Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:39

Pinot Noir Já bych byla v klidu. Pozornost dozrává poslední jako z těch dukezitych funkcii. Uvidíš taky, že ve školce se to vlivem jiných děti taky zlepší. 

Offline 711990
Avatar
17186 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:40

žluťásek nezjistis no...ja jsem tam jako papousci slechticna...:D

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 19:55

Pinot Noir hele ale on se taky na ty různý "vzdělávací" aktivity nesoustředí nějak dlouho. Puntík vytáhnu, uděláme jeden dva listy a když začne blbnout a čárat tam Depo Hostivař, zas ho sklidím a na psaní podám papíry.

Všechny ty věci, co s ním dělám, to jsou fakt střípky. Ukážu, on si to zkusí, něco ho baví dýl, něco dvě minuty. Ale já i to považuju za povedenej okamžik.

Vyrábění je většinou zábava hlavně pro tu chvíli. Nechám ho něco uříznout, nabarvit, popsat. Pohrajem si s tím dva dny a pak to vyhodíme. Mě baví ten proces výroby, hrát si s krtkem v domečku nepotřebuju

Edit: já ti tam dám video, jak dneska skončilo malování temperama asi po 15 minutách malování štětcem

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:19

Pinot Noir ak ti to pomoze, tak nejak je to aj u nas. Neudrzi pozornost. Jedine, co ho bavi su hadankove pracovne zošity a aj to len urcite veci, napr.take bludiska a ktora cesta vedie k..ktory tien komu patri a nalepovacie zosity. Tym to konci :) tvoj aspon kresli

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:22

Mrakoplas Jooo, bludiště a stíny, to mu taky jde a věnuje tomu třeba dvě, tři minuty

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:36

žluťásek požiadala som aj ja

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 07. července 2020 21:30

slniecko

Kolik je dceri? Ze by to byl fakt nejakej novej trend...

Taky jsem zkousela prednasku o vyhodach vetsiho mnozstvi botek, ze se taky - pri stridani - tak rychle neznicej atd. atd., mavajic ji pred nosem tema vochozenejma skrpalama...

No nic. Mise byla nakonec uspesna neb me osvitil duch svatej a nabidla jsem ji conversky. Je prece leto... Ovsem  musely bejt cerny a kotnikovy, coz obnaselo naslednou honbu za konkretnim cislem pres tri obchody... kdy si me prodavacky telefonicky predavaly jak stafetu.

A jeste jsem se pomstila tatkovi, kterej na me tento ukol vlozil (a zjevne nevi, co je mezi mladezi in)... neb jsem zritelnici prozradila, ze se delaj i kozeny a zimni ktery zatim nebyly v nabidce, jinak bych to byla zfoukla taky najednou.

Ale zaplat priroda, mam to za sebou!

Offline Karja
Avatar
36047 příspěvků moje polička 07. července 2020 22:14

barbucha :-D Ses sikovna! Ja mivam obcas strach, kolik toho jednou s holkama utratime, ale ony muzou byt po tatinkovi. Asi zacnu schovavat svoje obleceni;-)

Offline Gatita
Avatar
7179 příspěvků moje polička 07. července 2020 22:26
Reakce na Pinot Noir:

...

Začínám mít obavu ze školní docházky, ovšem náš problém teda určitě nebude genialita. 

​ale tvuj syn ma do skoly jeste daleko, ne? Nas je narozeny v zari, tak mame jeste dva roky k dobru. Genialita neni samospasna, naopak si myslim, ze zivotni vyhra je takova ta trochu  nadprumerna inteligence ve spojeni se socialni zdatnosti. Syn je sikovne dite, v leccems me trumfne,  a proto me mrzi, ze je takovy jakoby zabedneny, jak si porad jen soupe temi auticky. Kdyz ma naladu, je schopny toho absorbovat  prekvapive dost, jen je blby, ze tu naladu nema skoro nikdy. Kdyz mu byly 2 roky, fascinovala ho pismenka a naucil se pulku abecedy. Ted jsou mu ctyri a pul, umi furt tu pulku a uz ho to vubec nezajima. Ale to je asi dost jedno. Jedine si rikam, ze bych ho mela trochu vest k tomu, aby si casteji kreslil, protoze to je uplna katastrofa. A ja se bojim, ze mu v prvni tride nepujdou delat klicky v pisance, bude se vztekat, dostane jednou blbou znamku a otravi si skolu na dalsich x let. Coz by byla skoda. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. července 2020 22:30

Gatita od září ho budeš zase dávat do školky, ne? Zrovna kreslení a podobné věci tam dělají docela dost, aspoň mám pocit. On to určitě dožene, to kreslení ho klidně ještě může chytnout.

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 22:59

Vy se tam poznávate podle těch koček! Tak to jsem v háji

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:05

žluťásek no mala by som si ta najst ale mam tam svoju fotku a cele meno, ja som radsej anonymna . Musim si zalozit nejaky fejkovy ucet

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:12

žluťásek Prezrela dom tie fotky a teda klobuk dole! Na mna obcas tiez nieco vybehne na pintereste ale nemam silu sa k mnohemu dokopat. Beztak uz viac ako rok u nas idu cisla a abeceda a ine ho moc nezaujima

Offline slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:25

barbucha 17. A konečne má nohu o pol čísla väčšiu odo mňa, lebo topánkovú krízu nejaký čas zvykla riešiť presunutím nejakého páru z mojej police v botníku do svojej .

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:33

Vy jste všechny hrozně hodný, přitom já mám často pocit, že na něj peču a furt tu něco šudlám a přitom není nikdy uklizeno. 

Já pořád sjíždím po nocích ty různý monte skupiny a tam člověk nabyde snadno dojmu, že svoje dítě úplně zanedbává. Taky příbuzná studuje pedagogiku a strašně aktivně se věnuje svým dětem a všestranně je rozvíjí a když sleduju jejich fotky a videa, nechápu, kde na to bere čas a energii. Jedou tematicky, pořád nějaké hudebně pohybové aktivity, výtvarné projekty, sama studuje, pracuje, hraje na několik hudebních nástrojů, z toho jeden profesionálně. Je to velká inspirace a zároveň trochu zdroj pochybností, co všechno děláme blbě nebo neděláme vůbec :-)) 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:44

žluťásek já si myslím, že takové běžné pochybnosti, jestli dělá všechno, co může nebo to, co dělá, je správně, má každá normalni matka.

Za mě nemá cenu nad tím příliš rozjímat. dělám, co zvladnu a co se mi v dané chvíli jeví jako nejlepší. Ty děti nakonec nějak vyrostou, jsou i celkem nerozbitný a v každém případě nepromokavý. a drtivá většina neskončí na drogách, ani pod mostem. Tak můžeme doufat, že se to povede i nám. 

Offline žluťásek
Avatar
7655 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:46

continuity tak. A popojedem. Pojďme se radši dojimat nad těma housátkama, co se tu vylíhly jak houby po dešti

Offline letfenixa
Avatar
8080 příspěvků moje polička 08. července 2020 01:24

Teraz sa vytesujem, že moje dieťa začalo konečne pobehovať, namiesto 'mama, pomaly' plus sme dnes úspešne kúpili bicykel. o 2 roky budem intenzívne riešiť, či mu dám odklad

Offline JankaM
Avatar
2403 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:27

Karja klid. Dcera má skoro 7 a nové plavky nechce, protože má ty (odrbané) s Elsou, novou bundu taky ne, protože má oblíbenou růžovou (flekatou) atd. V září jde do školy a jsem zvědavá v čem. Šaty nechce nosit, pěkné kalhoty taky ne, asi půjde v teplakách (s Elsou)

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:31

žluťásek Jsi hrozne sikovna a ja mam taky depku, ze na synky pecu, jenze oni jsou z tech, co si spolu vyhrajou a me v podstate nepotrebujou. Hlavne teda po vcerejsku, kdyz jsem se jich ptala, jestli jsem jim o prodlouzenem vikendu chybela, kdyz byli pryc. A pry ne, vsak jsme spolu porad.