Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:14

continuity dcera si přála kabelku poopsie slime, naštěstí jsem ji nakoupila, ptž týden před vánoci se svěřila, že ji nechce... dostala černou crossbody kabelku s dopisem od ježíška, že fakt není dobrý chodit třeba na rande s klukem s hovnem přes ruku

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:16

Candance mas dve moznosti - byt hrda, "nedoprosovat se"a a delat vsechno sama nebo se domluvit s ostatnimi cleny rodiny, co kdo udela. Nevim, proc porad pises "poprosit", vzdyt jde o normalni rozdeleni uloh. Jen teda kdyz dite/manzel spatne utre prach, neni dobry jit a predelavat to po nem. To celkem bere chut o neco se snazit. Tohle delala moje mama, bylo to "Co ja neudelam, to neni" a zaroven ji nikdo nic neudelal dobre.  

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:18

Kokoska to nastesti nedelam, ale jen protoze to nesnasim a "drzim se" abych to neudelala.  To souvisi s tim mym snazim se nebyt furt perfektni.

MarcelaN ono to o rozvodu asi bylo nadnesene, ja to tak obcas placnu mezi kamaradkami, ale z tonu hlasu to vyzni jinak - ze bych pozadovala stridavou peci a aspon urcity cas bych mela poradek a mohla se venovat praci, protoze jinak beham (oba) mezi praci, skolou a domacnosti. 

Ale vazne to mysleno nebylo i penize mame spolecne a ani neodkladame kazdy zvlast.

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:22

Candance drz se. Pises, ze zkousis trochu slevit z naroku, to je myslim rozumny. Sama vidis, jak dceri perfekcionismus komplikuje zivot, treba by ji taky tvuj priklad prospel.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:25

Candance my byli u psycholozky se synem, když mu bylo asi 10 a moc mu to pomohlo. Prostě potřeboval slyšet to, co jsme mu říkali s manželem, i od cizího nezúčastněnýho člověka. Týkalo se to vztahů se spolužáky a podpory jeho sebevědomí 

Jsou i rodinné terapie, myslím, že to by mohlo pomoci treba vám 

Online DruI
Avatar
3307 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:26

Když už tu jedou ty vztahy, já včera málem seřvala tchýni, když rozvíjela teorie o tom, jak blbě dceru vychovávám, že na mně moc visí a že bych jí měla přeučovat na jiný denní režim, že až půjde v září do školky, tak to takhle nepůjde a tak dále a pořád dokola. Tfuj a ještě jednou tfuj. Tak si s prominutím ulevím alespoň tady :)

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:27

Kokoska snazim se, nechci aby tim byla svazana jako ja

Offline Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:41

Candance Edge O puberte mi ani nemluvte, s dcerou to taky zacina triskat, chova se tak klackovite, je hlucna, "vtipna", no kousu se do jazyka skoro porad. A to je teprve zacatek, je ji 11! 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:46

Candance můj manžel vyrůstal bez mamky a jeden čas s nimi bydlela už starší babička. Všechno po ní musel znovu umývat (nádobí, kuchyň, vanu). Když jsme se seznámili, tak každej patek uklízel a taky muselo byt vše perfektní. Jenže mu to zůstalo a časem z toho byly hádky. Nikdy mi teda neŕekl, že je něco špatně nebo neuklizené, ale dělal to třeba znovu. Jediné čeho dosáhl  bylo, že já to přestala dělat úplně, protože to byl děsnej opruz. Takže tady úplně normálně uklidím tŕeba nadobí do myčky, utřu linku, ale abych leštila dřez a sporák tak na to nejsem několikrát denně zvědavá. . U něj tahle jeho vlastnost právě dělá i to, že by chtěl mít perfektní děti. To oni nesplňují ani náhodou. Starší má školu na háku a i když má úspěchy v oboru, tak nevím jestli odmaturuje. Taky mu rozhodně chybí vlastnost mlčet, takže často je u nás hodně drsná atmosféra. Mladší je ve škole výbornej, jenže zase nesportuje a všechny děti jeho kamarádů jsou sportovci. Teď už ho to trochu přešlo, ale hádky a brečení kvůli kroužkům bývaly denně.

Já si myslím, že to proběhne ve většině rodin, když děti začnou mít vlastní hlavu a neví si s tím rady ani ony. 

Online Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 10:48

Garfie Vydrž, Prťka, vydrž. Hlučná a vtipná je ta lepší varianta. Ta naše je většinu času tichá, zádumčivá a totálně ztratila smysl pro humor. V mezičase se vzteká a brečí. 

Offline Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:19

Sweet Potato Jo, to bych málem zapomněla, tyhle střihy jsou tam taky!

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:35

Neni to uplně k dětem, ale trochu to s tím souvisí ... sambovi se asi prestalo libit bejt sambo nebo ho strhla vanocni atmosfera nebo mu mozna vadej nase oddeleny ucty nebo jiny prijmeni ditete ... kazdopadne dneska to hodlame oznamit tchyni, to bude strasnej mazec, myslim, ze kousat do jazyka se budu muset cely odpoledne, uplne se dopredu hazim do zenu. Doufam, ze uz ve dverich vyfasnu nejakej ten alkohol, jinak to asi nepreziju Druhej problem je, ze fakt strasne moc nechci organizovat ten svatebni cirkus, takze bude muset bejt nejaka alternativa a to jeho rodina rovnez neprezije ... no stoji nam to za to tvl ?

Online Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:42

Garfie Online reportáž:

Do čeho si to mám zabalit?

Nooo, můžeš si vybrat tenhle batoh, sportovní tašku nebo malý kufřík. 
Ještě ani nedokončím větu a ozve se vzteklé Jo jo jo, já vim, nemusíš mi to opakovat!

Offline JankaM
Avatar
2401 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:43

MP Meri jít na úřad a oznámit to až po? Případně s nějakou oslavou u té příležitosti.

Online Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:44

MP Meri Gratulki!

A postavit je až před hotovou věc?

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:44

Garfie Sweet Potato u nás jsou hystericky výlevy, většinou kvůli nejaký naprosty kravine... ještě, že chodím do práce brzo a nemusím to poslouchat každý ráno... naposledy se prý hledaly klíče od školní skříňky, který měla v bundě 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:46
Reakce na letfenixa:

barbuchavčera som mame povedala, ze by dom nikdy neverila, aky neporiadok dokáže dieťa spraviť za polovicu sekundy.

​Jo. A já už jsem to zas zapomněla!

Jedinej, kterej zjevně vítá ten strašlivej bordel a chaos, je mladý pan otec - kterej pravil, že to u mě už aspoň nevypadá jak v kanceláři pohřebního ústavu včetně fotek zemřelých (s významným pohledem na moje jak oko v hlavě chovaný rámečky s portréty předků)! Blbec. 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:46

MP Meri bych to udělala podle rady Sweet Potato ... a gratuluju

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:58

MP Meri Gratuluju! Mám to stejně jako ty, při představě organizace svatební akce dostávám pupínky, brrr.

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 11:59

Candance Máme to doma taky, zaškrtit dítko člověk nemůže, tak jen vydržet. Beru to jako nácvik na puberu, i když mám pocit, že dotyčný je v pubertě asi tak od čtyř let.