Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 08:56

notna Na blbosti, to mě užije :D

Lamicka netýká se to spíš novorozenců?

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:02

notna Kdyz prospivajici miminko neni v blizkosti matky, spi treba v pokojicku, tak ten hlad muze zaspat. Treba se chvili vrti, pomlaskava, toho si treba nevsimneme a ony to byly signaly na krmeni. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:05

OliveOyl praveze ne, ja to resila v tech 3 mesicich, dcera to zaspala

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:05

Lamicka jo, ale to plati pro novorozence, ne pro deti 3m+ :) ty uz se umej ozvat!

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:06

711990 no praveze ne, jak vysvetluju nahore

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:09

Lamicka Aha, to jsem nevěděla, já měla model Kdyžmámhladřvujaktygr

Offline notna
Avatar
6532 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:17

Lamicka Tak ale muselo se to projevit nějakým problémem. Malá od Karji žádný jiný nemá, krom v krátké době bez přibrání. Podle mě by to muselo být v delším horizontu. 

Dcera byla strašně dlouho váhové na 1. percentilu a řešilo se to hodně i v dětské nemocnici a vždy byl argument, že nesmí hubnout a přibírat v delším časovém horizontu. Vážit se musela chodit po 14 dnech, pokud nepribrala, nevadilo to.

Asi by to ale bylo nejlepší probrat s doktorkou. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:46

notna Jen mi prislo, ze odpoledne moc dlouho spi, tak jsem to resila s doktorkou (ta mi rekla, ze to neni problem, kdyz prospiva a pribirala normalne) a laktacni poradkyni, ktera mi rekla to o zaspavani hladu. Takze jsem ji zacala vic pozorovat a bylo to tak. Jedine snad, ze ji kojeni nikdy nezajimalo, 8 mesicu jsme bojovali.  

Ale nemyslim, ze by holcicka od Karja mela hned stejny problem, to vubec. Jen jsem chtela upozornit na to, ze se to muze stavat i starsim detem. Pozorovala bych to a pak to resila s dr.

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 09:55

Lamicka no, o některých teoriích laktačních poradkyní nejsem úplně přesvědčená, tohle bude zřejmě jedna z nich.

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:00

Lamicka v tomhle musim souhlasit s Pinot Noir . Jsou nektery veci, ktery mi od LP prijdou trochu pritazeny za vlasy, tohle je jedna z nich. Ale tak hlavne ze to dobre dopadlo a verim, ze i mala mala eskymacka prospiva! 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:01

Pinot Noir Hele, nam to fakt zafungovalo. Byla pak odpoledne klidnejsi a vecer nebrecela. Ja bych stejne tehdy nejvic uvitala radu, at se na kojeni vyprdnu.Idealne tak v sestinedeli... 

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:04

OliveOyl kez by to nase smrade umelo zaspat hlad:D

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:18

rasaNori Hele, mně je 44 a ještě to neumim :D

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:56

711990 Mně taky doktorka tvrdila, že dcera hlad zaspí a proto je hubená a ať jí budím. Tak jsem to chvíli dělala, ale ona se buď vzbudit nenechala, nebo nechtěla pít, nebo začala řvát, nebo jsem ji probudila a najedla se, ale rozhodně nepřibrala. Pak mi jiná doktorka řekla, ať neblbnu a nechám ji spát. Pak mi ta první doktorka zas řekla, ať ji přikrmuju nutrilonem, aby přibrala, tak jsem začala a taky nepřibrala.

Hlavně tedy dcera se ve dne budila maximálně po půlhodině spánku a chtěla jíst každé dvě hodiny, a v noci normálně spala v kuse, vzbudila se třeba jednou. Tak jsem si pak říkala, že ve dne normálně hlad pozná a v noci chce spát, stejně jako my. Kéž bych tehdy dokázala normálně přemýšlet.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 10:59

Vůbec nechci Karja dostávat do nějaké schízy, ale moje dcera taky hlad maskovala. Ale byla menší - nepřibrala ani deko mezi 6 a 12 týdnem (tam byl odskok kontrol a já doma nevážila). Přes den byla prudná tak nějak normálně, ale pořád si spala i 3 hodiny přes oběd a k tomu jen 1 buzení v noci, tak mi nepřišlo nic divné. Pak se mudra v 12 týdnech zděsila a naordinovala UM. Najednou jsem měla úplně vychechtané miminko, první 2 týdny sytosti nezaplakala ani jednou, prostě vyměněný dítě..  Tolik deník úplně pitomé prvomatky...

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:01

Mohučanka boze, tohle me hrozne nervuje, jak ti kazdej tvrdi jinou zarucenou pravdu a da se jen tezko rozeznat, cemu je dobry verit. Zvlast kdyz mas doma maly dite a mas o nej strach. 

Online Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 11:09

Mile kolegyne, zacinate me tu stresovat! U dr. jsme byli na prevazeni kdo vi kdy, z posledni kontroly jsme se k uleve vsech zucastnenych omluvili. Vahu uz nemame, netusim, kolik dite pribralo. U starsiho ditete je nepribirani tema dodnes, mladsi teda take neni zrovna puclik s faldiky, ale ji jako hodinky á 3 hodiny. Krome jednoho cca petihodinoveho bloku odpoledne, kdy spi fakt tvrde. Ted si to kafe nevychutnam a budu mit nutkani do nej stouchat klacikem a podstrkovat mu lahvicku

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 12:46

Gatita pardon

V nejhorším ho můžeš zvážit jako kocoura, pokud máte doma trochu přesnější váhu pro dospělé...napřed sebe, pak sebe s dítětem v náručí, pak trocha matematiky...

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 12:50

Gatita prosimte naopak bud rada, ze te nikdo nestresuje vazenim a neres to:)

Mohučanka tak Tondu obcas vazim, ale nase vaha vazi jinak nez ta u doktorky, takze je to stejne zbytecny

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 13:14

Gatita Jezis promin!

Diky vsem zucastnenym za rady, no ja si to nejak preberh podle sebe, spis budu dbat hlavne na sebe, at mam vecer dost mleka, to vidim, ze se nadre. Ale uz jsem se vydala do civilizace a koupila si pivo a caje:-D