Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 08. června 2019 21:50

Pinot Noir 

Já jsem si při příjezdu na sál říkala, do čeho jsem se to dala. A pak v tý fázi hrabání jsem fakt počítala vteřiny, ptala se na čas, protože jsem věděla, že pak potřebují ještě něco na šití a připravit sál na další operaci a mají to rozplánované po hodině... Ať jde všechno hladce a přeju příjemný personál. Kdy tě to vlastně čeká? Jo a jestli ti to pomůže, tak císař byl se vším okolo mnohem lepší než komplikovaný porod.

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 08. června 2019 22:15

Pinot Noir Drzim palce! 

Offline Karja
Avatar
35871 příspěvků moje polička 08. června 2019 22:22

Pinot Noir To mi rikala presne kamaradka, ze chce rodit druhe radsi prirozene, ze se neboji bolesti, ale ten pocit, ze neciti nic odspoda dolu pro ni byl desivy. Zase dve dalsi moje kamaradky si to nemohly vynachvalit a byly rady I za druhou sekci..

Mrakoplas Ja zatim zadne podobne pocity nemam, ale tak ja to mam jeste za dlouho. Doufam, ze bude miminko v poradku a moje nejvetsi starost tak bude aby nebyla snehova kalamita, a co tam bude asi k jidlu;-).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. června 2019 22:31

Kurník čo tu čítam, vy ste mali aké zážitky na operacke? To tam mal fakt niekto blbé reči, nepríjemných operaterov alebo sestričky? neviem, možno to u mňa bolo spôsobené aj tými nekonečnými hodinami pred, ale zážitok na operačke nebol vôbec traumatický, personál bol úžasný, fakt sme sa celkom bavili (teda aspoň ja v rámci moznosti, oni asi nie, keď to bol 5 či kolky cisársky za den?). V tomto som mala asi šťastie na úžasný personál a žiadnych mäsiarov, JISka už teda bola iná káva, tam to bolo otrasné.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 08. června 2019 22:38

DrowRanger ja to tu uz psala, odmitla jsem druhe dal rodit, protoze se opakoval scenar prvniho porodu, a na sale jsem si vyslechla story, ze "moje mama porodila 5kg dite, protoze porodit chtela" No tak ja jsem nechtela. Bylo mi to jedno, byla jsem stastna, ze druhe pujde cisarem. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. června 2019 22:57

Lamicka rodila som so spoluleziacou z gynekológie (obe sme prenášali), jej sa pôrod rozbehol a stopol sa, sestra ktorá nás mala obec na starosti mi potom vravela, že mohla tá pani odrodit aj prirodzene, len sa stopla, ale jej to nik na oči nevyhadzoval a už vôbec nie pri operácii, naopak, aj táto sestra ju podporila, pripravila na operáciu. Nechápem ako môže byť niekto hentak necitlivý, že niečo také povie pred mamičkou pri vedomí. Aj keď...ti lekári to asi vnímajú inak, už rutinne vyhodnocujú jednotlivé situácie...

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 08. června 2019 23:09

DrowRanger ja tam mela uzasnou anesteziolozku, ta byla moc mila. Sestry taky. Doktorku jsem neresila, ale profesionalni to neni. Rodit treba prvni, tak by me to rozhodilo. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 08. června 2019 23:44

Lamicka To je hustý teda

dynda Jo, přesně, počítání vteřin. Měla jsem úžasný personál, všichni strašně milí, žádné blbé řeči (jen informaci "taaak, děloha je vyčištěná, teď ji pan doktor vrátí zpátky a začneme šít", bych tak úplně nepotřebovala ), ale stejně mi to připadalo strašné. A to uvědomění, že ten kus studeného vepřového, kterého se dotýká moje ruka, je moje vlastní stehno, bylo dost divné. 

Offline letfenixa
Avatar
7988 příspěvků moje polička 09. června 2019 00:38

DrowRanger Anesteziologicka bola velmi mila, hovorila mi, co sa deje. Zvysok tej zamaskovanej bandy sa bavil o hudobnom festivale.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 09. června 2019 05:48

Pinot Noir wow to musel byť hnusný pocit, mne ruky dali tak aby som sa seba nedotýka, to verím, že ťa muselo riadne rozhodit.

letfenixa pri mne boli perfektni všetci, vrátane lekárov, ktorí sa nebavili o blbostiach (možno aj preto, že ma operoval primar oddelenia, zhodou okolností mal službu) a anestéziológ bol tiež skvelý. A pritom má paradoxne všetci odhovárali, nech idem ro./diť inam (nešla som, chcela som byť tam, kde je novorodenecké jiska ak by náhodou).

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:07

Lamicka 

Pamatuju si, žes tu už o těch kecech psala, tak jsem čekala, kdy se do mě kdo opře, proč jdu na císaře, oni se v té porodnici v rámci konverzace ptali všichni. Ale všichni do jednoho se na tu hroznou rupturu akorát zatvářili chápavě a dobrý. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:12

Pinot Noir 

Mně o těch orgánech nic nevyprávěli, asi že jsem se ptala, jestli mi někdo netahá za žaludek. Jak si ženy stěžují na to, že necítí půlku těla, já bych bývala ocenila, kdybych toho cítila ještě míň.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:17

dynda o tom snad rozhoduje doktor/ka tak jaky ptani tebe proc jdes na cisare?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:19

Pinot Noir ja byla jen na operaci ruky pri vedomi(cisare sem mela za plne narkozy)

a ty minuty byly nekonecne,doktor si chtel povidat (o beznych vecech a mne bylo dost soufl)

uz pri vedomi nic nechci.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:27

dynda Mela jsem asi smulu, ze jsem narazila na drsnou doktorku odmitajici sekce na prani, byla to zastupkyne primare a vsichni pred ni stali v pozoru. Ja mela na sekci doporuceni od gynekolozky kvuli me vysce, velikosti ditete, problemum s prvnim porodem. Jenze v Motole rozhodli jinak a ja to respektovala, protoze jsem tam rodit chtela. Pri tom prvnim porodu, kdy se vsechno pokazilo, byli vsichni skveli a profesionalni, okamzite nabehli doktori ze vsech moznych oddeleni, zachranili nas obe. Cisare jsem si vydupala v 1 v noci, tak byla asi trochu v razi. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:34

Zarinya 

Tak se v porodnici mluví hodně zrovna o porodech, většinou se ptali, jestli je to první dítě a jestli je to teda druhý císař a tak, small talk. Kdybych jim řekla, že nepovím, nic by se nezměnilo, akorát bych si asi už tak nepokecala, pokecat mi bylo příjemnější, líp to utíkalo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:35

Zarinya Že? Někdo to bere jako výhodu, "vědět, co se děje", ale já to teda vědět nepotřebuju

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:40

Lamicka 

Já si fakt pamatovala ten tvůj zážitek. Neměla jsem žádný doporučení, zeptala jsem se v porodnici gynekoložky, jak to vidí s tím vším, co mi bylo. Poslala mě za primářem, který rozhoduje a ten mi dal vybrat, i když vyjádřil názor, že by to mělo jít dobře, protože dítě bude menší. Nenechala jsem se ukecat, no. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:46

Pinot Noir 

Bez celkový narkózy? Se ti nedivím, to bych nedala. Zle mě znervózňuje už to řinčení nástrojů a rozhodně bych dala přednost to celý prospat, čert to vem že vytáhnou i spící dítě

Bude někdo s tebou? Že by tě aspoň zabavil... i když bude žvanit nesmysly, je to furt lepší než poslouchat detailní popis vlastních vnitřností

(Chudák snacha, když bylo jasný že pomaže na sekci, se nevodvážila mladýho pána požádat (anžto se ten pitomec celou dobu vyjadřoval že nemusí bejt u všeho a co tam asi tak bude dělat?!) - bylo zjevný že o to hodně stála a pochopitelně se taky bála... normálně jsem si ho pozvala ke mně na kobereček a dostal to rozkazem. A pak byli myslím oba rádi.)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. června 2019 11:48

Pinot Noir ja sem cekala alespon plentu mezi hlavou a rukou...to se nekonalo a tak sem musela mit hlavu celou dobu otocenou v pravo,takze mi pak z toho bolelo za krkem,nastydla sem tam....no strasny.

Ale ty dostanes mimco do ruky a vse zapomenuto.