Čas vánoční...

22. prosince 2016 19:51
Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 01. prosince 2022 23:24
Reakce na Fleur:

slniecko continuity S tou purpurou je to složitější, protože ona je to vlastně taková drť všeho možného: koření, úlomků a třísek vonného dřeva napuštěného pryskyřicemi, takže pokaždé může vonět jinak. Je to taková obdoba pout-pourri (to také nevoní univerzálně, ale liší se přísadami), ovšem k rozvonění vyžaduje rozehřát na žhavé plotně.

Ostatně do češtiny se to slovo purpura dostalo právě z francouzského pot-pourri (což je doslova "shnilý hrnec").

​Ďakujem!

Takže ono to bude možno oboje proste spôsob prevoňania a nie nutne konkrétna vôňa.

Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 01. prosince 2022 23:25
Reakce na Evaeva:

slniecko ta písnička je od Suchého a je moc krásná

​Asi áno, mali sme veľa platní Šlitra a Suchého .

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 01. prosince 2022 23:53

Pinot Noir  Jé náš betlémek! Já ho vždycky trochu přizdobila četinou a zamotala do ní světýlka, vypadá to moc hezky. Ty figurky jsem pak schovala do malinkých pytlíčků, co jsem do nich dávala dceři advenťák, když byla malá (tak na jeden oříšek, haha) a používáme to každý rok znovu jako advenťák. Jen musíš označit Ježíška!  

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 07:46

Pinot Noir ale je fakt, že velké oficiální věnce, s kterými se hýbe, by asi měly být slušnější. Tyjo, teď budu nadzvedavat věnce kudy půjdu... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 07:52

andulka01 jasně, souhlasím. Ale tak u Zemana trčící sláma odkudkoliv nepřekvapí, tam je to tak nějak příznačné.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 07:54

Taky korpusy točím dokola a nic nezacistuji, je ty přírodní materiály nijak neuráží. ale Kan to asi myslela s věnci na prodej. 

Doma by mě vůbec nenapadlo to řešit. 

Offline andulka01
Avatar
10773 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 07:56

continuity jj, to chápu. Teď mi došlo, že se věnce i zavěšujou od stropu, takže jo, dává to smysl.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 09:47

andulka01 tak ty maj asi i zespoda jehličí, ne omotavku zelenym hadrem, ne? 

Offline euridike blogger
Avatar
3497 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 09:51

Já Vánoce neslavím, ale vždy vyndám starý papírový betlém, který jsem jako dítě milovala, k tomu porcelánovou figurku, kterou jsem jako dítě dostala od babiččiny kamarádky Slávky /byla to naprosto úžasná žena, pocházela z bohaté rodiny, v mládí se zamilovala do kluka, který nic neměl, její tatínek si nepřál, aby si ho vzala, tak tatínka poslechla, ale už se nikdy nevdala, žila sama, hodně cestovala a krmila toulavé kočky /, pak ještě vánoční svíčku v plechovce, kterou jsem kdysi dala babičce a ona si ji nikdy nezapálila, šetřila si ji...

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 09:56
Reakce na andulka01:

Kan mám nezačištěný, od zahradníků i od sebe, sláma rozhodně nečouhá, je bohatě překrytá. Osobně jsem pro co nejméně zbytného nebo umělého materiálu. A korpusy točíme už pár let.

​Přesně tak. Také věnec nezavěšuji. A na stůl si s tim fam práci, aby byl pěkně zelený ze všech stran.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
440 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 10:01

euridike Jů, stejný betlém jsme měli doma když jsem byla děcko a maminka ho vlastně pořád má a na Vánoce, když přijedem, je tam

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. prosince 2022 10:17

euridike taky u našich máme tenhle betlém.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 10:48

euridike To je moc hezké. Výzdoba i její příběhy

Online Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 11:03

Jak jsem si stěžovala, že je mi líto těch krásných dýní...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 11:28

Sweet Potato no,ale to je super.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 11:29

Pinot Noir tek kalendář je super. Ale asi už není k dostání?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 11:29

Sweet Potato to je alobal?

Online Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 11:45

Zarinya Ne, sprej.

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:03
Reakce na andulka01:

Kan mám nezačištěný, od zahradníků i od sebe, sláma rozhodně nečouhá, je bohatě překrytá. Osobně jsem pro co nejméně zbytného nebo umělého materiálu. A korpusy točíme už pár let.

​Tak je to jedno z mnoha floristických pravidel, něco jako stonky do spirály, listy pod úvazkem. Nikomu to nenutím, ale o úrovni práce odborníka to řekne hodně, stejně tak jako špinavá voda ve vázách. No a k tomu zbytnému umělému materiálu, to bych řekla, že u přeplácaných věnečků s plastovýma ozdobama, je ten nejmenší problém, což asi není tvůj problém, myslím, že jedeš naturstyl. Třeba černí havrani nadávají, pokud mají v den smutečního obřadu nosit nezačištěný věvec, protože mají černé obleky a ta sláma na tom drží. Jako u všeho, jsou prostě různé úrovně odbornosti a vkusu. 

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:21

Kan  já jsem úplný amatér, já jsem dala větvičky dokola. Mě vůbec nenapadlo, že se dávají jen z jedné strany