Pravé české i světové peklo

01. prosince 2016 11:05
Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 17:38

continuity mne porad prijde lepsi tu obezitu zakryvat divnym oblecenim, nez ji vystavovat bez nej... a v galerii ale zase ji takovyhle vyrovnani se s vlastnim vzhledem zavidim, ja bych to nedala ani vplavkach :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 17:44

razorblade no myslím že z toho právě plyne, že s tim neni vyrovnaná ani náhodou. jinak by neměla žádnej důvod z těch tvarů dělat takovej tyjátr, ne? mně osobně teda podobně "nevyrovnaný" přijdou jakýkoliv osoby který se takhle vystavujou, vůbec nejde o to, že je zrovna obézní. akorát v tom rozhovoru to trochu nahrává tomu co si myslím no...

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 17:51
Reakce na razorblade:

continuity mne porad prijde lepsi tu obezitu zakryvat divnym oblecenim, nez ji vystavovat bez nej... a v galerii ale zase ji takovyhle vyrovnani se s vlastnim vzhledem zavidim, ja bych to nedala ani vplavkach :)

​Kdyz me prave prijde, ze ty jeji exhibice jsou dukazem, ze se svym vzhledem neni vyrovnana ani nahodou

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 17:55

My tady mame jednu "aktivistku", ted si nemuzu vzpomenout na jmeno, a to tedy zlata Olivova, ta je proti ni modelka - ta nase je fakt NESKUTECNE obezni a jeste takovym tim bledym, traslavym, huspeninovym stylem. A ta taky chodi vsude skoro naha, aby verejnost presvedcila, ze "kazde telo je krasne". Musim rict, ze ve me jeji osvetova cinnost vyvolava presne opacnou reakci nez tu, o kterou usiluje. 

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 17:56

MP Marge aha, ale asi to ma kazdej jinak. Ja jsem to brala tak, ze ja se svym vzhledem vyrovnana nejsem a proto bych v zadnym pripade neodhalovala pred cizima lidma neco, co se mi fakt nelibi

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:00

razorblade Jo, chapu. To je jasne, ze to kazdy resi jinak. Jen ten jeji zpusob se mi jevi byt trochu nestastnym, ale tak konecne to je muj problem  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:04

razorblade já třeba žeru Celeste Barber, ona je vtipná a přitom je to normální ženská.. mně ty výstavky a adorace vyumělkovaných těl fitnes krasavic připadají stejně máklý jako ta olivová, jen prostě jiným směrem - taky nejsou imho v pohodě. nakonec která jsme že?.-)) btw jsem teď v reflexu četla rozhovor Zapletala a nějakých jeho missek (christová a další) a jak se věnujou feminismu a rovnoprávnosti a.. tyo, jedna z nich že dělá pro mary kay a prej se našla v tom, že ženám ukazuje jak můžou být krásnější.. a říká tomu feminismus

Offline MP Marge
Avatar
5735 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 18:07

viktorka_od splavu No jo, no

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:14

razorblade to odhalovani a vyrovnani jsou dve ruzne veci. Ja si treba o sobe myslim, ze mam fakt hezka prsa (na rozdil od nohou). Ale stejne povazuji za vhodnejsi ukazovat na verejnosti ty nohy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:25
Reakce na Potrefenáhusa:

​mně to přijde jako originální způsob jak se vyrovnat s blbejma kecama cizích lidí, kterejm do toho nic neni 

​Tak nikomu do toho nic není, říkáš... no já ti nevim. Kdyby takhle skotačila doma, tak s tebou budu samozřejmě souhlasit.

Ale těžko do toho lidem nic není, když jim ty cecky strká až pod nos.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:29

Taky mě bavěj její profese:  "Performerka, umělkyně, kurátorka, feministka, matka."

Zjevně zapomněla ještě uvést, že je žena - to je taky velice záslužná a výjimečná funkce! 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:34

zaujmout stanovisko k tomu, na co upozorňuje svou veřejnou performací, je naprosto legitimní, koneckoncům proto to i dělá, a musí samozřejmě počítat s tím, že to, za to se bije, se nemusí setkat se souhlasem všech ani se všem nemusí líbit způsob, který si zvolila... hodnotit při tom její vzhled je nevhodné, taková ta český hospoda...  nebo ty veřejné performace mohou dělat jen ty s postavou modelky? 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:35

barbucha ehm nerada uz sa zapajam do takychto diskusii, ale tuto mi to neda. Moja babka by povedala ze ma malo roboty a uz nevie co so sebou. Ja takymto ludom nerozumiem, nechcem ich sudit ale tak ona si haji pravo na svoje postoje, ostatni maju pravo byt uchraneni jej “umeniu”. Pokial vystavuje v galerii ides tam dobrovolne, na ulici, parku, kaviarni je to uz neprijemne

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:39

nolita 

Hodnocení jejího vzhledu není nevhodné, je naopak nevyhnutelné - anžto s ním sama plánovitě pracuje, je to nedílná (a významná) součást jejích "performancí". 

Janulik03

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:40

nolita  a Potrefenáhusa  díky za trefné vyjádření 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:49

Osobne mi je fakt jedno ci je odhalena postava modelkovska alebo nie, podstata je tam vystavovanie podstanej casti naheho tela. Je teda mozne ze casom  

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:56

Co kdyby ty performance treba delal nahej chlap? Tam taky budeme branit jeho pravo na sebevyjadreni? A jak dlouho by trvalo nez by ho odvezli mestaci?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 19:59

barbucha ona nepracuje se svým vzhledem, ona k tomu využívá prostředky, které lze považovat za přimeřené nebo naopak nepřiměřené, to je naprosto v pořádku... tedy říci, nelíbí se mi, jak prezentuje svou myšlenku, používá k tomu dle mého příliš nahoty a to se mi nelíbí, je naprosto ok, říct, že je to ropucha je prostě fail...prostě dvě naprosto odlišné věci... nemělo by být tak složité to odlišit... 

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 20:02

barbucha jako vystavovat se takhle mezi lidmi mi přijde blbé vůči okolí, protože to hodně lidem může být nepříjemné. Ale na druhou stranu napsat o komkoliv, že vypadá jak nehezká ropucha...negativně zhodnotit vzhled lze i jinak. Za mě teda slušná česká pavlač

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. dubna 2019 20:05

continuity to je celkem dobrej point, pokud by to byla performace, není důvod k němu přistupovat jinak, než k olivové...  ale pořád je to o tom, zda si pro vyjádření svého názoru vybrali adekvátní způsob... toto ja osobně nehodnotím, jen jsem se vyjadřovala k poznámkám ke vzhledu dotyčné ...