Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 16:20

Já jsem šla ve třiceti čtyřdenní Inca-Trail v Peru (výlez na Machu Picchu) s batohem přes 20 kg, přičemž já vážím asi 50. Hodně cesty bylo strmě nahoru po stráních nebo přes vysoké schody, šlo se tak 12 hodin denně. Záda naprosto OK, ale kolena mi málem odešla do věčných lovišť...

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 16:47

Catherinne Záda mě z nošení nebolela. Ona je to taková plynulá zátěž, jak se přibírá během těhotenství, tak potom to dítě není ani poznat. A hodně důležité je mít dítě dobře navázané ať už v šátku nebo nosítku. 

Já si dceru navazovala i doma, protože právě z delšího chování na rukou mě ta záda bolela dost.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:14

notna Já nosim taky doma a šátek je o hodně milosrdnejsi než ji nosit na rukách. Navrch v šátku je většinou do minuty tuhá

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:30

A proč ty děti nosíte doma?

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:33

Pinot Noir to je hezke

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:36

Pinot Noir Taky moc nechapu, mam pujceny  pojizdny kosik a nosit novorozene vubec neplanuju. Asi to bez toho jde, kdyz se taky ptate

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:38
Reakce na DrowRanger:

Je tu niekto, kto mal problémové dieťa čo sa spánku týka? Od 17. By mal syn nastúpiť do jaslí, tak len nejaké skúsenosti čo sa môže vyskytnúť (som pripravená aj na variant, že jasle proste nezvládne).

​Ptas se, zda zmena rezimu a novy kolektiv zpusobi/prohloubi problemy se spanim? U nas ne, spal stale stejne spatne... zacalo se to lepsit ve 3 letech, v 4 uz bylo uplne po problemu, ale do tech 3 let jsme fakt vstavali treba 5x za noc. Proste se budil, hykal, brecel, cokoliv. Trochu pomahal ten vecerni rezim a rutina, taky nesmel byt pretazeny. Dnes se uz nebudi, ale treba ja se s nim v pomoji nevyspim, protoze porad neco ve spanku "resi". Psycholozka v PPP se na to ptala, rikala, ze jeste ten rok a melo by i tohle ustat. (Resila jsem odklad do skoly)

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:42

Pinot Noir starsi brečela, tak jsme ji hodně chovali. Ale na rukou nosil převážně muž, který těch šest kilo ( v pulroce) s přehledem utahl na jedné ruce. 

 Je to asi do přiznání, ale ja občas zvednu nebo poponesu mladší i ted, třeba jenom pár metrů, ale ona má v devíti letech dvacet kilo a navíc se umí chytnout nohama jako opice, takže ji nedržím na rukou. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:42

Pinot Noir Asi ze jsou nespokojeny, ne;-). Ja obe dve holky chovam a taham taky, jsou vecne nejaky nestastny;-)

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:44

Joshrozne zavisi jake dítě se narodí. Starší se nechala odložit na max pár minut a i to byla nespokojená, poté už regulérně rvala. Mladší si lebedila na pohovce úplně v pohodě. 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:44

continuity Ja teda na jedne ruce utahnu i ted v 8 kilech a dlouho jeste utahnu. Kdyz je nejhur, hodim do druhy tech 15:-D. Ale jsem z toho uplne sehnuta, to zas jo, drzeni tela desny.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:46

Já nosím, když pláče, chce se chovat, kojí se už dlouho a nejde položit, po položení se za chvíli vzbudí a pláče nanovo. V šátku spí i dvě hodiny. Je jí necelých 6 týdnů, nechci ji nechat zbytecne někde řvát. Košík na kolečkách máme taky, ale ne vždy se zadaří ji tam upíchnout. Ale teď zrovna dvě hodiny spí vedle mne, teď se to povedlo ji odlozit, aniž by se vzbudila.

ale já to nošení teda miluju, člověk ji má blizko a může fetovat tu chlupatou hlavičku 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:47

Jos Ja satek nepouzivam, proste si to odnosis v naruci, kdyz budes muset, takze nemas volne ruce na pripadnou praci. Mne zas prijde zbytecny ten vozik, ja deti z dohledu davala.

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:48

Karja tak já samozřejmě pochovám, i Ríšu, když jsou nešťastní, něco bolí, něco je naštve, dlouho mě neviděli. Ale kvůli tomu je do šátku motat nebudu.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:48

Pinot Noir Jos Když dcera plakala, tak jsem ji chovala. A někdy plakala i dlouho a než chovat jen tak v rukách, navázala jsem si ji do šátku. U toho se člověk i třeba může najíst, hodit prádlo do pračky apod.

A při nemoci hlavičkou opřená o mou hruď jí klesala teplota líp než po lécích. Nebo při rýmě jsem si ji uvázala a ona se ve vertikální poloze krásně vyspala. Když jsem jí s rýmou položila, stálo to spaní za prd.

Nebo vy děti nechováte?

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:50

Karja no tak jeho z toho nebolely záda, tak jsem to myslela. Vůbec to neřešil, klidně ji nosil po bytě hodinu a pul než večer usla.

A ona to potvora dobře věděla, když byl doma jinak neusla. když jsem byla sama doma, tak jsem ji nějak uspala i v postýlce.  

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:52

žluťásek normalne na prodejne, zitra mozna sjedu jeste do druhe co tady mame, protoze to bylo na stendru jako vyprodej:D

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:54

notna hele, jen tak ne. Beru je do náruče, když se praští, teče krev, nebo se bojí, ale to záležitost minut, ne-li vteřin. Jinak jen když je transportují odněkud někam - do vany, kočárku, do auta...

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:54

Potrefenáhusa ja nosila az druhe a ta blizkost a vune miminka

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. srpna 2020 17:58

Jos pojízdný košík je super, já mám ještě po mě. Dávala jsem je do toho, i když se tam na zádech už nevešli. Leželi na bříšku a koukali na mě třeba v kuchyni. Ale obávám se, že to bude kus od kusu (dítěte i rodiče), některé děti chtějí nosit hodně a některým rodičům to tolik nevadí.