát těch hraček jsme holt neměli tolik, no.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:40

Gatita tomu malýmu miminku je 8 měsíců??

Díky za tip na to déčko, chuť zubní pasty by měla mít úspěch...

Offline Gatita
Avatar
7149 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:49

Mohučanka hrozne to leti. Od vcerejska se dost rozpohyboval, zatim teda neleze, ale takovym volnym stylem tu jezdi po podlaze a vyhrabava spodni policky v knihovne a kuchyni...uz vi co chce a jde si za tim, uz to neni zadny necinny uzlicek v postylce. Vubec nevim, co se s tim trictvrterokem stalo. Jestli za to muzou ty karanteny, nebo cim to je, ze to tak uteklo? S prvnim ditetem mi tohle obdobi prislo nekonecne, ale tentokrat bych to rada trochu zpomalila. Rodicak jsem si dala kratky, rada bych brzy do prace, ale teda jestli to pujde takhle, tak to asi obrecim. 

Ps to decko je od revitalu, neni to teda ciste decko.

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 12:01

Mohučanka ja staršiemu dávam stále vigantol, kvapnem na chleba s maslom alebo do acidka.