Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:19

Evaeva chodi od januara ale bol tam asi mesiac a potom korona a od juna mi ho asi nezoberú, tak az v septembri. No to R ani neriešim ale tie ostatné pismena by som ho rada naucila

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:20

Mrakoplas jako predskolak uz by mel mluvit ciste. Ja bych treba u trileteho zvazila navstevu logopeda, aby se videlo jestli tam neni nejaky problem. Doporuci cviky na rozcviceni jazyka a pusy. Taky spolu souvisi jemna motorika a mluveni, tak muzete trenovat to. Zvlast pokud mas sama vadu reci, tak jen at na to jdete spravne. Jinak to samozrejme je normalni, ze ve 3 letech nemluvi ciste.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2020 20:23

Mrakoplas pokud nemá vadu/vývoj řeči je v pořádku, tak se to naučí sám. Pokud je nějaký problém, tak je lepší to řešit s odborníkem, ono se to totiž neučí tak, že po něm chceš, aby opakoval po tobě.

Edit: zkusila bych zjistit, jestli je ve školce ta možnost, podle toho, co píšeš, tak to nebude nijak hrozné a do září to počká. Nebo se zkus objednat na logopedii, ale řekla bych, že tam budou dlouhé objednací lhůty a vyjde to nastejno.

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:23

Kokoska Já si zkusím v nějaké míře podržet svoji současnou práci, minule s tím moje šéfová souhlasila. Ale teda musím se přiznat, že to nakonec nebylo tak super, jak jsem si představovala, ten časový posun mi to dost komplikoval. Uvidím, jak to zvládnu. 

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:25

711990 no to cvicenie jemnej motoriky je dost problem. On je nervak a ked mu nieco nejde hned, tak to slahne o zem a dalej sa nesnazi. To je samo najčastejšie pri takychto cinnostiach. Kreslenie, plastelina, koralky, to ho Absolutne nebavi..skusim daco vymysliet veru, lebo uz to nesledujem ale ked bol mensi, mal práve jemnu motoriku velmi dobru (zaostaval skor v hrubej)

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:27

Garfie drzim palce!

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:28

Evaeva no to ja viem, ze problemove pismena ho tymto nenaucim, ale take ch mi pride, ze nevravi len preto, ze sa mu nechce (obcas som ho totiz zacula spravne)

Edit. Ja som ale chcela len porovnanie s ostatnými ci nie je nejako pozadu, riesit to zatial nebudem. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:29

Garfie vzpomněla jsem si, že příbuzná dělala nějakou práci, ve které měla čas od času (dost často, možná i jednou týdně) konferenční videohovor s kancelářemi v Singapuru a v San Francisku. Ona sama byla v Evropě...No dospěli k dohodě, že si tu nepříjemnou hodinu, myslím, že to vycházelo na 5 nebo 6 ráno, postupně střídali. 

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:29

Garfie vyzva velka, drzim palce!

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:32

Mohučanka To je vtipný  Muž shodou okolní jel dnes do práce na videokonferenci na jednu ráno, tak si to dovedu přestavit....

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:42

Mrakoplas A my se s tím drbeme s vrtačkou, plamenem a páskou . Dnes se dá koupit fakt každá kravina

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:47

Pinot Noir no aspon ste sa zabavili a usetrili 2,50€

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:58

Mrakoplas Dcera mluví asi taky tak. Zítra jdeme na tříletou prohlídku, tak uvidíme, jestli mi pediatr vynadá, že to zanedbávám :o)

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:02

Mrakoplas já bych si s tím ve třech letech hlavu opravdu nedělala. Jsou děti, co v pěti neumí půlku abecedy a to už za problém považuji. Spíš sleduj, jestli se v horizontu měsíců nějak zlepšuje, často je to tak, že udělají vývojový skok v řeči i v motorice v průběhu třeba krátkých týdnů. 

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:05

eless No tak pak napis, jak se ti to zdalo! Mne se nic nechce objednavat, ale budu muset, u nas jsem si nevybrala a na vylet se mi nechce.

Evaeva Jo, jedny fare jsem taky mela vyhlidnute, ale ty protetiky jsou casto v akcich a vyjdou v nich levne;-)

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:08

DruI continuity vdaka, ste ma potesili. Ja by som to ani neriesila ale opat mama otravuje, ze aspon to L by uz mal vediet . U nas je prehliadka az v styroch rokoch ale s mladsim pojdem na ockovanie tak sa doktorky spytam, aj tak budeme musieť riesit aj ortopeda.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:09

711990 dnes se deti posilaji k logopedovi az v 5 letech, je to podobne jako s nocnikem tehdy a dnes :) 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:11

Mrakoplas vse tohle se resi az pozdeji, pry to musi dozrat v mozku (lajcky receno). Pokud se tak nestane, resi se to logopedii po 5. roce. Zeptat se ale urcite muzes :)

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:12

Mrakoplas synovec má necelých 3,5 a tiež mu nejdú viaceré hlásky

Online Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:18

Lamicka dik, presne toto som chcela pocut