Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 07. července 2020 12:12

notna No právě. Když si představím, že se v 1.třídě o skoro 30 dětech sejdou 2 děti na hranici geniality, 2 zatím nediagnostikovaní ADHD, jedno dítko cizinců, co moc nemluví česky a taky třeba 2 děti ze sociálně znevýhodněného prostředí... A k tomu tlak, že elity tady trpět nebudem, nelze mít třídu A s nadanýma a třídu B s těma ostatníma, ve výsledku pro všechny zúčastněné na mašli..

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. července 2020 12:55

Pavlena 

Presne. Zglajchsaltovat vsechny na jednu uroven fakt vyhra i do budoucnosti... dyk kdo tahne spolecnost (myslim ted v kladnym vyznamu) - ty prumerny a horsi? Tezko. A jak to asi muze s takovou civilizaci dopadnout...

Vono to teda neni jen u nas. Vidim to u zritelnice, tady si v ty prumernosti vsichni libujou, je zcela nevhodny nejak vycnivat. Chudaci deti. Ve tride je jich o dost min, ale jinak skladba je uplne takova, jak jsi popsala.

Vsichni prolezou zakladkou, i kdyby se nenaucili psat... skoro vsichni asi udelaj i gympl... a snad, mozna, teprve na univerzite se muzou projevit

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 07. července 2020 13:27

barbucha tobe by se mohlo libit https://youtu.be/QZk2WPC1bpg

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 07. července 2020 13:56

barbucha

AAle bozicku. Tuhle se vnučka projevila neprůměrně, když jí stačí jedny boty, a to se ti nelíbilo. 

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 07. července 2020 14:07
Reakce na barbucha:

​Jo jo, ma se mnou trpelivost primo andelskou!

Napriklad i pri nakupovani novejch bot... pro ni, samozrejme, pac tatik me na kolenou prosil at s tim neco udelam, ze taha furt jedny stary a uz to neni unosny ale nemuze s ni hnout. No fakt des, procez jsem s botkama udelala kratkej proces via popelnice... A vypravila se do prilehlyho nakupaku, kde jsou tri kramy s kruskama.

Zritelnice me bez odporu nasledovala, aby v kazdym obchode padla do kresla a ja ji snasela k noham ty modely. Netvarila se nastvane, neprotestovala a ani neobracela oci v sloup. Pouze s ledovym klidem, lec privetivym tonem - jakym mluvime s mentalne znevyhodnenym - odmitla uplne vsechny. S oduvodnenim, ze ji prece zbyly jeste jedny, procez skutecne nevidi duvod (dovetek "ty pako" zustal nevysloven ale chvel se ve vzduchu ), proc kupovat dalsi.

Mozna se zadari zejtra, musime do centra a jeden z ukolu je slibeny tricko Metalliky... asi zkusim citovy vydirani a podminim triko nakupem bot!

Se pominu. Mne nekdo nutit novy boty, jsem u dveri prvni

​Šmarjájózef...to je nejaký trend? Keď som bola s dcérou nakupovať boty predminule, po tom, ako jej tie staré nemilosrdne vyhodil môj muž (tým pádom s ním neprehovorila a túto nervydrásajúcu povinnosť preniesla na mňa - normálne nútim chodiť kupovať boty ich spolu, aj so synom, lebo to neznášajú rovnakým spôsobom, takže si pritom rozumejú a navzájom sa ľutujú), keď sme prešli asi polmilióna obchodov, kde to vyzeralo úplne rovnako, včítane mimoriadne nelichotivých a vyčerpávajúcich recenzií každej blbej boty, ktú som navrhla. KeĎ sme konečne v nejakom obchode našli zabudnutý jeden pár presne tých istých, čo mala predtým, moje utrpenie skončilo (skúšala som vydyndať u predavača, či nemajú v jej čísle viac párov, v hocijakej pobočke do 100km, nech mám na chvíľu vybavené, ale bohužiaľ nie, keďže išlo o starý model...), vymienila som si starbucks a keď som si pýtala dvojitú kávu, tá dobrá duša sa na mňa pozorne pozrela a spýtala sa ma, či nechcem radšej tri shoty. Tak som súhlasila a dcéra, ktorú som tam nechala,aby to priniesla, mi prezradila, že mi tam dala radšej shoty 4...

No a teraz posledný krát, som ju vzala v rámci korony do malého obchodu s anatomickými topánkami, komentármi sa nejdem retraumatizovať, ale výsledok bol, že sme tam boli TRI KRÁT, kým sme nakúpili ...

Našťastie ma naviedla predavačka tým, že ju oboznamovala o staranie sa o kožené topánky na nápad, tak som jej vysvetlila, ako dôležité je striedať topánky z ortopedického, ekonomického aj ekologického hľadiska, takže som ju prinútila napokon zobrať troje...

A ten výraz, keď si JA dovolím doniesť si nové boty

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. července 2020 15:13

Myslím, že nastupující generace bude inklinovat spíš k určitému nákupnímu asketismu, což teda může planetě jedině prospět. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. července 2020 15:34

A pod vlivem zdejší diskuse jsem dneska zakoupila aspoň razítka. Syn s nima obratem potiskal všechno v dosahu, včetně zdi, takže mi ani nebylo líto, když je po třech minutách zahodil a šel si posílat auta

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 07. července 2020 15:43

barbucha To podle me davno neexistuje, je uplne bezny, ze chytry deti maji mraky zabavnych ukolu navic, zatimco zbytek jede prumernym tempem, aspon u nas. Nebo ja bez problemu nechavam svyho genialniho matematika misto vytvarky pocitat, pac ho jakykoli tvoreni nebavi.

Online žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 16:15

DruI tak jsem se hecla a nasypala pár fotek, ale moc s tím neumím. Jsou divně ořezané a zřejmě jsem tam občas dala nějaký nehezký filtr :-)) ale nevím jak sem dát odkaz, takže možná si tam tvořím jen archiv vzpomínek pro sebe, haha

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 07. července 2020 16:38

barbucha K tomu nakupování s pubertální vnučkou - v jejím věku jsem to měla úplně stejně; stačí jedny boty, jeden svetr,... a zimní kabát není potřeba vůbec, pac přece žádná zima není.  Z toho vyroste, časem. Jen je potřeba to přežít.

Offline 711990
Avatar
17187 příspěvků moje polička 07. července 2020 16:49

žluťásek aspon v SZ prosiiiim

Online žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 16:57

711990 klidně, ale nevím jak. Musím to prozkoumat :) ale nečekej žádný zázraky, moc fotek fakt nemám 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 07. července 2020 16:58

žluťásek Držím ti palec! A tesim se na odkaz

Offline 711990
Avatar
17187 příspěvků moje polička 07. července 2020 17:19

žluťásek staci nazev toho profilu;)

Online žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 17:28

Všechny moje účty maj divný jména. Bazalkaaoregano

Online žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 17:47

711990 a když chci někoho najít já, musim asi znát jeho přezdívku? Nebo když mi přijde žádost o schválení sledování a je tam jen přezdívka, tak asi nezjistim, kdo to je?

Omg, se ptám jak dement. Tenhle vlak mi odjel už před mnoha lety

Offline Pinot Noir
Avatar
24616 příspěvků moje polička 07. července 2020 18:08

žluťásek už jsem ti poslala žádost, mě poznáš ;)

Edit: a začátečník jsem taky

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:00
Reakce na Luna:

barbucha To podle me davno neexistuje, je uplne bezny, ze chytry deti maji mraky zabavnych ukolu navic, zatimco zbytek jede prumernym tempem, aspon u nas. Nebo ja bez problemu nechavam svyho genialniho matematika misto vytvarky pocitat, pac ho jakykoli tvoreni nebavi.

​Aha, úplně geniální to dítě nemám, ale v matematice se trvale nudilo a několikrát to vyucujicimu na dotaz i řeklo (ten měl pocit, jak ta hodina krásné odsypa). Fakt dost závisí, na koho člověk narazí a vzhledem k tomu, že to je celkem loterie, tak bych řekla, že určitá předběžná opatrnost je minimálně vhodná. 

Offline rasaNori
Avatar
7745 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:05

žluťásek plha se hlasi:D

Offline Pinot Noir
Avatar
24616 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:33

žluťásek ty jo, prosvištěla jsem to všechno, naprosto boží. Tvůj kluk je neuvěřitelný a docela ti ho závidím. Mně by bavilo být tvůrčí, myslím, že jsem i docela šikovná, ale úplně přesně vím, co by se s každou jednotlivou věcí stalo. Už mě nebaví ani ten Puntík, jen do něj čmárá, zadání si ani neposlechne do konce, vystřihnuté věci zničí do dvou minut. Na krabice kašlu, koukla, řekl "jé, myčka", "jé, garáže", a konec, dva týdny se to tu válelo a pak jsem to vyhodila. Hmatej a najdi, s kterým si hrajete denně od dvou let, jsem slavnostně koupila asi před deseti dny a absolutní nezájem, jen to vysypal, a když jsem mu chtěla ukázat, jak na to, tak odešel. 

Začínám mít obavu ze školní docházky, ovšem náš problém teda určitě nebude genialita.