Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4265 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:35

Fakirka Teplé fakt nemrazím, teplé koupím a nesu domů, po cestě většinou něco ubude a co se nesní ten den, z toho něco jde do mrazáku (většina housek, chleba kus a kus nechávám venku). Vhodné nevhodné dle nějakých znalců neřeším, nám to takto vyhovuje velmi, jak už jsem psala výš, kvůli jedné housce pro syna nehodlám každý den běhat do pekárny.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:38

Ja dnes koupila ty bagetky na rozpeceni, no a jsou po sesti, ja bych potrebovala aby byly po jedne. Jinak na mrazaku mi vadi to, ze jsem docela citliva na ty mrazakove pachy, jak se promisi.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:45

Karja jo to já taky, takže to dobře balím (fajn jsou zipový sáčky z lidlu a ještě lepší co tu někdo zmiňoval to vakuování, ale to jsem nikdy nevlastnila) a hlavně to v tom mrazáku prostě nesmí zůstat dlouho (ale to žádný potraviny, snad krom ořechů a luštěnin, ty mi přijdou že vydrží i měsíce bez pachuti)

ty bagetky když vybalíš a nesní se tak nic nebrání tomu je zamrazit (a nevěřím že byste do týdne-dvou nesnědli 6 ks pečiva:P

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:56

Karja neboj, to snis. Slibuji jsou fakt dobre, jenom je v nase deBille uz nevedou. Ale my mame ten kram opravdu strasny, pokazde, kdyz tam vlezu mam sto chuti volat hygienu. v jednom boxu je namichano syrove maso, nejlepe kure spolu s oblozenyma bagetama a podobne perly. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:58

continuity ježiš fuj:-( u nás bývala billa spíš takovej jako luxusnější obchod, ale co jsem se přestěhovala už jsem tam nejmíň pět let nebyla, tak to asi hodně upadlo.. i když to maso myslím mívali hnusný vždy, to jsem v supermarketu nikdy nekupovávala, až co chodím do lidlu, neže by tam bylo nějak extra dobrý ale není to až takovej humus

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:00

viktorka_od splavu Noo, hele sambo by to nevzal do huby a kdybych to dala dceri, tak by si vzal zas on do huby me:-D. Ale nepocitala jsem s variantou, ze muzu mrazit I ty balene bagetky nebo, ze ro vydrsi dlouho nacnute....jako uplne jinej svet tohleto. Mrazit lusteniny me taky nikdy nenapadlo, ze se dela. Ja si prijdu ted daleka od vetsich obchodu jak kralovna mrazaku, ale vlastne tam mam jen maso, zeleninu, vyvar, obcas nejakej zbytek rajcatoveho protlaku....no uplne o nicem vlastne!

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:04

viktorka_od splavu ja uz tam maso taky nekupuji, par krat jsem vyhodila smradlave kureci prsa jeste pred datem spotreby. Vubec nevim jak to musi skladovat. Ted koupil muz 2x uplne hnusna rajcata, takove ty 200g za 50 korun. Jsem uplne zoufala, ja jezdim do prace metrem, samosku tam taky nemam zadnou a nebavi mae vystupovat nekde uprostred a pak to tahat v ruce v narvanem vlaku a busu plus kus pesky. Diky bohu za ten rohlik, fakt. . 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:09

Karja luštěniny jsem se naučila mrazit právě když jsme měli ty domácí ještě od babičky ze zahrady, pokud se nezmrazily vylíhli se v tom brouci:) no a ořechy a mák spolehlivě nežluknou, dokonce se tak dá skladovat i pomletý. já zas nemám v mrazáku nic než zmrzlinu, pečivo, nějaký ty domácí luštěniny když jsou, mak, ořechy, a kočičí maso:P hotový jídla ani maso nevedu, resp to maso leda když nějak neplánovaně zbyde ale to do týdne taky spotřebuju. hotovky v krabičkách.. no to rači starej chleba

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:23

viktorka_od splavuMně momentálně zabírají polovinu mrazáku houby (hřiby a lišky), druhou polovinu tvoří ikeácký masový koule, treska a zelenina a bylinky. Nedávno jsem vyhodila tři kyblíky úplně zgumovatělé zmrzliny Häagen-Dasz, takhle u nás dopadne každá zmrzlina. Na celým mrazáku je nejlepší zásobník na led

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:30

Pinot Noir zrovna ty houby mi připadají že dlouho nevydrží (podušený v sádle trochu víc) se zmrzlinou se u nás ještě nikdy nic špatnýho nestalo, koupená se sežere a když si udělám pro sebe xylitolovou tak mi ji sežerou taky zásobník na led mi přišel jako blbost ale je to geniální věc!:-))

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:35

viktorka_od splavu Mám je právě dušený, už hotový, jen hodit do jídla. Podle mě nejlepší způsob, jak houby uchovat.

viktorka_od splavu Nech tam tu zmrzlinu dva roky a uvidíš, co se stane

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:42
Reakce na Pinot Noir:


viktorka_od splavu
Nech tam tu zmrzlinu dva roky a uvidíš, co se stane

​zde bych se jen opakovala... počkej až budeš mít dva dvoumetrový...

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:44

viktorka_od splavu Ale ať nepočítají, že se budou cpát HágenDázsem! Primu na ně, holomky!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 00:01

Pinot Noir si je hled nerozmazlit

Offline Sweet Potato
Avatar
34836 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 08:03

Pinot Noir Jak mohla zgumovatět zmrzlina?

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 08:13

Sweet Potato kdyz neni dokonale zavrena, tak vyschne a je takova oslizle gumovata. A u H-D je jen papirovy vicko. Stane se to docela brzo. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 08:33

Mutziputzi Ja mela chleba z Kantyny, byl malo hydratovany, drolila se stridka. Druhy den se nedal jist a celkove nebyl dobry. Pritom jindy vydrzi docela dlouho. Fakt nevim, jak se to stalo, treba nejaka horsi varka.  

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 08:37

Včera navečer (už byla tma) jsem šla přes jedno sídliště a najednou jsem uslyšela strašnej řev. Tak jsem se tam rozběhla, uviděla tak dvouletý dítě, jak leží na zemi a kolem nikdo. Už jsem skoro vytáčela záchranku, dívala se, odkud vypadlo. Zblízka nevypadalo zraněný, tak jsem na něj začala mluvit, ale bylo mi divný, že kolem nikdo není. Až když se tam sbíhat další lidi, ozvalo se ze tmy: prostě pro tebe nejdu! Ta matka byla snad 200 daleko a asi čekala na nějakou pohlednici :-). Lidi se začali rozcházet, dítě řičelo dál a matka se nehnula ani na krok. Kdybych nechvátala, tak bych snad počkala, abych věděla, kdo vyhrál :-).

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 08:53

999 jeej to je ako u nas ked sa syn uprostred ulice zasekne a chce aby som ho napr niesla na pleciach. A ja cakam x metrov dalej a rozmyslam ci ist dalej a on sa pohne alebo musim ist pre neho. Tiez zvadzame boj kto z koho ale vacsinou on vyhra!

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:13

Mrakoplas Zásek na místě je ještě dobrej, to dcera se občas rozhodne, že chce jít jinam a pak ječí, zdrhá a když ji chci odnést, tak se mele a válí sudy po chodníku :o)