Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:25

žluťásek děkuji

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:29

nonemy no budem dufat :). Nasi nam nevysvetlovali nikdy nic a bolo to dost naprd, internet nebol a tak mi trvalo, nez som sa dozvedela co bolo treba. Tak nemam ziadny vzor v tom ako to robit a sama neviem dobre komunikovat, u nas v rodine nebola komunikácia zrovna prikladna. (Typicke "nepytaj sa", "na to si este mala") 

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:35

Mne zacala menštruácia v 12 rokoch a mama sa to nahodne dozvedela asi az o dva roky neskor, tak som sa bala jej to povedat . Fakt by mi pomohlo keby mi mama vcas povedala, ze je to prirodzene a nemusim sa hanbit.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:35

nonemy ted maji snugg limitovanou edici biobavlnene, tak doporucuji zkusit ted

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:43

baltik děkuji, chystám se dnes objednat. čím dřív to koupím, tím později to dostane :)

Online Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:45

žluťásek a ty snuggs....se uplne bojim zeptat....funguje to? Jako libi se mi ta zero waste myslenka. No i kdyz v mem pripade si rikam, kolik mne jeste zbyva techhle mesicnich radosti, tak to uz asi matku zemi nevytrhne

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 09:52

Gatita já osobně je nepoužívám, ale kamarádka, co je používá, říkala, že spíš na slabší menstruaci, třeba na konec. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:00

Mě teda konec šesté třídy na první menstruaci nepřijde nijak brzo, to je cca ve 12, ne? Určitě bych nabídla co nejvíc možností, já jsem třeba tampony začala používat dost brzo. Třeba ty kalhoty mi přijdou fajn, že by je mohli nosit, když očekávají menstruaci a bojí se nehody, přecejen je že začátku ten cyklus dost nepravidelný.

Musím teda říct, že ač to mají matky synů v lecčem jednodušší, tak tyhle otázky jsou podobně složité. Naučit je ohleduplnosti k ženám a osobní zodpovědnosti k případnému těhotenství mi nepřijde úplně jednoduché.

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:05

711990 continuity to je zajimave, co pisete, protoze ja mela ms silenou, bolestivou a silnou, vyradila me vzdycky z provozu a bylo mi silene zle, ale nechci dceri vytvaret trauma, chci ji naucit s tim naucit zit, pristupovat k tomu otevrene, aby se za ms nestydela, nebylo to tabu, ale to ji asi ani nemuzu rict, ze teliskem a ztratou ms se muj zivot v mnoha ohledech vyznamne zlepsil... 

Jinak mne pro takhle male holky prijdou nejlepsi vlozky, mozna male tampony (pripadne kombinace tampon+slipovky) a pro jistotu ty kalhotky. Treba by se dalo vyrobci napsat, ze by meli delat male, to muze byt zajimava cilovka (pres matky).

Online Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:17

Lamicka ja taky, v cerstvych 11 to bylo za trest. Bylo mi fakt zle a kolikrat jsem mela ve skole nehodu, protoze od prestavky k prestavce bylo dlouho. To se vubec neda s periodou dospele zeny srovnavat. A nebylo to jen tim, ze byly tenkrat nedokonale hygienicke potreby (nebo teda aspon me maminka vybavovala cimsi, co pripominalo dnesni porodnicke vlozky), bylo to proste strasny, strasny. Tech holcicek je mi fakt lito.

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:27

Gatita já jsem je v akci ani nevyzkousela, jen zkusila doma přes prádlo a jsou mi nepříjemně těsný, tak je nechci ani zkoušet, kdybych je třeba někomu chtěla nabídnout.

Ale mají velmi pozitivní recenze, to byla moje hloupost, že jsem je koupila impulzivne v obchodě a neporovnala si různé střihy a velikosti jednotlivých značek. Mají uvedené i míry, není M jako M, haha.

Já bych holčičce nabídla pro začátek vložky a ty kalhotky koupila jako pojistku k nim.

Já mám teď trochu nutkání vyzkoušet i houbu, ale nevím jestli to není zbytečný, když už mám kalíšek. 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:39

Gatita mne se to po detech jeste zhorsilo a ac jsem tomu dala cas, rak se to nelepsilo, spis naopak. Bylinky, leky, HA nic... ale uz jsem se s tim umela trochu poprat, poznala jsem na sobe, ze to prijde. To nezkusena holka uplne nerozklicuje.  

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:39

Gatita ja mam ty snuggs na silnou menstruaci a fungovali uplne bez problemu i v tech silnych dnech

koupila jsem si jedny na zkousku a urcite si dokoupim 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:41

Ja som mala v oblasti sexuálnej výchovy celkom šťastie, mama robila sestričku u gynekológa, takže v škole som v 1. ročníku spolužiačky a spolužiakov o počatí a pôrode poučila ja - s názornými ukážkami na barbínach :D Tiež mi vysvetlila všetko ohľadne menštruácie, vrátane bolestí (od detstva som každý mesiac od bolesti odpadávala...),od 14 či 15 som chodila ku gynekológovi (najprv to boli len tie klasické prehliadky pohmatom cez brucho a sono).

A v škole sme na základnej mali na druhom stupni mali oddelené hodiny sexuálnej výchovy - zvlášť dievčatá a chlapci, tam nás triedna poučila o menštruácii ( to bolo asiv 5./6.triede?), ukázala nám vložky/tampóny, myslím,že v 7. alebo 9. triede tam s nami preberala trebárs masturbáciu, následky nechráneného sexu, antikoncepciu a mali sme potom aj prednášku o sexe, ktorú robila moja mama (to bol teda pre mňa trapas :D ). To sa už v dnešnej dobe nerobí?

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 10:52

DrowRanger To jste měli super školu! Za nás nic takového nebylo a řekla bych, že věkově jsme si blízko. Tedy pokud nepočítám lehce trapnou hodinu biologie o rozmnožování. 

a k té první menstruaci, to je klasika, že přijde úplně blbě, tábory na to budou ideální  mně třeba u moře, nejlepší kamarádce v autobuse při školním zájezdu do Anglie (jojo, to se ještě jezdilo trajektem ), takže chudinka musela absolvovat celou tu uličku mezi spolužáky a škemrat o odemčení wc.

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 11:06

Ja poprve menstruovala v jedenacti. Od prvniho dne dovolene u more, to jen k tomu mizernemu nacasovani.

Cele roky jsem mela silene bolesti, prujem, zvraceni, uplne me to vyradilo z provozu, nastesti mama byla chapava a ja mela tak na druhem stupni pravidelnou kazdomesicni jednodenni absenci. Zlepsilo se to pak pri brani antikoncepce, to mi najednou stacil jeden jediny ibalgin prvni den, uplny zazrak, jsem ted jedina z mych kamaradek, co na antikoncepci neda dopustit a nepovazuje ji za toxicky jed, co rozhodne brat nikdy uz nebudou. Hned po sestinedeli jsem si rekla o kontinualni a nemam v planu menstruovat driv, nez je nezbytne nutne. Nejak si nedovedupredstavit v tom stavu, co jsem mivala, se starat o dite. Protoze kdyz jsem pred dvema lety prasky vysadila, tak se bolesti a nevolnosti vratily v plne sile. Jen jsem si uz nemohla dovolit ty absence v praci, jako pred lety ve skole. Brala jsem si bud HO a nebo do sebe hazela ibalgin ve velkem. Zacala jsem pak chodit na rehabilitaci na cviceni podle mojzisove, mela i mobilizaci kostrce a po ni poprve v zivote zazila bezbolestnou menstruaci. Jen krvaceni, ale bolest zadna, nebo jen slaba, ktera nijak nevadila. Neverila jsem do te doby, ze to je mozne. Tak si rikam, ze pokud ma dcera bude v budoucnu trpet jako ja, tak ji minimalne na to cviceni vezmu, treba ji to taky pomuze. Sama se tam zase za par mesicu chystam, abych se opet srovnala po tehotenstvi a porodu. 

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 11:28

Zuzuli

Jo! Kdyby mělo moje dítě takový hrozný problémy, tak ji hlavně objednám na fyzioterapii. Já mám rel. štěstí, nikdy jsem netrpěla až tak (zvracení apod.), ale bolesti bývaly někdy hodně silný. Po fyzioth. kvůli jinýmu problému se to dost zmírnilo.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 11:31

DrowRanger Malenge u nás ve škole to probíhalo podobně, pamatuju si, jak jsme dostali i nějaké vzorky vložek. Ale řekla bych, že to bylo později než by bylo třeba.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 11:33

Zuzuli Ja taky mivala velmi bolestivou menstruaci, na kterou vyrazne pomohla HA...ale jen do te doby nez jsem skoncila v 21 letech s hlubokou zilni trombozou a dozivotnim zakazem HA (dnes snad vsechny slecny doufam testuji na trombofilni mutace). Z ibalginu jsem si zase vyrobila pekny dvanactnikovy vred jeste pred tim, nez jsem dostala HA v cca 18letech. Je fakt ze jsem si vzala ibalgin i na bolest zaludku a bludny kruh se uzavrel. Po porodu uvazuju o nehormonánim telisku, promme asi nic jineho uplne neprichazi v uvahu...

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 11:36

Zuzuli to zní skvěle, to by mě vůbec nenapadlo! A prosím můžu se zeptat kam jste chodila? Taky bych něco potřebovala po porodu, ale nechce se mi jít bez referencí někam naslepo. Děkuju!