Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8060 příspěvků moje polička 07. července 2020 00:12

žluťásek teraz cez koronu som osmakov celý čas on-line učila geometriu, tak syn na chvíľu pochytil aj hranol/ihlan/valec , ale už je späť pri plošných útvaroch

MP Meri syn sa takmer vôbec sám neprehrá, ak aj áno, potrebuje pri sebe človeka, ktorému rozpráva, čo robí, preto ľutujem, že nemáme obyvackokuchynu, lebo keď varím stále na mňa vykrikuje

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. července 2020 00:19
Reakce na žluťásek:

Jako bych to napsala já:

Já fakt miluju, jak se dívají na svět jinýma očima. Syna teď zajímají ty geometrické tvary. Ukázali jsme si je v knize, nakreslili na papír. Najednou mi ale venku ukazuje dlažbu, že tady jsou kosočtverce a...

​že prej hevery. U nás se to snoubí s láskou k autům.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 07. července 2020 06:27

žluťásek prosim,davej to na instac! Ja si ty tvoje vytvory neukladam a mrzi me to, protoze jsou to krasny napady! 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 07. července 2020 07:09

MP Meri žluťásek

Do statistiky, muj syn si prave vydrzi hrat sam treba i dve tri hodiny v kuse. Je proste takovy, nemyslim, ze by to byl vysledek meho vychovneho (ne)pusobeni. Je fakt, ze jsem na to hrani lina. Rada s nim treba chodim ven a neco mu ukazuju, rada si s nim sem tam zahraju nejakou detskou deskovku, ale nekonecne domaci aranzovani auticek, simulovani nehod a uteku pred padajicimi bombami me strasne nebavi, vydrzim u toho tak pet sekund a pak se nenapadne vyparim do kuchyne (a nikdo si toho ani nevsimne). Nekdy je to fajn, ze mam cas na domaci prace, ale nekdy mi to prijde i skoda. Protoze syn je v tomhle veku nasakavy, leccos by se naucil, jenze kdyz si k nemu sednu s projektem ala zlutasek, po peti sekundach mi muj vytvor prestavi na nejaky tunel/most/prekladiste nakladaku a misto hraveho uceni je zas ta priserna samohra s auty. Taky nic moc neumi, jako nejake psani pismenek, o tom si muzu nechat zdat. Zjistila jsem, ze se umi podepsat, to se nejak asi naucil sam, ale kdyz jsem ztlumila fanfary a chtela zkoumat, jestli neumi napsat jeste dalsi pismena, slozil pastelky na nakladak a zas s nim na tri hodiny odjel

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 07. července 2020 08:28

711990 jsem kvůli vám šla spát v půl třetí, protože jsem si prohlížela fotky a hledala, co jsem s ním dělala dřív!

Ale moc toho není, já si to málokdy fotím. 

Online DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 07. července 2020 08:30

žluťásek Jen bych prosila ten insta účet tady prozradit, abych se mohla kvalitně stydět, že dceru dostatečně nerozvíjím :o)

A do statistiky, já už to asi někdy psala, dcera si zvládne hrát sama, ale nesmím zrovna pracovat na počítači, to považuje za pokyn sednout si mi na klín :o)

Offline continuity
Avatar
33828 příspěvků moje polička 07. července 2020 09:00

Gatita když se umí podepsat, tak to myslím úplně stačí. Tady je sice dost lidí, co umělo číst s nástupem do skoly, ale moje děti se obě uměly akorat podepsat tiskacím,stejně jako většina jejich spolužáků. 

Navíc moje starší uměla ve třech nebo ctyrech letech většinu abecedy.... aby to do nástupu do školy šťastně zapomněla.

Na spojování písmen nikdy nedošlo, až ve škole. 

Řešila bych akorat jemnou motoriku, obzvláště, pokud dobře nemluví. ale to se dá i u lega nebo když bude třídit čočku a hrách. 

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 07. července 2020 09:01

DruI

Sednout si na klín a mlátit do klávesnice

Jinak tedy já dítě taky doma asi nijak nerozvíjím, prostě ho nechávám žít s námi, ale hrozně fandím lidem, jako je zlutasek, a obdivuju to. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 07. července 2020 09:11

žluťásek a bude to jeste horsi! Po nocich budes spravovat insta ucet

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2020 09:15

Mohučanka syn si zcela samostatně vyleze k počítači na stůl... a mlátí do klávesnice

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:00

Mohučanka taky děti nijak nerozvíjím. Starší o to vůbec nestojí, jakýkoliv pokus skončí jako u Gatita , syn si jakoukoliv pomůcku, hru či nástroj hned přetaví v něco vlastního (ani už nebudu říkat v co, protože už mi to fakt leze na nervy) a na původní plán vůbec nedojde. A u mladšího je to snad ještě horší, na něj nemám vůbec čas, nedávno jsem si uvědomila, že si s ním neříkám žádné říkanky, neprohlížím knížky, neříkám, jak dělá kočička... Nějak tu s námi vyrůstá a bude to muset všechno pochytat sám.

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:03

žluťásek Já bych ti jenom poradila, abys mu už začala hledat dobrou školu :-). Co se u nás dělo v první třídě bylo hrozný. A donedávna jsem si myslela, že je to dneska jinak. Není, protože s neteří prožíváme už dva roku deja vu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:20

999 

To je to dnesni rovnostarstvi. Zadny elitarsky skoly pro chytry deti, protoze jsou prece vsechny stejny a maji uplne stejny naroky a pravo na vsechno

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:39

barbucha tak ja bych ani nepotrebovala "elitarskou" skolu, stacilo by, kdyby dite ktere je napred nechali na pokoji. neze musi povinne slabikovat s negramoty, jinak dostane poznamku za nekazen

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:51

viktorka_od splavu Moje neteř mi třeba říkala: víš jakou dá fušku, číst ve škole po písmenkách? (v době, kdy už si každý večer četla sama před spaním).

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:56

viktorka_od splavu do takový školy jsem chodila já, díkybohu za to! Nebo spíš za tu paní učitelku, která mi umožnila číst Děti z Bullerbynu, zatímco třída slabikovala Ema má maso. Bohužel po druhé třídě odešla a když mě učitelka v třetí načapala, jak si čtu v hodině češtiny Lovce kožešin poté, co jsem vyplnila všechna cvičení na vyjmenovaná slova, bylo po četbě a přišly příklady z matiky navíc

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:57

viktorka_od splavu 

No ale to prave nemuze... dyk by zahanbilo ostatni spoluzaky! A nemaj to v osnovach!

999 

Strasny. Aneb kterak znechutit skolu od samyho zacatku. Prece na tech prvnich letech strasne zalezi... takovy ty stary klasicky jazykovky, zvykly na chytry deti, fungujou az od treti tridy...

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:02

Já věřím, že to mnohde už funguje jinak. Bydlíme v místě, kde je občas momentálně problém umístit dítě i do spádové ZŠ, takže o výběru si můžeme nechat zdát. Stěhovat se kvůli tomu asi nebudeme :) 

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:03

barbucha Ony si to ty naše holky znechutit nenechaly, ale obě tam chodily/chodí jak do klubu. A ze školství mají prdel...

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 07. července 2020 11:33

Dcera chodí na běžnou základku. Pokud má hotovo, číst si může. Případně jinou tichou činnost jako malování, psaní apod. Už mají třetí učitelku, fungovalo to tak u všech. Jenže některé děti si číst nechtějí. Ale třeba odejít z lavice, ze třídy, chtějí si povídat apod. To je dost blbý, když tím ruší. 

Ale to jsou tak nějak běžně chytré děti. Kamarádka má syna na hranici geniality a ten chodí taky do státní školy, ale do třídy, kde je jich jen snad 7 a všichni mají individuální osnovy. A žádnému z nich nestačí si číst. Jak nemají zaměstanné mozky naplno, začnou "divočit". Je to teda ve velkém městě. Někde na vesnici nebo menším městě by takové děti asi měly na základce fakt problém.