Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:16

MP Meri pokud nepocuravani závisí na tom, jestli se ty aktivne zajímáš, zralý určitě není. Zrovna toto je jedna z věcí, kterou bych dítě nijak neučila a hodila to za hlavu. Přijde nato sám. 

Noční suchá plena nic neříká o tom, jestli to už umí v hlavně. Noční produkce moci se řídí hormonálně, prostě se nevytvoří toho tolik, aby musel. (To my zjistili až relativně pozdě, že jedno dítě neumí v noci vstát na to puzení, prostě když se napila hodně až k večeru, celkem spolehlivě se v noci počůrala, jinak byla postel suchá mnoho měsíců v kuse).

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 12:44

continuity vracet mu v téhle fázi pleny by mi přišlo jako krok zpátky. 

Offline 711990
Avatar
17155 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 14:04

Karja ono nekdy staci par dni a najednou se nedusi, tak bych to zkousela. Tonda treba meloun rozkousal, stavu polknul a velky kousky vyplivnul. S kojenim uz to tu zaznelo, jeste bych zkusila nabizet casteji a hlavne v klidu nebo pri uspavani v polospanku, v satku. Zkusit nosit v nositku, aby byla "u zdroje". Ten trenovaci hrnecek mam z DM se silikonovym pitkem a z toho mu to docela jde. Ale stejne to pak plive. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 14:10

Karja zalezi, jestli je cilem naucit pit z jinych zdroju, nebo zda zvysit prisun tekutin.  Moji jsem pak uz nekojila a pila mliko z dudliku, ale prechod na jine lahvicky ji fakt nesel dlouho, jsem myslela, ze pujde do skoly s mimini lahvickou. Nakonec zvladla mekke (tusim silikonove) pitko. A pokud resis prijem tekutin, tak bych rozredila prikrmy. Ostatne to plati i pro prvni pripad, jednoho dne se to z hrnku nauci, netreba stresit.. (vim ted...)

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 15:06

MP Meri jestli se pocura po vysazeni na nocnik, tak nema jeste projene spoje mezi mozkem a mocovem mechyrem. Dcera byla bez plen od 2 let, ale opravdu poznala, kdy potrebuje a dokazala to rict vcas. Asi bych to ted neresila, je opravdu maly. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 15:32

MP Meri jeste me napada, ze docela rychle se mu muze vytvorit nejaky blok, pak muze mit s pocuravanim trable dlouho, na to pozor. Nas doktorka varovala, at netlacime, nestresujeme, ze ty problemy se pak obtizne napravuji. Jak u curani, tak kakani. 

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 16:35

MP Meri jestli mu v rijnu budou teprv dva roky, tak bych to nehrotila. Je sice sikovny, ze uz je takhle daleko, ale treba jeste neni uplne pripraveny. My byli dlouho zasekli ve fazi, ze si byl syn schopen na ten nocnik chodit nebo si rikat, ale jen kdyz byl od pasu dolu nahy. Jakmile jsem mu dala kalhoty, cural si do nich. Taky to bylo na prd. Dali jsme si pauzu a za tri mesice mu to seplo tak nejak samo a byl uplne odplenkovany. Ale bylo to az kousek po druhych narozeninach. Jestli se bojis regresu, muzes zkusit davat pleny latkove, aby si aspon vsimnul, ze je mokro.

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 16:45

Tasky na kocar po milionte - mate nekdo neco prehledneho? Neco jako organizer, ale trochu vetsi a zaviraci? Nemusi to byt nijak moc velke, tak na prebalovaci potreby a jidlo. Nesmi se mi to placat u kolen a melo by se to dat vzit i pres rameno. Idealne neco vyztuzeneho, zadne vemeno.Za pul roku jsem nebyla schopna jit si neco poridit, dostala jsem s kocarem prave to beztvare vemeno a od te doby v nem nepretrzite hrabu.. 

Offline Len
Avatar
2226 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 17:34

Gatita 

Super jsou přebalovací tašky a batohy Pacapod, jsou celkem hezký a přehledný, ale taky dost drahý.

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 18:08

Len diky, ale zapomnela jsem jeste na kriterium, aby to nestalo tri litry:)

Offline žluťásek
Avatar
7636 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 18:12

Gatita mně přijdou hezky a prakticky od skip hop. Ale neměla jsem ji, víc neporadím. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 18:29

Lamicka Gatita Chodí ochotně, myslím, že ho do ničeho netlačím, ale jsem si vědomá, že je to citlivá záležitost. A jak říkám, když chodí průběžně, klapne to skoro vždycky a když se stane nehoda nevadí mi to. Co mi vadí je to absolvování nočníku s nulovým výsledkem a následně za dvě minuty louže. A jo, je mi jasný, že to prostě trvá, jen já holt nejsem matka roku a ty nervy občas neudržím. 

K plenám se vracet už fakt nechci, je to bez nich strašná pohoda a myslím, že i on se v tomhle vedru cítí líp. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 18:42

MP Meri este mozes skusit trenovacie spodare. Je to hrubsie ako obyc spodne pradlo ale nie velke ako plienka. Zachyti to cast tekutiny ale nie vsetko. Resp zalezi kolko pusti

Online Zuzuli
Avatar
2163 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 19:51

Gatita ja tak dlouho vybirala tasku na kocar, az jsem jednu popadla pri nakupu v dm a jsem s ni nakonec strasne spokojena maji ji i v obchodech, ne jen online, a asi ve ctyrech barvach

https://www.dm.cz/babylove-prebalovaci-taska-cerna-p4010355565839.html

Offline Gatita
Avatar
7165 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 20:44

Zuzuli ta vypada dobre, diky! A prosim te, ma takove ty uchyty na madlo (tedy takova ta jakoby ocka, nejen ramenni popruh)? Z te produktovky to nevykoukam.

Online Zuzuli
Avatar
2163 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 20:58

Ma, takove pasky se suchym zipem. A drzi dobre. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24536 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 21:39

Gatita a ta moje se ti nelíbí? Mně ta z DM připadá jako její laciná napodobenina

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 21:59

MP Meri matka roku neexistuje :) taky kolikrat neudrzim nervy na uzde, to je normalni, jsme lidi.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:00

Pinot Noir ja neviem, mne príde strašné, že niekto dokáže dieťaťu nadať za to, že sa pociká alebo pokaká. Mám vhlave úplne červený výkričník, že nikdy, nikdy syna zato nekarhám, výslovne som to žiadala aj od mamy, aby na to vôbec nijak nereagovala. Teraz ho nechávam doma behať nahého, včera som 3x utierala dlážku, lebo sa pocikal a ešte mi to rozšlapal pobyte, lebo mi bol ohlásiť a ukázať, žecikal. Fakt si neviem predstaviť, žebysomzato na neho hučala. Ale mámkamarátku, ktorá to u 19 mesačnej dcéry rieši veľmi, keď sa im pociká, tak napriek tomu, že má veci na prezlečenie, idú s "hanbou" domov,najprv jej teda nieveľmimilo dohovára. Ale zatiaľ s tým malá problém nemá, do výchovy jej teda nekecám, ani sa s ňou o týchto veciach enbavím, lebo máme veľmi, veľmi rozdielne názory.