Čas vánoční...

22. prosince 2016 19:51
Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:22

Mulen kupovala jsem ho na velkykosik.cz, ale tam už je bohužel vyprodaný.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:22

Kan Ona (Tereza Rak z videa) na IG často opakuje, že není floristka, ze to ukazuje jen amatérsky. To jen  na její "obranu".

(Jinak mi to trochu vadí, protože už jsem ji taky parkrat "přistihla při chybě", protože ona jakoby dělá do hodně oblastí ... ale beru to, na netu nemusi bejt každej hned odborník, pokud se tak neprezentuje a svoje publikum má, tak co).

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:25

Zu já věnec nikdy nedělala, ale taky bych větve dala kolem dokola. Ale jestli někomu leží na stole s vespod odhalenou slámou, nijak mě to nepohoršuje. Lpět na aplikaci floristických pravidel na domácí tvoření je jako trvat na zásadách archivace účetních dokladů u domácího sledování výdajů. 

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:28

Zu Tak to máš aspoň začištěný tuplovaně. U nás starej zahradník začišťoval větvičkama, co nebyly vhodný z pohledové strany, prvně si omotal spodní stranu, ale bez přesahu a potom začal pohledovou.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:30
Reakce na Mrs.Robinson:

​No ale sláma netrčí

​netrčí a dávám ho už čtvrtý rok:-D. Takže je to i ekofriendly,sláma by určitě chytla plíseň a musela bych koupit nový. Trochu, trochu jsem pohnula s úklidem, zítra snad aspoň uklidím kuchyň aby se tam dalo něco dát:-D

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:37

Pinot Noirtak to jsem našla ten samý obchod. Škoda, začala jsem po něm strašně toužit

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:46

Krása v národních barvách. Mmch, dnes probíhá soutěž mladých učňů ze zahradnických škol, Flora Pragensis, jedna z disciplín je i adventní věnec a hodnotí se i začištění. Tak snad budou ve své profesi šířit osvětu, že sláma na stůl fakt ne i když prej neleze. :D

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 12:59

Kan tak tohle je strašná vostuda, navíc když takhle visí (a florista to určitě dopředu věděl)... ale i kdyby nevisel, přenáší se, manipuluje se s nim před kamerama... vypadá to hrozně... na druhou stranu: je tak nějak v souladu s obrazem prezidenta

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 13:01

Kan Tady je to fakt blbý. Jedna věc je domácí výroba, druhá takováhle akce.

Máme věnec na šprušlové brance, takže zadek je vidět a taky by bylo lepší, kdyby sláma nebyla vidět.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 13:44

kdo nemá čas běhat po obchodech, tady bydlenka to natočila - vánoční dekorace

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 14:04

Kan Já myslím, že my o voze a ty úplně o něčem jiným. Tereza Rak je popularizatorka "domácího tvoření" a o tom se tu myslím všichni celou dobu bavíme. A tam je nějaké zacistovani fakt mimo. Ze je to neprofesionalita na oficiálních akcích, to je samozřejmě jiná. Ale chápu, že pointa byla prostě poučit.

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 14:29

euridike Já to vánoční aranžmá taktéž vždycky vnímám víc emočně než esteticky, proto už roky stejné ozdoby na věnci, poněvadž každá z nich tam má nějaký rodinný význam. 

Ten Kubaštův betlém jsme doma měli také .

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 14:46

MP Meri Jenže to spolu souvisí, když si někdo pustí její video, nebo se podívá na kladení věnců, tak získá dojem, že je to normální a nebude od profíků očekávat odbornou práci a řemeslo tím upadá. Co má kdo doma je mi fuk. 

Edit. Tak pokud to někdo považuje za mimo, tak to potom ano. Babica styl prostě.

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:05

Kan ale ona není profík, ukazuje, co má doma. Pokud vím, věnce neprodává.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:20

Kan Nesouhlasím. Když ti bude amterskej fotograf na videu ukazovat, jak si doma vyfotit dobrý fotky mobilem, je to blbě, protože každej profesionální fotograf fotí na zrcadlovku? Když ti mladá kočka ukáže, jak si hezky nabarvit vlasy doma, i když každá kadernice ti řekne, ze peci v salonu se to nevyrovná? 

Za mě je špatně, když se někdo prezentuje jako profik, nebo se snaží udělat ten dojem, protože to pak muže vést k zásadnímu nepochopení. Což jak opakuju, ona naopak nedělá, všude říká, ze není floristka/kuchařka/dekoraterka a ze jenom sdílí svoje tipy na "domácí tvoření".

Offline Kan
Avatar
7083 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:27

MP Meri Tak předpokládám, že ta profesionalita není v použitém materiálu, nářadí, ale v provedení. Rozmazaná fotka je rozmazaná fotka a je jedno jestli je to foceno zrcadlovkou, nebo mobilem. Ale je to úplně jedno, já k tomu svý řekla. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:33

Kan náhodou je dobře, že jsi to zmínila, já se ráda poučím! díky!

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:46

Karja Mám tip na pečení bez cukru - studený porcelán! Nebavilo by to holky? Vyrobili jsme si ozdoby na chvojí a hlavně Titaniky! (Ty ozdoby bych asi ale neměla ukazovat, jsou namalovaný jen z jedné strany, tak aby někdo nezískal dojem, že flákat domácí tvoření je v pořádku. )

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:48

Pinot Noir já to snad zase zkusím. Dělala jsem to předloni, ale bylo to hrozně křehké, skoro všechny se olámaly dřív než jsem je vůbec stihla pověsit 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 02. prosince 2022 15:50

Evaeva nesmíš to vyválet moc tence. Tady humpoláctví není na škodu.