Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:03

Karja a klasická fľaša na mlieko, do ktorej dáš vodu? Či ani tá neprejde? Malémusom dávala najprv tie fľaše s mäkkým náustkom, ale vypil z nichmáličko, lepšie sa napil z fľaše so slamkou, len to asi tvoja ešte vedieť nebude. Alebo som skúšala klasicky zo štamprlíka.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:06

žluťásek môj zatiaľ jediné miesto, kde sa vyciká ak sa ho opýtam je vaňa. A teda keď sme boli pri jazere, tak zo zásady hneď ako vošiel do vody, tak sa pekne všetkým na očiach vyčúral (mala som ho tam nahého, ehm). A odplienkovanie tiež neriešim, zatiaľ mi nevie poveať, že sa mu chce, hlási akurát ak má mokrú/pokakanú plienku. Gauč som minulý týždeň drhla asi 5x :D

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:21

DrowRanger Ne, prave ona neumi pit ani z tech flasek na mleko pro miminka. Takze se poradne napije jen ze lzicky. Ale vis co, je ji 7 mesicu, ta mozna zvladne ten prechodovy hrnecek, nic jineho ne;-). Uvidim, ja se zeptam i doktorky co rika na ty male davky mleka, ale to ji muzu davat ted mlecnou kasi misto nejake presnidavky, to ma rada. (To me napadlo az dneska, navic samba, ja si prijdu jak uplnej hotentot).

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:32

711990 a ostatne, ktore nosite aj na chrbte..je to pohodlnejsie, resp boli z toho menej chrbat ako na bruchu? Ja som svojich vzdy len na bruchu nosila (nejak ma to na chrbtr nenapadlo) a zajtra chceme ist Rohacske plesa, tura min 4 hodiny a obavam sa, ze mi odide chrbat (mala bych cvicit a necvicim ). Naposledy som mladsieho niesla niekolko hodín plus batoh na chrbte a teda miestami som mala chut ten batoh slahnut do lesa. Ale tam bol asi problem skor ten batoh, zataz spredu aj zozadu, des.

Edit. Viem, ze pri noseni nema boliet chrbat ale ten moj krivak boli pri dlhšom noseni cohokolvek, stačí aj mala crossbody kabelka, takze uvazom to nie je.

Offline letfenixa
Avatar
7943 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 22:55

DrowRanger raz som počula jednu mamu dcérke, tak dvojročnej, povedať, keď si pýtala piť, že jej nedá, lebo by sa v aute pocikala, aj to mi prišlo na hlavu

Offline Gatita
Avatar
7132 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 23:06

Zuzuli jsi moc hodna, diky!

Pinot Noir proti tvoji kabele nemam vyhrad, ale deemko mam bliz, tam jsem clovekem .ja to zas tak neresim, spis jak se ted nikam moc nedostanu nakupovat, tak sbiram tipy, abych netrefila nejakou dalsi neprakticnost.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. srpna 2020 23:25

Karja já jsem si právě říkala, jestli spíš není problém málo mléčných dávek než málo tekutin. Kdysi jsem to hledala, nějakou tabulku jsem našla myslím na kojení.net, ale samozřejmě si nepamatuju, kolik by měli sníst. Záleží kolik sní toho jogurtu a navíc u kojení prostě nepoznáš, kolik vypila.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. srpna 2020 23:29

DrowRanger jj, ve vaně se syn vyčural vždycky. Ale na nočník byl připravený fakt až v 28m, poprvé jsem to zkoušela v létě asi v roce a třičtvrtě a od dvou pak možná každé dva měsíce, ale bylo jasné, že absolutně nechápe.

Syn se v přírodních vodách taky koupe bez plavek, teď jsme byli na přehradě, namočil si sotva kotníky a hned můžu se vyčůrat?No, dovolila jsem mu to, skoro nikdo tam nebyl.

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 23:35

Evaeva ježiš, mléčná dávka, z toho mám osypky. Ríša mezi 11. měsícem a dvěma a půl lety nepil žádné mléko, umělé, kravské, jogurtové, žádné. Jogurtu snědl tak čtvrtinu kelímku, Lipánka taktéž, Lučiny na chlebu tak pět cm čtverečních v průsvitné vrstvě, kaše nejedl. Vždycky když na mě doktorka vytáhla počet mléčných dávek, šla jsem do mdlob. Úplně mě ten pojem děsí

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 23:47

Pinot Noir dcera taky odmítala mléčné výrobky, po x letech se ukázala laktozova intolerance. Což nepíšu, ze byste tak měli mít taky, ale ze ty děti i zřejmě vycítí, co jim dělá nedělá dobře. A doktor na gastru nám teď říkal, ze je intol. vlastně normální, ze naopak člověk není od přírody uzpůsobený trávit mléko, a ze bude trvat ještě tisíce let, než bude. Myslím, ze je potřeba mléka přeceňovaná.

Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 06. srpna 2020 23:55

Pinot Noir co ti pomaha na to vikiho nocni bdeni? Jeste jedna takova noc a tp dite nekomu venuju! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2020 00:16

Pinot Noir když nechce, nedonutíš, to je jasnéMě se na to doktorka nikdy neptala, ale vytáhla to na mě švagrová, když syn nechtěl um z hrnečku poté, co se odstavil. Ona dávala flašku do postele, na to jsem ho fakt učit nechtěla. On to teda pokryl v pohodě, snědl klidně i 3/4 velkého jogurtu ke svačině. Ale kdyby měl málo, dávala bych mu třeba víc do kaše. Každopádně ten počet jsem hledala na popud té švagrové.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2020 00:18

nonemy pokud vím, tak mléko je potřeba pro správný vývoj mozku. Ideální je samozřejmě mateřské, ale asi málokdo kojí tak dlouho nebo v takové intenzitě. Samozřejmě intolerance je něco jiného a souhlasím s tím, že děti si řeknou.

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 00:42

Copak mléčné dávky, ale náš dvouletý se zřejmě rozhodl, že bude vegetarián. Maso se do něj nedostane v žádné podobě, nechce ani párky, které většinou děti milujou, šunka je fuj a když se už člověk raduje, že pozřel kousíčíčíček masa zamaskovaný omáčkou nebo nádivkou, za chvilku z něj ty pečlivě olízané kousky začnou vypadávat. Takže dneska měl k obědu dvě batátové placky a v úterý, kdy jsem ho taky hlídala, ovocnou kapsičku a suchej chleba, protože kuře na paprice očichal a odmítl. To pak už nechce ani přílohu s omáčkou, co kdyby tam nějaký atom masa uvízl.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 00:55

Kokoska mne s tím dcera začala kdysi úplně stejně a v podobném věku. Spontánní odmítání jatecnibo masa. A postupně ubirala další a dalsi, takže cca v 5 letech byla vegetarián.

Nedes se, maso k životu fakt potřeba není a jak tu někdo psal někde jinde, už i doktoři přiznávají, že ani mléko není pro dospělého člověka nic dobrého. 

Moje holky vždycky rikaly: Mléko patří telatkum, vejce patří kuřátkům.

Je ale mnohem náročnější dodržovat správně vyvazenou vegestravu. Ale jde to a neznamená to pro dítě žádné ohrožení. Fakt ne.

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 02:48

Mrakoplas pro mě je to nebe a dudy. Nenosim jsem  nějak pravidelně a mám záda které pořád někde bolí. Na brichu už jsem o cca 10 kg příšerce věděla po pár stovkach metrů,  na zádech jsem pár km klidně dala

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 06:37

nonemy já to právě nijak nelákala, protože i před tím měl s trávením mléka problém, do půl roka jsem nemohla jíst mléčné výrobky, protože pak po kojení strašlivě blil. Jak začal jíst maso, tak se to zlepšilo, dokonce sám mohl mléčné výrobky jíst, ale po ukončení kojení v tom cca roce to přestal jíst úplně. Tak jsem si právě říkala, že možná ví, co dělá. Teď je jí normálně, ale mám to pořád v hlavě, kdyby se objevily problémy, abych si vzpomněla ;)

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 06:46

rasaNori nic :( Spí se mnou v posteli, u zdi, v nohách má zátaras, takže když leze ven, leze přes mou mrtvolu. Takže ho chytím, zpět položím, chytím, zpět položím... Do zblbnutí. Někdy třeba hodinu, párkrát i hodinu a půl. Už vypadá kolikrát, že teda usne, ale sotva začnu usínat já, zase vyrazí. Ale když u toho začne řvát a opravdu se bránit, tak ho vezmu do obýváku, protože tím budí staršího. Nemluvím na něj, nerozsvěcuju, jen sebou praštím v obýváku na zem, zakryju se dekou a spím. Normálně jsem se za tu dobu naučila lehnout a spát tak, že mě ani podlaha netlačí. No a obvykle se nad ránem probudím, nebo spíš proberu z takových mrákot, no a on chrní někde poblíž na zemi a po kuchyni a obýváku je roztahané úplně všechno, co našel a vyházel ze šuplíků

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 06:49

rasaNori no a bez ohledu na to, jak dlouho v noci bděl, veselý a plný energie proloupne oko nejpozději v 5:30 . S občasnou výjimkou do 6:15, z toho pak žiju dlouhé dny!

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 07. srpna 2020 07:16

Sairon to sme na tom rovnako. :/ Ale potesila si ma, supnem ho teda na chrbat a snad to prezijeme obidvaja