Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:16

Mutziputzi Já bych se na to taky vykašlala, tvůj jedinej problém zjevně je, že jsi stará (promiň)

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:16

Teď jsem si představila, jak si Mutziputzi nabrousí skalpel a zaťuká na břicho: tak teď! Šmik!

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:18

Mutziputzi a strach z rozřezanýho břicha, se kterým je přes všechno potřeba postarat se o dítě... nic?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:20
Reakce na Mutziputzi:

Zarinya je mi to jasný právě a zároveň doufám, že už nejsme v pravěku a mohu si o tom sama rozhodnout...páč jinak prostě NIC!

​v praveku ne,ale ty biomatky a uzivacky porodu a vyznavacky domacich porodu to dost kazi.

chapu,ze chces mit radsi jasno hned.....to prida na klidu.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:21

Kokoska fobie z porodu se asi neda nefobicce vysvetlit.

ja bych si radsi nechala trikrat rozriznout bricho nez jednou porodit.....

Online Karja
Avatar
35863 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:24

Mutziputzi Ty blazne, kup si rifle v HM, maj tam docela.stylovy ty jarni kotnickovy, ale spis na netu. A v ordinaci rekni, ze se bojis a kde si cosi, kamoska to tak mela a radsi ji to dali! Ale tebe bych na.mekkejse nehadala!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:25

Karja to neni o mekkosti...

Online Karja
Avatar
35863 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:27

Zarinya Tak ja vidim Mutzi neohrozene, ze se niceho neboji, zadny fobie, zadny obavy, od pavouku po porody!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:30

Mutziputzi hele ja u prvni taky prohlasovala jeste v 7 mesici leda cisarem, ze nic jineho nepada v uvahu a nakonec jsem byla fakt stastna ze sla normalne, ta rekonvalescence byla uplne jinde nez u cisare. Ale ja mela svym zpusobem pohodovy porod, 2x bez poraneni a kdovi ceho takze kdyby to byl nejaky masakr tak asi bych mluvila jinak. A hodne cisaru ma Podoli... 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:34

Mutziputzi ja mela dilema stejne. Sreening dopadl dobre, tak me nikdo nikam dal neposlal, na amnioc.jsem se bez indikace nehrnula.No ale jsem porad nervozni! Ale jak se znam, tak bych byla nervozni i po NIPT (neni 100%) a amnioc.(tam se predpokladam zas testuji jen nektere vady). Tak jsem se na to vybodla.

Jako jedine moje stesti je, ze jsem si ted vylosovala tolik vlastnich diagnoz a tehotenskych opruzu, ze nemam cas se bat o chromozomy ditete

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:47
Reakce na Garfie:

Mutziputzi Já bych se na to taky vykašlala, tvůj jedinej problém zjevně je, že jsi stará (promiň)

​slyšeli jsme slovo bóží

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:49

Taky jsem měla z porodu fóbii, myslím, že jsem i kvůli tomu těhotenství tak dlouho odkládala. Ale o císaře bych se asi styděla říct a z představy, že kvůli tomu někoho třeba uplácím, je mi úplně zle. Tak jsem si řekla, že na tom zapracuju, pročetla jsem kde co, šla na kurz, který mi teda moc pomohl a díky němu jsem se na to začala skoro těšit. Ale když pak už bylo jasné, že zůstane u polohy koncem pánevním, tak se mi docela ulevilo, ne že ne ;) 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:50

Gatita NIPT je limitně 100%, amnio zkoumá genetickou sadu, jsou vrozený nemoci, který tak či tak zůstávaj nediagnostikovatelný...já na to asi kašlu

rasaNori Podolí je moje volba zatím

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:50
Reakce na Karja:

Mutziputzi Ty blazne, kup si rifle v HM, maj tam docela.stylovy ty jarni kotnickovy, ale spis na netu. A v ordinaci rekni, ze se bojis a kde si cosi, kamoska to tak mela a radsi ji to dali! Ale tebe bych na.mekkejse nehadala!

​ti nepřijde normální porod pro mě takňák jako plebejskej moc??

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 11:59

Mutziputzi res to se svym gynekologem, ktery kdyz tomu bude nakloneny, tak ti da doporuceni na porodnici/porodnika. Kamaradce doporucila doktorka nekoho v Krci, byl to cisar na prani. Byla tam hodne spokojena.

Uz bych nerodila jinak nez sekci. Prvni bylo prirozene. 

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:01

Zarinya já nechci nikoho přesvědčovat, je mi jasný, že jsou strachy, přes které se člověk nepřenese. Ale představa, že s pooperačním břichem přenáším něco tříkilového, co nesmím upustit, děsí zase mě.

Offline Pinot Noir
Avatar
24488 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:04
Reakce na Kokoska:

Zarinya já nechci nikoho přesvědčovat, je mi jasný, že jsou strachy, přes které se člověk nepřenese. Ale představa, že s pooperačním břichem přenáším něco tříkilového, co nesmím upustit, děsí zase mě.

​Není to vůbec tak hrozné ;) A podruhé už je to úplná pohodička!

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:05

Kokoska Bricho jsem skoro necitila, jen to trochu tahlo. Co mi dite dali na pokoj, jsem se o nej starala uplne normalne. To jsem spis mela problem s prvnim, kdyz jsem si nemohla sednout a kojeni v leze mi neslo. 

Offline Kokoska
Avatar
28316 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:06

Pinot Noir Lamicka jo, to je tak, když člověk má o něčem zkreslenou představu, protože to sám nezažil. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 12:06

Na mě docela fungovaly argumenty prospěšnosti normálního porodu pro dítě, to je myslím prokázaný celkem slušně. Tak jsem si teda řekla, že to prostě nějak dám, když už jsem jednou do toho šla, tak že pro zdraví toho děcka udělám max. Někde hekat a řvát mi taky přišlo děsně ponižující, slova jako porodní koza, hekárna, prodýchávání, nástřih, ve mě vyvolávaly dávivej reflex už měsíce dopředu. 

Ale zabejčila sem se a byla jsem odhodlaná to důstojně a pokud možno tiše přežít. No, důstojnost se myslím nekonala, tichá jsem taky nebyla ani omylem, ale přežila jsem