Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Gatita
Avatar
7184 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:17

dynda DrowRangerja bych to zvazila take. Myslim,ze jsem nemela dite zdaleka tak narocne jako ty, ale taky to byl nespavec a uplakanek. Zuby nehty jsem si drzela praci, byla jsem osvc a bala se, ze mi to cele ujede a taky mi, ani nevim proc, asi trochu vadilo mit status "v domacnosti". Bylo to fakt hrozne a zpetne trochu lituju, ze jsem si delala ze zivota koncentrak a ze jsem byla protivna na dite a muze. Zhruba ve dvou letech syna jsem se na to stejne vykaslala, dala si chvili oraz a pak si nasla klidnou praci. Ted ty prilezitosti docela jsou. Bylo to za 5 minut 12, doma uz se schylovalo ke krizi;)

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:18

ziginka No presne, takze ja nedokazu neco delat a ona u toho takhle rve, taha me za nohy...me to hrozne vycerpa, takze to se ji snazim radsi vyhovet, kdyz muzu.

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:20

Pinot Noir No presne s tim kojenim si myslim to takhle dopadne, ale ja myslim, ze je to tak lepsi, nez kdyby to starsi melo nejakej mindrak, ze se maminka venuje vyhradne miminku a na nej nema cas;-)

Offline rasaNori
Avatar
7745 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:31

ziginka jj jak draha rve, vetsinou bez priciny a nejlepe tesne pred uspavanim, tak bych ji nejradsi trhla mezi dverma, uplne mi bere nerva... 

Offline Mrakoplas
Avatar
8860 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:38

Pinot Noir ja som uz tiez nastolila vecer flasu, tentokrat uplne bez vycitiek. Maly vdaka tomu pospi minimalne do jednej, niekedy strihne aj do tretej a ja sa stihnem aspon trochu vyspat.

dynda ja spim ovela menej ako pri prvom ale neviem cim to je, zvladam to nevyspatie ovela lepsie. Prvy syn spal v troch mesiacoch od pop 8 vecer do 8 rano! Teraz to nehrozi, ale budem rada, ked dame len jedno kojenie za noc a prestane ho brusko bolievat.

Offline 711990
Avatar
17188 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 15:59

MP Meri no po tech potratech(vzdycky jeden za rok) jsem toho mela tak plny zuby, ze jsem se zarekla ze ted nejakou dobu po tom fakt netouzim, ze si radsi budu uzivat a ze proste uvidime. Plan byl se k tomu vratit tak treba za rok, dva...

edit: A pokus vas zajima jak k tomu doslo, tak muzu zarucene doporucit aplikaci na sledovani cyklu, ktera funguje fakt dobre, dokud nedostanete chripku, ktera vam posune cyklus a z "bezpecnych" dnu se stanou nebezpecne:-)))) 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 16:41

Gatita už som to písala, ale prácou to nie je, robím v čase, kedy syn spí, som s ním väčšinu jeho bdelého času, kým ho muž vezme na chvíľu do kočiara a ja mám hodinku buď na upratovanie alebo prácu, prípadne nerobím nič. Ale neviem, či na neho nejde zas ďalšia vlna separačky, dnes reval ako drak keď ho bral muž odo mňa do kočiara a to je s ním zvyknutý, možno aj ten spánok je tak zlý preto. Neviem no, skúšame všeličo, uvidím či niečo zaberie. A popravde...už aj pre moje psychické zdravie potrebujem nejaký čas pre seba + nech sa s ním trápi aj muž, aspoň sa ho naučí ukľudniť bez mojej prítomnosti.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 17:12

711990 aha, takhle to dava smysl

DrowRanger Hele, ja nechci bejt uplne naseptavac, ale rezim u vas ocividne uplne nefunguje... Co se na to zkusit vykaslat a udelat to uplne jinak? Zadne uspávání na cas, zadne buzeni... Prostě nechat to uplne na diteti a situaci? Třeba se vám podari vypozorovat, co vlastne maly chce a kdy. Vratit zpatky k puvodnimu poradku se můžete vzdycky a zni mi to tak, ze tezko to může bejt horsi.

Není to pro kazdyho, ale my to třeba doma fakt nijak neresime. Nekdy spi třeba 3x za den a nekdy jen jednou. Když mi prijde unaveny, jdeme si lehnout, když to behem 15-20 minut nevypada, ze by usnul, tak to zabalime, nebo se jen tak valime, on si hraje třeba s polstarema, ja si ctu. Večer jde nekdy v 8, nekdy v 10. Neresim ani casy jídla. Jako jo, není to idealni a budi se mi třeba 4x za noc, ale máme to bez stresu, zadnej plác, zadny vztekani. On si nejakej rezim jakoze udelal sam, vetsinou třeba vstava cca v 7:30, v sedm večer veceri... To jsou takovy dva stycny body Dne, zbytek je na vodě :D

Offline žluťásek
Avatar
7656 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 17:23

MP Meri jedeme v tomto režimu už dva a půl roku a nemohu si ho vynachválit vstavame až jsme vyspalí, snídáme na co máme chuť kdy se nám chce, jdeme ven když si syn pohraje doma a ven chce, oběd jak se povede, někdy ve 12, jindy v půl třetí, po obědě jde spát a spí jak dlouho chce, obvykle 2 hodin , někdy míň, občas i tři a víc. Pak jdeme ven dokud nás to tam baví, večeře obvykle až tak kolem 9, kdy chodí syn spát se tu skoro stydím napsat.

Mně, nám, to doma takhle absolutně vyhovuje, pravidelný režim mě dost stresuje. Ale je teda pravda, že nelpim na dokonalé domácnosti a doma vařeném jídle. Málokdy musím jít na nákup se synem, obecně dost zřídka něco musíme

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 17:31

MP Meri Kdyz zas na druhou stranu, ten tvuj se zda jako rozeny pohodar:-D. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 17:44
Reakce na Karja:

MP Meri Kdyz zas na druhou stranu, ten tvuj se zda jako rozeny pohodar:-D. 

​jo, to je pravda, taky si nepripisuju moc zasluhy. Dost to mateřstvi flakam a syn se tak nejak veze, no :) obrazime spolu i vsechny ty kavarny, do prace si ho beru, jako je zocelenej a já taky :D Ale taky to nebylo vzdycky tak, prvni tri mesice spal 5x denne 30 minut, to bylo peklo. A v noci mi to dava sezrat do dneska.

Když mne prijde, ze v pripade DrowRanger ten rezim prostě stejne nejak nefunguje, ve stresu se mi zdaji vsichni a jak rikam,  ja bych to zkusila jinak, tezko může být hur.

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 17:50

MP Meri Jojo, no to je ten stastnej los:-D:-D. Jako mne presnej rezim taky nevyhovuje, nebo dceri teda, a hlavne tezko ji udelat presnej, kdyz prvni hodinu na obed dela nenene a za hodinu jo:-D. 

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 17:50

DrowRanger taky bych řekla, že nemá smysl vnucovat dítěti nějaký režim, když to stejně nefunguje. když chce roční dítě spát 2x denně 1,5 hodiny, nemyslím, že je to moc a neodvážila bych se ho budit. Když jsem moje děti potřebovala vzbudit, že jsme třeba někam jeli, většinou byly protivné a večer přetažené a nechtěly jít spát. U těch mrňat to denní nedospání někdy funguje úplně opačně než u dospělých, jak jsou unavené, víc zlobí a stejně neusnou.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:31

MP Meri u nás to tiež tak nejako funguje teraz. Dcéra spáva už viac ako týždeň len jedenkrát za deň, proste jeden deň doobedný spánok po 2,5 hodinách od prebudenia, druhý deň neunavená ešte štyri hodiny od ranného prebudenia, a odvtedy ju nechávam tak, pretože je unavená každý deň inak. Večer som sa ju vždy snažila uspávať, uspávala som ju hodinu, hodinu a pol, ona vynervovaná z toho, ja tiež, tak teraz ju nechávam tak, a chodieva spávať až okolo pol desiatej, desiatej, aj keď sa poobede spala len do jednej napríklad. Ale fakt to uspávanie nasilu bolo pre mňa strašne vyčerpávajúce, koľkokrát sa mi už chcelo plakať. Teraz proste počkám, až je už na odpadnutie.

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:34

betsey Tak to mame uplne totozne;-). Jen ja se uspavat snazim, ale nekdy se u toho citim tak bezvychodne:-D. Vzdycky si rikam, za pul hodiny to bude urcite dobry:-D a takhle to posouvam. Vetsinou ale za tu pulhodinu usne, jen nekdy je to fakt dlouhy martyrium...jo a hlavne dcera usina na zemi, vzdycky si sleze z postele a usne tam:-D

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:37

betsey 

Já jsem právě taky vzdala snahu o uspávání miminka dříve. Kojím kolem osmé, kdyby už měla potřebu usnout. Když neodpadne, jdeme ještě něco na hodinu dělat a pak už je to celkem jistota. Ostatní pokusy byly dost na nic, jak píšeš, akorát plakala a řekla bych, že i pak ve finále trvalo to uspávání dýl.

Offline Pinot Noir
Avatar
24617 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:38

žluťásek Ríša teď dřív než o půl desáté spát nechodí. Ale mně to docela vyhovuje, protože to už jdu spát s ním a kolikrát usnu dřív než on. Takže jsem ušetřena uspávání.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:39

Karja 

Není jí v posteli teplo? Když jsem byla malá, obracela jsem si peřinu, abych ji neměla na sobě vyhřátou, nemohla jsem kvůli tomu spát.

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:43

Pinot Noir To se mi stalo minule...probudila jsem se v 10 a pak nemohla do 2 usnout. A ten bordel doma, kdyz to vecer nedam do pucu....pritel se totiz jako hodne venuje dceri, ale jakakoliv udrzba domova vcetne jeho veci jde mimo nej, fakt kde co jemu ci dceri vypadne z rukou, tak tam by to na veky zustalo. vzdycky se kvuli tomu jednou za dva mesice pohadame, pak se to tak tyden dva drzi a pak je to zase v zajetych kolejich, s nastupem mimina cekam ooobrovskou eskalaci a ta to rozsekne:-D. 

Online Karja
Avatar
36049 příspěvků moje polička 25. srpna 2019 18:46

dynda Ona usina a vetsinou spi neprikryta.Podle me chce proste zdrhnout, ze jako nechce spinkat a na zemi ji to vzdy premuze. Prikryvam ji az kdyz tvrde spi jen tak necim lehkym, na chladnejsi noci ji prave kvuli tomu odkopavani davam teplejsi pyzamka.  A nebo mam jeste teorii, ze ji vadim, protoze vetsinou si na te zemi odleze dost daleko ode me:-D